Županič, Frej, Štabrňák, Janáčková, Magnusek i Slováček křtili kolegovi knihu, která pomáhá!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Županič, Frej, Štabrňák, Janáčková, Magnusek i Slováček křtili kolegovi knihu, která pomáhá!

V Národní kavárně v Praze na Národní třídě se sešli herci Ladislav Frej, Ladislav Županič, Roman Štabrňák, Kristýna Janáčková, hudebník Felix Slováček, režisér Tomáš Magnusek nebo filmař a režisér 13. komnat České televize Patrik Ulrich. Důvodem byl slavnostní křest nové knihy a již 3. sbírky básní jejich kamaráda a kolegy, herce a hudebníka Petra Baťka s názvem Mezi svými rýmy. 
 

Kniha má nejenom zajímavý obsah po básnické i výtvarné stránce, zdobí jí díla malířky černobílých obrazů ‘jedním tahem’ Michaely Žemličkové, ale také charitativní poslání. „Výtěžek jsme se rozhodli věnovat na pomoc Radku Zelinkovi, mladému florbalistovi z Kadaně, kterého loni na podzim v Plzni na ulici pobodal Ukrajinec a mladík několik dní bojoval o život. Nakonec boj vyhrál, ale přišel o nohu. Křtu se i přesto, že si prošel malým soukromým peklem, zúčastnil. A to jsme moc rádi. Má náš obrovský obdiv,” prozradil herec a básník Petr Batěk.

„Já to nevzdávám. Stalo se to a život jde dál, musí. Jsem rád, že mám kolem sebe tak skvělé lidi a moc děkuji za to, že si Petr Batěk a jeho přátelé vybrali právě mě a touto nádhernou knihou se rozhodli mi pomoct. Moc si toho vážím,” řekl velmi skromě sportovec Radek Zelinka, který na křest dorazil s partnerkou a manažerem florbalového klubu DDM Kati Kadaň.

Křtem provázel moderátor a PR manažer René Kekely. Kniha plná černobílých ilustrací Michaely Žemličkové se nepolévala vínem, jak bývá zvykem, ale posypala se nastříhanými papírky s jednotlivými verši. „Já jsem moc rád, že tu mohu být. Měl jsem však podmínku, aby se kniha ničím nepolévala. Nemám to rád a naopak tohle mi přijde krásné a nápadité…” řekl herec Ladislav Frej.

Petr Batěk v minulosti vydal už dvě knížky veršů – Ona má křídla a Výkřik motýla, teď do světa poslal tuhle. „Ta knížka je úplně jiná, doslova svítí a ty obrázky v ní jsou nádherné, křehké a skvěle se propojují s mými básničkami. Mám z toho velkou radost, zvláště proto, že se povedlo dát dohromady publikaci, která má ještě charitativní rozměr.

Další křest, veřejný se uskuteční 26. dubna v Chebu a v květnu pak třetí v Mariánských lázních. Kmotrem knihy se stanou bratři Václav a Jan Neckářovi.

„Každý, kdo si knihu koupí, ať už přes náš eshop http://aos-knihy.cz/kniha/mezi-svymi-rymy/ nebo v knihkupectvích, přispěje na již zmíněného mladého handicapovaného sportovce, a tedy na konkrétního člověka. Jsme moc rádi, že jsme součástí tohoto skvělého projektu,” doplnil Pavel Mészáros z nakladatelství AOS Publishing, které nedávno vydalo i knihu posledni hospodyně Jana Wericha Evy Tůmové a na příští týden chystá křest vzpomínkové knihy k 50. výročí první Československé televizní Popelky s Evou Hruškovou v hlavní roli. 
 

Fotogalerie:

Křtilo se nastříhanými papírky na nichž byly rýmy Petra Baťka.
Křtilo se nastříhanými papírky na nichž byly rýmy Petra Baťka.
Rolí kmotrů knihy Petra Baťka se ujali mj. Ladislav Frej, Ladislav Županič a Roman Štabrňák
Výtěžek z prodeje knihy Mezi svými rýmy jde na handicapovaného florbalistu Radka Zelinku
Výtěžek z prodeje knihy Mezi svými rýmy jde na handicapovaného florbalistu Radka Zelinku
Křest knihy Petra H. Baťka se nesl ve velmi přátelském a veselém stylu.
Křest knihy Petra H. Baťka se nesl ve velmi přátelském a veselém stylu.

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Jaroslav Hauer, video: michalandel.cz

 

Share