Známý florista a designér Hruška odstartuje další ročník soutěže Otvírání jara

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Známý florista a designér Hruška odstartuje další ročník soutěže Otvírání jara

Další, již 5. ročník floristické a zahradnické soutěže pro studenty zahradnických škol s názvem Otvírání jara, se uskuteční letos opět na výstavišti PVA Expo Praha Letňany v rámci veletrhu For Garden. Patronkou letošního ročníku soutěže je známá operní pěvkyně Pavlína Senić.

Floristická soutěž a doprovodný program Otvírání jara, kterých se zúčastní i některé známé osobnosti, se na letňanském výstavišti uskuteční 27. a 28. března. Zakladatelem a hlavním pořadatelem je přední český florista Pavel Hruška, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících jury významných soutěží floristů.

V rámci programu se na pódiu vystřídají odborníci zahradnických oborů, ke kterým patří nejen floristika, ale například zahradní architektura a podobně…

“Naše floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor jako řemeslo, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se účastní soutěže,” prozradil pořadatel Pavel Hruška.

Letošním podtitulem je: Život je divadlo a my jsme herci. Záleží, jakou roli si sami vybereme. A zároveň Junioři a senioři – jeden pro druhého.

“Nosnou myšlenkou je vzájemná úcta, pomoc, pokora, láska a vnímání jeden druhého. Smyslem toho je také to, že senioři předávají juniorům zkušenosti, ti je realizují a vytváří květinové dekorace pro radost druhých. Tyto výrobky budou pak také v sobotu 28. března vydraženy ve prospěch Nadačního fondu Moje velké přání a výtěžek půjde na zrealizování některých zážitků, které si senioři přejí,” podotkl florista a ředitel soutěže Pavel Hruška.

V odborné jury zasednou: za českou stranu Ondřej Štěpánek Markéta Nagyová a za slovenskou pak Milota Murčová a Janka Vargová.

Návštěvníci veletrhu budou moci obdivovat nejen práci talentovaných studentů floristiky, ale také VIP osobností. Svou účast potvrdili: operní pěvkyně Pavlína Senić, herec, zpěvák a saxofonista Felix Slováček jr., klavírista Vjačeslav Grochovskij, televizní moderátorka Jana Havrdová, zpěvačka a moderátorka Jana Chládková, herečka Martina Hudečková a moderátorka Štěpánka Duchková.

“Pavlína Senič si pozve hosty a představí své nové turné „MODRÉ SNĚNÍ“ s Georgem Gershwinem, za kterým stojí exkluzivně promotérka Iva Klusalová z agentury Andante. Jelikož barva letošního roku je modrá, vzniká skvělé propojení tohoto hudebního projektu s květinami,” dodal Pavel Hruška.

A protože se nezadržitelně blíží jaro, určitě si každý, kdo miluje květiny, jejich vůni, barvy a různé druhy tuto výjimečnou akci nenechá ujít.

Fotogalerie:

Pavel Hruška pořádá Otvírání jara již 5. rokem
Pavel Hruška pořádá Otvírání jara již 5. rokem
Pavel Hruška, Štěpánka Duchkková a Dana Makrlíková se na Otvírání jara už těší
Pavel Hruška, Štěpánka Duchková a Dana Makrlíková se na Otvírání jara už těší
Pavlína Senić, Felix Slováček jr., klavírista Vjačeslav Grochovskij spolu pojedou turné Modré snění
Pavlína Senić, Felix Slováček jr., klavírista Vjačeslav Grochovskij spolu pojedou turné Modré snění
Všichni si na zdárné konání festivalu i hudebního tour připili
Všichni si na zdárné konání festivalu                   i hudebního tour připili

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Jaroslav Hauer

Share