Známý český herec poodhalí v televizní 13. komnatě svůj pohnutý osud!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Známý český herec poodhalí v televizní 13. komnatě svůj pohnutý osud!

Osudové nehody přiměly úspěšného herce zpomalit pracovní tempo. Tak by se v kostce dal shrnout příběh Petra Baťka. Divadelní, filmový a televizní herec, ale také muzikat i básník, jej už v pátek poodhalí ve známé televizní 13. komnatě, kterou Česká televize odvysílá tento pátek na ČT1 večer. 
 

Šestačtyřicetiletý herec, který hraje v Národním divadle, v divadlech v Kladně, Chebu, a který je i hvězdou nově připravovaného seriálu Čechovi režiséra Tomáše Magnuska, šel doslova s kůží na trh. Nebylo pro něj lehké podělit se veřejně o svůj příběh, který se skládá z několika částí. Momentálně žije sám na chatě na Plzeňsku a jak říká, zatím je mu takhle dobře. Ke všemu ale musel dospět a dozrát…

Od svých patnácti let se Petr Batěk věnuje hudbě a s bratrem Pavlem, patří mezi úspěšné a vyhledávané herce. Jak přiznal pro televizní 13. komnatu, kterou s ním natočil mladý režisér Patrik Ulrich, jeho cesta k úspěchu i ke smíření se sebou sama byla trnitá! Přesto se rozhodl, že dá svůj životní příběh všanc…

Od dětství trpěl stresem, strachem a tak trochu méněcenností, což bylo důsledkem otcovy přísné výchovy. Ten ho, stejně jako bratra, vychovával despoticky, násilně a autoritativně. Přehlížel Petrův hudební a divadelní talent a nařídil, aby se vyučil strojníkem. Po rozvodu rodičů žili sourozenci s matkou bez jakékoli otcovy podpory. Šrámy z otcovy necitlivé výchovy se na Petrovi podepsaly vnitřním neklidem…

Světácký způsob života zavedl Petra k muzice i divadlu a později také k alkoholu, jímž řešil své problémy. S bratrem založil v Plzni ochotnický soubor a později začal hrát v řadě západočeských divadel. Brzy přišly nabídky i na velké role v televizních seriálech a hostování v prestižních pražských divadlech. Ani v soukromí neměl potřebné zázemí, neboť obě v té době uzavřená manželství skončila. Dnes má se svými bývalými manželkami skvělé vztahy, stejně jako se svými dvěma dětmi, dcerou a synem, s nimiž tráví tolik času, kolik mu pracovní povinnosti dovolují.

Z věčně nespokojeného herce a hudebníka se stal uštvaný workoholik, jehož nezastavila ani vážná autonehoda. „Jel jsem tenkrát na veřejnou generálku do Vinohradského divadla a na křižovatce u Plzně jsem narazil do betonové propustky. S autem jsem se otočil ve vzduchu a skončil jsem ve vodotoku. Nic se mi nestalo, byl to opravdu zázrak,” prozradil Petr, kterého tehdy zajímalo ho jediné: aby stihl divadlo. Tehdy mu pomohla maminka, která jej ochotně odvezla do divadla, aby představení odehrál. Ale při nehodě si hnul s páteří, která ho dodnes občas bolí. Své pracovní tempo však nezastavil. Zásadní zlom v jeho životě přišel až ve chvíli, když auto porazilo právě jeho matku. „Uvědomil jsem si, že ona žila také celý život ve spěchu, snažila se, aby nás tři uživila a abychom fungovali jako dobrá rodina,” poznamenal charismatický herec.

Jeho maminka sice nehodu přežila, ale s následky, které se fatálně podepsaly na jejím zdraví a dnes žije v seniorském domě. To Petra přimělo zastavit se a zmírnit pracovní tempo. Naučil se nebrat každou profesní nabídku. Odstěhoval se z Prahy na vesnici, kde zrenovoval matčinu chatu a občas ji sem vozí. „Hodně jsem si uvědomil, jak je život křehký a jak někdy přílišný spěch může být na škodu. Naštěstí mám kolem sebe pár skvělých lidí, čehož si velmi vážím,” dodal herec, muzikant i básník, kterému v březnu vyjde třetí knižní sbírka veršů. Jejich výtěžek chce věnovat mladému sportovci, florbalistovi Radku Zelinkovi z Kadaně, kterého loni na podzim v Plzni na ulici brutálně napadl Ukrajinec, kvůli čemuž přišel mladík o část nohy a dodnes se z události zotavuje….
 

 

Fotogalerie:

Svou 13. komnatu natáčel Petr Batěk s režisérem Patrilek Ulrichem (vlevo).
Svou 13. komnatu natáčel Petr Batěk s režisérem Patrilek Ulrichem (vlevo).
Životní příběh herce Petra Baťka uvidí diváci v pátek večer na ČT1!
Životní příběh herce Petra Baťka uvidí diváci v pátek večer na ČT1!
Petr Batěk si prošel v životě mnoha vzlety i pády...
Petr Batěk si prošel v životě mnoha vzlety i pády…
Petr Batěk při natáčení hromadné, rodinné scény plesu v Náchodě!
Petr Batěk při natáčení hromadné, rodinné scény plesu v Náchodě!
Petr Batěk natáčí momentálně seriál Čechovi režiséra Tomáše Magnuska spolu s Libuší Švormovou nebo Miloslavem Mejzlíkem.
Petr Batěk natáčí momentálně seriál Čechovi režiséra Tomáše Magnuska
spolu s Libuší Švormovou nebo Miloslavem Mejzlíkem.
Petr Batěk v chystaném seriálu Čechovi při podnikatelském plese s farářem Böhmem.
Petr Batěk v chystaném seriálu Čechovi při podnikatelském plese s farářem Böhmem.

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv P. Baťka, ČT, seriál Čechovi/J. Hauer

 

Linda-1024x317

Share