Život modelky Jany Pěgřímové v Číně na Miss World

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Život modelky Jany Pěgřímové v Číně na Miss World

Jana Pěgřímová (25) se narodila v Krnově a může se pochlubit titulem 2. Vicemiss 2013/2014 Slezské Univerzity, pořádající soutěží Miss studentka. 

Jana se věnuje již druhým rokem modelingu a zároveň studuji dálkově vysokou školu na slezské univerzitě v Opavě, 2. ročník obor sociální patologie, prevence a resocializace.

“Už od mladého věku mě rodina, hlavně teta přemlouvala k modelingu. Já však tíhla úplně k jinému cíli, a to byl tanec. Navštěvovala jsem taneční skupinu Calipso Dance Krnov, a to dlouhých 6 let. Po nástupu na střední zdravotnickou školu, jsem s tančením skončila. K modelingu jsem narazila náhodou. Kamarád si pořídil nový foťák a potřeboval “model” k nafocení. A to byla rána z čistého nebe. Tak moc se mi to zalíbilo, že jsem u toho zůstala, vlastně doteď :-)”… prozradila nám Jana.

foto: Kateřina Máchová
foto: Kateřina Máchová

Život modelky podle Jany…

První rok jsem to brala, jako koníček a sbírání fotek, kterými jsem si vlastně rozšířila jak portfolium, tak zkušenosti. Nebyla jsem pod žádnou mateřskou agenturou, a tak jsem si vše organizovala sama. Mou první mateřskou agenturou se stala agentura Slovakia Model management sídlící v Žilině. Proč zrovna agentura ze slovenska? Jednoduše v české agentury jsem neměla důvěru.  No a v květnu to všechno vypuklo. Poprvé jsem letěla do Číny, na finále soutěže Miss World Super model 2014.

Co Vám budu povídat, holka z maloměsta ve velkém světě, kde byl samý spěch, cizí tváře a hlavně všechny různé světové jazyky, jen ne česky 🙂 Po příjezdu na finále jsem do “frmolu” zapadla okamžitě. Ani jsem se nestihla vybalit, utíkala jsem se všemi finalistkami do maskérny, na fitting a hned na přehlídku. A takový byl program každý den. Každý den jen úsměv na tváři, pózování skupinkám čínských fotografů, cestovaní, neustále stěhovaní a střídaní hotelů, takže, jak já tomu říkám, “kufrový život”. Díky této příležitosti jsem se skamarádila se 33 finalistkami z různých zákoutí země, a jestli si myslíte, že vládla mezi námi rivalita, tak naopak. Doteď jsme v kontaktu.

Navštěvovali jsme památní místa, panda park, poznávali čínské tradice a okolní přírodu a užívali si každého dne. Po 3 týdnech, kdy soutěž skončila, jsem zůstala v Číně, a to 2 měsíce v městě Peking, kde jsem se věnovala modelingu pracovně. Mezi mé největší úspěchy z Pekingu považuji Fashion Show pro Victoria´s Secret, které jsou v Číně milované a vždy velkolepé, Fashion show zimní kolekce světové značky BURBERRY, Plitzs New York Fashion Week, Show room pro světovou značku Dior a čínskou značku Shu. Pochopitelně jsme měli občas i volné dny, tak jsme navštěvovali místní cluby, z kterých mám nezapomenutelné zážitky. Po dvou měsících jsem se vrátila domů, do České republiky a nevěřili byste, jak to byl úžasný pocit slyšet po třech měsících češtinu už v letadle 🙂

z Miss World
z Miss World

Po návratu jsem se věnovala studijním povinnostem, na pár týdnu odběhla do Německa nafotit zakázky, pak trocha odpočinku a nabírání sil na další pracovní trip, opět do Číny, na ostrov Haikou, z kterého jsem se vrátila před pár týdny, díky zastupující agentuře JAY.sk.

Na tom všem mě nejvíc baví samozřejmě práce samotná, ale jako bonus k tomu poznávání nových lidí, poznávání jiné kultury, stravy, ale hlavně cestování. A jelikož je čína velká země, je tam stále co objevovat 🙂 

Ale abych tu jen nepsala, jak je všechno úžasné, i tahle práce má své mínusy. Hlavním mínusem je, že jste čtvrt roku bez rodiny, přátel a přítele, setkáváte se každodenně s konkurencí, na castinzích musíte ze sebe vydat maximu k úspěchu, a mít tak co nejvíc práce, což je samozřejmě dost vyčerpávající a stresující. Nemluvě o tom, že za práci jsme se dopravovali nejčastěji letecky a tak jsme si spánek mohli dovolit jen v letadle za letu. A když si vzpomenu na situaci, kdy jsem po měsíci pobytu v Číně sama letěla do Hong Kongu prodloužit víza na další měsíc, mnoho vás to naučí a stanete se laicky řečeno nezávislou, což je vlastně dobrá lekce do života 🙂

z Miss World
z Miss World

Tohle všechno vede k hlavnímu a důležitému pravidlu. Naučit se odpočívat, být trpělivá, dodržovat pitný režim, nehladovět a udržovat si figuru. Vše jsem se poctivě naučila, až na odpočinek. Ani v letadle jsem nespávala, protože jsem se nechtěla nechat připravit o ten pohled z několika tisíc metrů nadmořské výšky. Nemám ráda nudu. Takže vždy se snažím něco vymyslet, ať už jsem v zahraničí či s rodinou nebo přítelem. Miluji, když se celá rodina sejde doma, či na zahrádce a já můžu sledovat, jak se baví, usmívá a je šťastná. Vždy se ráda vracím domů a možná díky tomuto cestování jsem si to uvědomila a zároveň přehodnotila své priority. 

Co se týká hladovění, všichni víme, že je to nezdravé. Ale když za den máte deset castingu a není čas zastavit ani v obchodě, nutí vás to buď hladovět, nebo si začít chystat malé svačinky. Než jsem na to přišla, zhubla jsem na 49kg. Řeknete si super, ale pleť vám to vše vrátí, což při focení není zrovna nejlepší a nepomůže ani ten nejlepší makeup.

backstage z fashion show pro VS s křídly
backstage z fashion show pro VS s křídly

A udržování figury? Tak to byl ze začátku celkem boj přemluvit se k pohybu či si odpustit tabulku čokolády. No a teď se běhání a fitko stalo mou každodenní záležitostí. Nyní jsem také objevila pomocné zázraky přírody, a to sílu ovoce a chia semínek. A mezi námi, sladké si dopřávám každý den 🙂

Momentálně se pilně připravuji do školy, abych zvládla zkoušky, a očekávám, kam se vydám v příštích měsících. Mým hlavním cílem je zdárně dostudovat vysokou školu, navštívit vysněné Tokio a věnovat se modelingu a cestování co nejdéle to půjde…tak mi držte palce.  

A moje motto na závěr: “když máš sen a chceš, aby to byl tvůj cíl, tak se nevzdávej”

foto: Jan Tesárek
foto: Jan Tesárek
foto: Kateřina Máchová
foto: Kateřina Máchová
foto:  Luboš Blanár
foto: Luboš Blanár
foto: Marek Mičánek
foto: Marek Mičánek
foto: Pavel Beran
foto: Pavel Beran
z Miss World
z Miss World
z Miss World
z Miss World
z Miss World
z Miss World
z Miss World
z Miss World
z Pekingu - PM Vision
z Pekingu – PM Vision
z Pekingu - PM Vision
z Pekingu – PM Vision
z Pekingu - PM Vision
z Pekingu – PM Vision

Profilové foto: Kateřina Máchová

Redakce Bulvar24.cz

Share