Žijete svůj sen nebo pouze o něm sníte?

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Zamyšlení

Žijete svůj sen nebo pouze o něm sníte?

Citát: “Chceš realizovat své sny? Probuď se!” (Rudyard Kipling) Co tím pán Kipling vlastně myslel?

Když jsem byl malý kluk, snil jsem o tom, že budu traktoristou. Pak jsem trochu vyrostl a připadalo mi fajn, že bych mohl být vojákem. Opět jsem vyrostl a chtěl jsem hrát profesionálně basketbal a až ten poslední sen, který jsem začal snít před necelými 20 lety, se splnil. Stal jsem se úspěšným manažerem v nadnárodní společnosti.

Každý máme svůj vlastní sen. Někdo chce být lékařem, manažerem, profesionálním sportovcem, malířem, zpěvákem či modelkou. Někdo chce najít přítele nebo přítelkyni a mít šťastnou rodinu, někdo chce procestovat celý svět a někdo zase žít na samotě u lesa.

Ať už máte jakýkoliv sen, usilujete-li o něj, pak je možné si ho i splnit. Všichni víte moc dobře, že splnit si takový sen je někdy velice obtížné. Cestou vás potká mnoho zklamání a pádů. Není to jednoduché a narazíte na spousty překážek. Budete o sobě pochybovat, zažijete chvíle, kdy to budete chtít vzdát.


Pro ty, co zažíváte těžké časy… „nevzdávejte se svých snů“… tyto chvíle zde nejsou proto, abyste to vzdali, ale abyste všechny překážky překonaly. Na konci vás totiž čeká vysněný SEN.

Většina lidí však na svých snech vůbec nepracuje. Nepracují ani sami na sobě. Pouze si stěžují a se svojí situací opravdu nechtějí nic dělat. Pouze mluví. Proč tomu tak je?

Hlavním důvodem je STRACH… strach z toho, že to nevyjde. A když už to vyjde, tak máme strach, že to neuneseme. Jednoduše se bojíme riskovat a jít za svým snem.

Raději budeme trávit spousty času s ostatními lidmi a ztrácet s nimi čas tím, že budeme o svých snech pouze mluvit, plánovat si je… ale nic víc pro svůj sen neuděláme.

Nebo budeme ztrácet svůj čas sledováním druhých lidí. Sledujeme, co dělají, jak žijí, jak se chovají, zdali mají něco napsané na svém profilu na sociálních sítích. Tyto lidi budeme znát lépe, než sami sebe. Nakonec si budeme přát být, jak oni… a tím ztratíme sami sebe úplně.

Přestaňte žít život druhých a začněte žít svůj vlastní život. Možná to současní přátelé a kamarádi z vašeho okolí nepochopí a možná některé z nich i ztratíte. Ale nejdete sami sebe a možná i nové přátele, kteří vás posunou dál… dál za svým snem.

Že se bojíte? Ano, všichni máme strach udělat změnu a především takovou změnu, která změní nás samotné. Ale pokud ji neuděláme, tak nikdy svého snu nedosáhneme.  Buďte aktivní, protože pouze aktivní lidé dokáží jít za svým snem a mají život ve svých vlastních rukou. Přestaňte pouze snít a začněte svůj sen i žít.

Lidé vás budou zrazovat, budou vám závidět, budou vás pomlouvat… ale na tom nezáleží. Protože vy si půjdete za svým snem, který se vám splní. Dokážete to i přesto, že vám nikdo nebude věřit. Tuto hru hrajete pouze sami se sebou a svojí vlastní myslí. Nikdy si nenechte svůj sen ukrást.

Každý den věřte ve svůj sen a každý den si ho připomínejte, dokud nevyhrajete.

Probuďte se a žijte svůj sen 🙂 

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
foto: Martin Šebesta, modelka Jana Vitoušková

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share