Zdeněk Svěrák: “Duchové mi udělali radost”

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Zdeněk Svěrák: “Duchové mi udělali radost”

Rodinný muzikál Ať žijí duchové! přivítal v pátek 6. května vzácné hosty: Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Autoři písní, které si s účinkujícími zpívá celé Kongresové centrum Praha, byli z představení nadšení. ” Udělali jste mi radost,” uvedl na jevišti držitel Oscara Zdeněk Svěrák. 

Jaroslav Uhlíř muzikál na motivy slavného filmu navštívil už podruhé: ” Je to výborné, diváci se celou dobu dobře baví a určitě příjdu zase znovu,” nešetřil chválou skladatel, jehož písně Neopouštěj staré známé pro nové, Severní vítr nebo Hajný je lesa pán naprosto zlidověly. Oba pánové společně se svými manželkami v zákulisí pozdravili účinkující a blahopřáli k výkonům Ivaně Korolové (Leontýnka), Davidu Gránskému (Dlouhý Jenda) nebo Jiřímu Kornovi (vedoucí samoobsluhy – Jouza). Roman Vojtek (Mistr) představil panu Svěrákovi svou přítelkyni, Petru Vraspírovou, která se alternuje v úloze Leontýnky.

” Adaptace je vydařená, je mi jasné, že na rozdíl od filmu nebylo možné obsadit tolik dětí a verze se studenty DAMU se mi zdá povedená,” poznamenal spoluautor původního scénáře a držitel 3 Českých lvů. “Nejvíc se mi líbila choreografie, taneční soubor je skvělý,” uzavřel Zdeněk Svěrák. “Výborné je scénografické řešení, kouzla a ty ohromné rekvizity,” doplnil Jaroslav Uhlíř, který si po představení prohlédl technické zázemí inscenace a vlastnoručně obtěžkal zednické náčiní trpaslíků, které má nadživotní velikost.
 

Slavný tandem vzbudil velkou pozornost už při příchodu do vyprodaného sálu, kde se seběhly desítky dětí se žádostí o podpis a společné selfie. Hlediště nakonec obě legendy ocenilo bouřlivým potleskem ve stoje. Zdeněk Svěrák s Jaroslavem Uhlířem na závěr večera společně se souborem a diváky zazpívali hit Není nutno.

Muzikál Ať žijí duchové! pro jeviště adaptoval režisér Antonín Procházka. Premiéra představení byla 22. dubna 2016 a dodnes bylo prodáno na 40.000 vstupenek. Producentem je společnost Dark Style Agency, která od prosince 2014 uvádí rovněž v Kongresovém centru Praha hitmuzikál Mamma Mia!

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Foto: Herminapress - Svěrák, Uhlíř, děti
Foto: Herminapress – Svěrák, Uhlíř, děti
Foto: Herminapress - Svěrák, Vraspírová, Vojtek
Foto: Herminapress – Svěrák, Vraspírová, Vojtek
Foto: Herminapress - Svěrák,Uhlíř, Není nutno
Foto: Herminapress – Svěrák,Uhlíř, Není nutno
Foto: Herminapress - Svěrák, Uhlíř, ovace
Foto: Herminapress – Svěrák, Uhlíř, ovace
Foto: Herminapress - Svěrák, Uhlíř, Korolová, Gránský
Foto: Herminapress – Svěrák, Uhlíř, Korolová, Gránský

Profilové foto: Svěrák, Uhlíř, Ať žijí duchové! – Herminapress

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
 
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share