Výstava Karolíny Koblenové s názvem Toxic Dreamscapes vám nesmí ujít!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Výstava Karolíny Koblenové s názvem Toxic Dreamscapes vám nesmí ujít!

 

Karolína Koblenová vystudovala Stříbrské Gymnázium, dále Vizuální kulturu na pedagogické Fakultě ZČU, Učitelství výtvarné výchovy, dále studovala Malbu na Fakultě Ladislava Sutnara. Věnuje se modelingu, díky němuž cestuje po celém světě, dále cosplayi, stylingu a make-up

Výstava maleb z několika posledních let, ale také několika vybraných fotek a objektů, které se hodí k tématu, tedy, k názvu. Toxic Dreamscapes je výběrem “řvavější” části tvorby, která nešetří neonovými barvami a surrealistickými či postapokalyptickými motivy.


“Představuje určitou etapu mého života. Byla tvořena ve volném čase mnou jakožto člověkem „vylezlým“ z výtvarné školy, pracujícím mimo obor, toužícím po volné tvorbě pro vlastní potěšení, neřešícím hranice mezi uměním a kýčem a snažícím se otřepat se od trendů konceptualismu a abstrakce, které se mi zprotivily při studiu. A tak jsem si pustila muziku (hodně věcí, ale hlavně Bowieho, co si tak pamatuju) a malovala, jako když Pejsek s Kočičkou vařili dort. Mám ráda svítivé barvičky? Mám. Vesmír, hvězdy a všechno co se třpytí? No jasně. Taky mám ráda mikrobiologii. A auta, hlavně starý. A sci-fi ,hlavně třeba Šílenýho Maxe. Všechno jsem to tam zamíchala a tady to je, občas vesele funky, občas trochu morbidní nebo bizarní, zkrátka takové typicky „moje“… prozrazuje modelka.

ZAHRAJTE SI S NÁMI

Vernisáž na půdě pražského klubu Blues Bahnhof chce hosty přivítat v přátelském, útulném, “negalerijním” prostředí, kde se může každý dát do řeči s každým nad skleničkou výborného vína. Zabubnuje nám Kulturní Fronta, undergroundová…. no počkejte, podám to radši takhle: zabubnuje nám pár mých kamarádů, kteří rádi bubnují a rytmus hravě udrží, a návštěvníci se k nim můžou, budou-li chtít, během večera připojit. K dispozici bude pár volných hudebních nástrojů, jeden z nich jsem dokonce sama navrhla a po vernisáži se stane plnohodnotnou součástí expozice.

DRAŽBA PRO RYTMUS VÝCHODNÍ ČECHY

Během večera máme v plánu dražbu na charitativní účely, tou nás provede moje kamarádka Lucie Macháčková, kterou můžete znát z Koko Comedy, a ačkoliv nebude na akci „pracovně“ coby komička nebo moderátorka, je více než pravděpodobné, že bude vtipná! To ona je vždycky. Ten, kdo dražbu vyhraje, si nejen odnese domů post-apo obraz postavy v plynové masce na zlatém pozadí, ale také přispěje nadaci Rytmus východní Čechy, se kterou právě Lucie spolupracuje.

Rytmus Východní Čechy je nezisková organizace, která pomáhá lidem s tělesným či mentálním postižením. Pomáhá klientům v seberealizaci, získáním zaměstnání, hledáním bytu a integrací do společnosti. Propojuje své klienty a jejich rodinné příslušníky se zaměstnavateli, pořádá kurzy a vzdělává širokou i odbornou veřejnost se zájmem podpořit lidi se zdravotním znevýhodněním.

Osobně mě nejvíce „dostal“ tento příběh:

„V roce 2016 spustilo občanské sdružení projekt “KafeBar” – malý stánek s kávou, který měl svoje stálé “stanoviště” na autobusovém nádraží v Ústí nad Orlicí. Jedním z klientů, kteří na stánku pracují, je i svérázný pan Tomáš, jehož snem je prodávat kávu. Bohužel kafechtivých cestujících nebylo dost a konkurence levného automatu se ukázala příliš velikou, a brzy bylo jasné, že touto cestou projekt nedokáže být finančně soběstačný. Bylo třeba změnit taktiku, opustit jedno stanoviště a vydat se s pojízdným stánkem na cesty. A tak začalo naše velké kávové dobrodružství o tom, jak podpořit pana Tomáše, aby mohl dál prodávat svoji oblíbenou kávu.“

Srdečně Vás zvu na svou výstavu Toxic Dreamscapes, která se zahajuje 6.9. v 19:00 v klubu Blues Bahnhof, Mlýnská 1117/2A, 160 00 Praha 6-Bubeneč.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

foto autorky od Neko Nekro Nero
foto autorky od Neko Nekro Nero
foto autorky od Pamela Meier
foto autorky od Pamela Meier
foto: Kim Kristensen
foto: Kim Kristensen
foto: Manfred Bauer
foto: Manfred Bauer
obraz od Karolíny Koblenové
obraz od Karolíny Koblenové
obraz od Karolíny Koblenové
obraz od Karolíny Koblenové
obraz od Karolíny Koblenové
obraz od Karolíny Koblenové
ukázka cosplay
ukázka cosplay
foto: Wolfgang Kellner
foto: Wolfgang Kellner


 


Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share