Vlasta Korec hazarduje se svým životem

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Vlasta Korec hazarduje se svým životem

Na začátku roku 2017 se český herec a moderátor Vlasta Korec vypraví na nejtěžší a nejnebezpečnější závod světa Rallye DAKAR. Zkusí si nanečisto projet tuto trasu, která povede přes jížní Ameriku. Společně s ním bude hltat tisíce kilometrů český, světově uznávaný freestyle motokrosař Libor Podmol: Sešli se na testovacích jízdách nedaleko Prahy a že zkoušky byly hodně dramatické dokazují fotografie. Štěstí na cestu jim přišla popřát, moderátorka Eva Perkausová.

“Neskutečně se těším, bude to dobrodružství se vším všudy na závodě, který je NEJ NEJ ve všech směrech. Světové hvězdy, prvotřídní technika, úžasné exteriéry, pořádný adrenalin,” uvedl natěšený  Vlasta.

Vlasta Korec nejede takový závod poprvé a přestože se snaží být maximálně opatrný, minule skončilo jeho auto když nebyl za volantem v dunách na střeše : “Bylo to dost nepříjemné. V takových chvílích hlavně myslím na svoje děti a  manželku Magdalénku, která mi nikdy nebrání zažívat takové dobrodružství, ale mám vůči ní špatné svědomí, že rodinu nechávám samotné doma bez pomoci.”Oblíbený moderátor dokonce zažil situaci, kdy auto závodní auto při chybě závodníka udělalo mnoho kotrmelců a jeho kusy ležely na obrovsky rozlehlé ploše. Vrak ležel bez kol a musel přiletět vrtulník, aby zachránil posádku.”Přiznávám, že to nebylo nic příjemného a vzbuzovalo to ve mně strach. Z vlastní zkušeností vím, že jet 150 km/h v terénu, je maximální zážitek, ale také obrovská zodpovědnost a částečně risk.”

Výprava trvá necelý měsíc, přičemž trasa vede mj. přes Bolívii kolem jezera Titicaca a jejich cesty povedou ve výškách přes 4000 m n. mořem. Samozřejmě taková cesta není vůbec levnou záležitostí. Částka za jednoho člena týmu se šplhá až k jednomu milionu.

Moderátorka Eva Perkausová, která Vlastovi přišla  podívat se na jeho vůz a byla dokonce tak odvážná, že si teréňáka sama  vyzkoušela. “Byla to moje první zkušenost s rallye a je to úplně něco jiného než jízda po silnici. Mám ráda adrenalin a ten jízda v terénu rozhodně zaručuje. Měla jsem po boku Vlastu Korce a Libora Podmola, kteří jsou oba skvělí řidiči, tak snad jsem je svou jízdou moc nevyděsila”,  sdělila nám Eva svůj pocit z jízdy.

Jízdu tak zvaně naostro už si Vlasta Korec kdysi zkusil v Africe při závodu Intercontinental rally. “Byla to skvělá zkušenost, kterou bych si určitě chtěl ještě někdy zopakovat,”prozradil Vlasta. Libor Podmol, kterého s Vlastou svedla dohromady náhoda a chuť poznat o čem Dakar je, zde bude sbírat zkušenosti, aby se příště mohl závodu zúčastnit jako závodník. Jen můžeme doufat, že nebude s autem skákat jako na motorce.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie:

Dravec Korec za volantem
Dravec Korec za volantem
Libor Podmol , Vlasta Korec
Libor Podmol , Vlasta Korec
Aktéři tréninku na Dakar, Libor Podmol, Vlasta Korec, Eva Perkausová
Aktéři tréninku na Dakar, Libor Podmol, Vlasta Korec, Eva Perkausová
Eva je zdatná...
Eva je zdatná…
Eva za volantem
Eva za volantem
symbolické véčko
symbolické véčko
Těžko na cvičišti, lehko na bojišti...
Těžko na cvičišti, lehko na bojišti…
vždy usměvavá Eva Perkausová
vždy usměvavá Eva Perkausová


 Foto: Barth team media

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share