Vicemiss Čerešňáková prozradila téma i název své knihy, druhým chce dodat odvahu i sundat růžové brýle

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Vicemiss Čerešňáková prozradila téma i název své knihy, druhým chce dodat odvahu i sundat růžové brýle

Česká vicemiss 2007 Eva Čerešňáková před nedávnem prozradila, že na podzim vydá knihu. O tématu doposud nemluvila, ale roušku tajemství už odhaluje a jak uvedla, odhalí i část sebe. Knihu nazvala „MISS, sny vs. realita“ a nosným příběhem literárního díla je Evina cesta za titulem v soutěži krásy.

Tomu předcházela dlouhá cesta, jež má za sebou mnoho držitelek titulu, i když to veřejnost vnímá tak, že jim zkrátka přálo štěstí a vyšlo jim to. V knize se modelka dělí o zkušenosti, zážitky, chvíle plné pozitivních emocí i chvíle zklamání na cestě za svými sny. Nechybí ani zkušenosti a názory dalších missek. 

„V životě jsem toho zažila hodně. Ať už to bylo období, kdy jsem závodně sportovala, první kroky ve světě modelingu, sklouznutí k anorexii, postupné zkušenosti z nejrůznějších soutěží krásy, úspěchy i neúspěchy, ale především cesty za splněním snů, kdy nejednou následoval střet s úplně jinou realitou. Ta byla podstatně jiná, než jakou jsem si ji vysnila. Hlavním příběhem mé knihy je kus mé autobiografie, ale již s nadhledem a pochopením, proč mnoho věcí bylo, jak bylo,“ uvádí Eva, která se k napsání knihy odhodlávala několik let. 


Lidé vidí pouze špičku ledovce, pozlátko, ale obecně je za soutěžemi Miss mnohem víc. Úsilí, odvaha, bojovnost, nevzdávání se a následně i tvrdý náraz na realitu. Jak jsem časem zjistila, tak to veřejnost opravdu vnímá hodně zkresleně. Vlastně mylné domněnky v nejširším okolí mě postupně přivedly k tomu, abych své zkušenosti sepsala.“ 

Kromě příběhu, zkušeností i odhalení úskalí, kterým si každá titulem oceněná Miss prošla, chce Eva předat čtenářům názory, rady i svou životní filosofii, díky které se v životě posouvá neustále dál. „Životní filosofie a moudra vyplývající z mnoha různých životních situací mohou posunout dále kohokoliv, kdo hledá správný směr, a to bez rozdílu věku. Budu ráda, pokud mé myšlenky a životní přístup budou někoho inspirovat a dodají mu odvahu.“ 

foto: Monika Navrátilová
foto: Monika Navrátilová

I přesto, že podle vicemiss je v životě vše náročnější, než se na první pohled může zdát, je jejím cílem dodat druhým odvahu k tomu, aby se nebáli jít za svými sny. Doporučuje jen, aby si přitom sundali růžové brýle. „Určitě není mým smyslem mladé slečny od soutěží krásy odradit, ale chci jen poukázat na realitu, jež se liší od toho pohledu přes růžové brýle,“ upřesňuje Česká vicemiss 2007. 

V životě není nic zadarmo a ani mně nikdy nic nespadlo do klína jen tak, náhodou. Za veškerými zkušenostmi i úspěchy je mnoho námahy, sebeodříkání i předcházejících pádů. Zažila jsem i to, že pro mě byl titul vicemiss v jistém období víc handicap než přidaná hodnota, ale jen málokdo to ví. Zkrátka věřím, že některé zkušenosti stojí za to předat dál, a nadhled, který se tomu pokouším dát, by mohl být zajímavý nejen pro mladou generaci,“ doplnila Eva Čerešňáková, jejíž kniha se v obchodech objeví v průběhu listopadu.

foto: Monika Navrátilová
foto: Monika Navrátilová
foto: Monika Navrátilová
foto: Monika Navrátilová
foto: Monika Navrátilová
foto: Monika Navrátilová

Profilové foto: Monika Navrátilová

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Share