Už je jasné, jak bude vypadat pohřeb Karla GOTTA!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Už je jasné, jak bude vypadat pohřeb Karla GOTTA!

Karel Gott odešel, ať žije Gott! Tak by se s nadsázkou dalo nazvat to, co nastalo po úterním úmrtí slavného zpěváka, kterého milovaly miliony lidí nejen u nás, ale i v zahraničí. Nyní už je jasno, jak bude vypadat pohřeb Mistra nad Mistry v showbyznysu. 

Veřejnost bude mít šanci poklonit se Karlu Gottovi v Paláci Žofín, kde desítky let zpíval. Zde bude nejspíš vystavena rakev s jeho pozůstatky. Druhý den se v chrámu sv. Víta uskuteční zádušní mše. Jak uvedla manželka zpěváka Ivana Gottová, bude však pouze pro zvané.

Ivana Gottová vydala toto prohlášení:

“Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří nám vyjádřili svou soustrast s odchodem mého manžela, Karla Gotta. Zároveň děkuji panu premiérovi a vládě za iniciativu spojenou s uspořádáním státního pohřbu. Po důkladné úvaze jsem se rozhodla pro pohřeb se státními poctami. Veřejnost bude moci přijít uctít památku mého muže v pátek 11. 10. od 8:00 – 22:00 hodin do Paláce Žofín na Slovanském ostrově. V souladu s vůlí mého manžela a po předchozím jednání s Arcibiskupstvím pražským se bude konat zádušní mše a bude ji sloužit Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Tato se uskuteční pro pozvané hosty v sobotu 12. 10. od 11:00 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Vážím si podpory, které se nám v těchto dnech dostává, Ivana Gottová.”

Znamená to, že obřad, který bude celebrovat kardinál Dominik Duka, bude určený nejbližší rodině, přátelům a kolegům Karla Gotta. Zda bude pak Mistr převezen do krematoria, nebo bude rakev uložena do hrobu a kde, není zatím jasné.

V úvahu připadá Rokycansko, kde jsou pohřbeni jeho rodiče i kamarád a bývalý řidič Oldřich Havránek, tak třeba pražský Vyšehrad, hřbitov slavných osobností.

 

Fotogalerie:

Karel Gott byl fenomén!
Karel Gott byl fenomén!
Karel Gott byl nejslavnějším evropským zpěvákem
Karel Gott byl nejslavnějším evropským zpěvákem
S Gottem se lidé mohou rozloučit 11. října na Žofíně
S Gottem se lidé mohou rozloučit 11. října na Žofíně
Poslední veřejná fotka Mistra Karla Gotta 14 dní před jeho skonem
Poslední veřejná fotka Mistra Karla Gotta 14 dní před jeho skonem

 

Redakce:Bulvar24.cz

Foto: archiv, Facebook

 

Share