Universal Music představil na showcase podzimní novinky. Díky Jelenovi byl přítomen i Michal Tučný.

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Universal Music představil na showcase podzimní novinky. Díky Jelenovi byl přítomen i Michal Tučný.

Tradiční showcase vydavatelství Universal Music letos nabídl obzvláště bohatý program. Na pódiu v pražském klubu La Loca se vystřídalo celkem sedm interpretů a kapel. Není pochyb, že příznivce české tvorby čeká nabitý podzim plný očekávaných nových desek i výjimečných koncertních zážitků.

Tomáš Filip, generální ředitel české pobočky Universal Music, hned na úvod večera ocenil, že tuzemský hudební trh je na vzestupu. Velkou zásluhu na tom má rostoucí zájem o streamování. Počet platících uživatelů služeb poskytujících za příznivou cenu takřka neomezený poslech hudby podle jeho slov meziročně vzrostl z 200 tisíc na téměř 300 tisíc.


Koncertní program otevřel legendární Miro Žbirka, jehož výtečné nové Double album vyjde 5. října. Hitovou atmosféru navodil svými nejslavnějšími skladbami Atlantída, Fair play a Balada o polných vtákoch. Písně z nového alba, které Žbirka nahrál v prestižních londýnských Abbey Road Studios, zazní naživo na křtu v pražském Lucerna Music Baru 25. října.

Už 21. září vydá svou albovou novinku Sexy Exity Xindl X. Ostřílený hitmaker v premiéře uvedl nový singl Dřevo, který volně navazuje na megahit V blbým věku a u diváků vyvolal nadšené reakce. Spolu s Mirkou Miškechovou už předtím přítomné roztančili duetem Cudzinka v tvojej zemi, jenž patří mezi nejúspěšnější skladby posledních deseti let. Zároveň to byla výtečná pozvánka na jeho nadcházející turné, kterým oslaví 10 let na české hudební scéně.

Poté nastoupil na stage rapper Lipo, kterého čeká v listopadu a prosinci turné s formací Poetika. Úspěšné skladby Ve vzpomínkách a Svoboda z aktuálního alba Lyrika, které je k dostání od letošního dubna, odprezentoval v akustické podobě s klávesami, kytarou a hlasy hostujících Nely a Marcella.

K překvapením večera patřil i slovenský Peter Bič Project, který s novou zpěvačkou Viktórii Vargovou názorně předvedl nový směr kapely niternou baladou Where Did You Go. Ta už loni dobyla slovenský éter a nyní se zabydluje i v tom českém. Zazněla i slovensky zpívaná Skúšame sa nájsť.

Obrovský aplaus sklidila písničkářka Lenny, se kterou na scénu vtrhla rocková energie hitů Enemy a Hell.o. Hvězda nejen českých, ale už i italských či německých pódií chystá na závěr roku čtyři velké halové koncerty, včetně toho ve Foru Karlín, který připadne na 1. prosince.

Skupina Slza, která na podzim vyjede na pokračování Holomráz Tour, zahrála stejnojmenný hit ze své platinou oceněné desky. Poté na podium přizvala výjimečnou slovenskou zpěvačku Celeste Buckingham a naživo odehráli oblíbený duet Na srdci.

Grandiózní finále zajistila v bujaré atmosféře kapela Jelen. Kromě stejnojmenné písně a rádiového megahitu Magdaléna vůbec poprvé veřejně zahrála předělávku Michala Tučného Spím v obilí. Zazpívat si s ní přišla i zpěvákova dcera Míša Tučná, se kterou na podzim vyrazí na turné, jež složí poctu právě nezapomenutelné ikoně české country. Energií nabité vystoupení na Universal stage, doprovázené zpěvem publika, bylo tou nejlepší pozvánkou.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Lenny
Lenny
Lipo
Lipo
Miro Žbirka
Miro Žbirka
Peter Bič Project
Peter Bič Project
Slza
Slza
Slza a Celeste Buckingham
Slza a Celeste Buckingham
Xindl X
Xindl X
Jelen
Jelen

foto: @Jindřich Kodíček / Universal Music

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

Share