Unikátní vzpomínky hospodyně Jana Wericha vyjdou podruhé knižně!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Unikátní vzpomínky hospodyně Jana Wericha vyjdou podruhé knižně!

Když před dvěma lety vyšla kniha vzpomínek, které jsou vlastně unikátní osobní zpovědí hospodyně a ošetřovatelky rodiny Jana Wericha Evy Tůmové s názvem „A taky jsem vařila u Werichů“, nikdo netušil, že bude mít tak obrovský úspěch a ohlas. Následoval dotisk, po kterém se jen zaprášilo. Nyní se chystá druhé vydání!

Spolu s Evou Tůmovou připravil nakladatel a spoluautor Pavel Mészáros pokračování, které bude stát rozhodně za to. Jen současná koronavirová situace zbrzdila její finální realizaci a křest, ale o ten jak média, tak ani čtenáři a milovníci Jana Wericha rozhodně nepřijdou.

„Ten současný stav to vše trochu zbrzdil, ale my věříme, že ta nutná opatření snad brzo pominou a my budeme moct uspořádat krásný velký křest 2. vydání této knihy i s paní Evou Tůmovou, synem Jana Wericha – Jiřím Werichem Petráškem a několika zajímavými kmotry. Moc se na to těšíme, protože kniha bude zase plná zajímavostí, postřehů a historek, které paní Tůmová vypráví tak sugestivně a také s tak úžasným smyslem pro humor, že si to zamiluje každý. Ostatně zcela vyprodané první vydání je toho důkazem,“ prozradil nakladatel Pavel Mészáros.

Sama pamětnice a živý svědek života, zvláště poslední dekády života Jana Wericha a jeho rodiny je nyní tak trochu „v domácím vězení“.

„Žijeme s manželem v seniorském domě, takže ven chodit nemůžeme, z pochopitelných důvodů. Ale nenaříkáme si, nenadáváme, snažíme se zabavit, a také se hodně zasmějeme. Když pak slyšíme, jak někteří politici říkají o současné koronavirové situaci, že ´jsme ve válce´, musíme se jenom usmívat. Říká to někdo, kdo válku neprožil a vůbec netuší, jaké to bylo. To totiž bylo skutečně něco úplně jiného…,“ namítá Eva Tůmová.

„Už se moc těšíme, až se budeme moct zase všichni společně shledat a pokřtít i s Pavlem Mészárosem tu naši novou společnou knihu,“ dodává hospodyně a rodinná přítelkyně Werichů, která ve slavném domě na Kampě v podstatě prožila celou řadu let.

Protože Eva Tůmová je dětskou kamarádkou Jany Werichové, později pak i vychovatelkou Werichovy vnučky Fanči, měla možnost nahlédnout do nejintimnějšího soukromí rodiny. A že v knize nechybí ani originální recepty na pokrmy, které se u Werichů připravovaly, je samozřejmé. Kromě let, strávených u Werichů, Eva Tůmová poprvé vzpomíná i na svůj život, který byl plný osudových zvratů a setkání, už jen díky tomu, že sama je dcerou slavného čsl. legionáře, generálmajora Karla Střelky.

Křest druhého vydání knihy se s ohledem na vývoj současné situace uskuteční nejspíš na podzim. O termínu a místě budou všichni včas informováni.

Nakladatelství AOS Publishing navíc i v současné době připravilo pro čtenáře zajímavou akci. „Jde o slevu na knihy, protože jsme si vědomi, že lidé teď tráví více času doma, mnoho z nich rádo čte, a tak jsme si řekli, že tomu půjdeme maličko naproti. Navíc ten, kdo si objedná knihy přes portál http://aos-knihy.cz/, a jde o publikace stále dostupné, jako je třeba životní fotostory zpěvačky Petry Černocké Saxana 70, vzpomínkovou knihu Na kafi s Josefem Dvořákem, Kapka do žil Jiřího Wericha Petráška nebo básnickou sbírku herce Petra Baťka Mezi svými rýmy, která má i svou audioverzi, získá právě zde knihu exkluzivně i s vlastnoručním podpisem dané osobnosti,“ doplnil Pavel Mészáros.

Fotogalerie:

První vydání vzpomínek poslední hospodyně Jana Wericha Evy Tůmové bylo velmi úspěšné
První vydání vzpomínek poslední hospodyně Jana Wericha Evy Tůmové bylo velmi úspěšné
Eva Tůmová vzpomíná na život v rodině Jana Wericha
Eva Tůmová vzpomíná na život v rodině Jana Wericha
Eva Tůmová na křtu knihy s nakladatelem Pavlem Mészárosem a kmotrou Marií Tomsovou
Eva Tůmová na křtu knihy s nakladatelem Pavlem Mészárosem a kmotrou Marií Tomsovou
Všichni, včetně syna J. Wericha - Jiřího Wericha Petráška (vlevo) se těší na křest 2. vydání
Všichni, včetně syna J. Wericha – Jiřího Wericha Petráška (vlevo) se těší na křest 2. vydání

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Jaroslav Hauer

Share