Tři tipy, díky kterým se budete chtít pořádně usmívat. Získejte dokonalý úsměv, do kterého se zamilujete!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Zamyšlení

Tři tipy, díky kterým se budete chtít pořádně usmívat. Získejte dokonalý úsměv, do kterého se zamilujete!

Zdraví našich úst je stěžejní součástí našeho celkového zdravotního stavu a pocitu pohody. I když máte zuby jako perličky, neznamená to, že jste imunní vůči problémům s dásněmi, jejichž první příznaky jsou navíc obvykle bezbolestné. Zdravý a krásný úsměv není samozřejmost, ale zahrnuje několik kroků, které bychom měli dodržovat. Nejedná se pouze o  výběr těch správných pomocníků, ale také musíme myslet na naše každodenní návyky. Díky těmto tipům získáte zářivý úsměv, kterého si vaše okolí zaručeně všimne!


Zdravý úsměv není jen estetickou záležitostí, ale také má významný vliv na naše zdraví. Máte zarudlé a nateklé dásně? Nebo vás trápí dlouhodobě špatný dech a dásně při čištění krvácí? Můžete trpět zánětem dásní, který postihuje 80 % (!) Evropanů[1]. Pokud nebudete těmto příznakům věnovat pozornost, může to vést až paradontitidě, která může skončit až ztrátou zubů. Nemoci dásní způsobuje zubní plak, který obsahuje bakterie způsobující infekce. Předejít mu proto můžete správnou technikou čištění zubů a každodenními návyky.

1. Příběh zubní nitě aneb kam kartáček nedosáhne 

I když si čistíte zuby pravidelně, možná patříte mezi ty, kteří se zubní niti vyhýbají obloukem. Ale i když máte málo času, věřte, že tato péče se vám vyplatí – ať už jako prevence zánětu dásní nebo zubního kazu. Zubní nit dosáhne tam, kam už se kartáček nedostane a odstraní plak i zbytky jídla, které se usadily mezi zuby během dne. Přidejte navíc do vaší rutiny ještě ústní vodu a zažijete pocit dokonale čistých zubů! POZOR: Pokud se po při používání zubní nitě objeví krvácení, není nutné ji přestat používat. Naopak je to signál, abyste ji zapojili do pravidelné péče o ústní dutinu. Problémy by pak měly po dvou týdnech ustat.   

2. Zaměřte se na správné stravovací návyky! A tyčinky a limonády k nim nepatří…

Den začínáte kávou a večer zakončíte dvojkou červeného vína? Do toho se přes den zakousnete do sladké tyčinky nebo neodmítnete vánoční cukroví, které napekla kolegyně? Zubní lékaři by si někdy mohli zadat s výživovými poradci. Společně se shodnou, že konzumace sladkostí a přeslazených limonád má vliv nejen na naši linii, ale také na ústní mikroflóru! Bakterie v ústní dutině se živí cukry, které jsou obsažené v některých potravinách a nápojích. Tyto bakterie poté produkují kyseliny, které pronikají do zubní skloviny a zub tak demineralizují. Sklovina je poté náchylnější k tvorbě zubního kazu. Možná jsou potraviny a nápoje, kde byste přidané cukry nehledali, jako například sportovní nápoje, džusy nebo ochucené jogurty. Pokud ale chcete okouzlovat zářivým úsměvem tak se jim vyhněte obloukem!

POZOR: Významným faktorem, který má vliv nejen na zdraví ústní dutiny, je kouření. Kouření je silně spojeno se vznikem onemocnění dásní. Tím, že navíc oslabuje imunitní systém, je pak pro tělo těžší s touto infekcí bojovat. 

TIP: Zubní lékaři (!) doporučují snížit příjem cukru a nahradit ho minerály a vitamíny nabitými potraviny. Ke zdravému úsměvu vám pomůže například zelenina, ale i ovoce, jako jsou jablka a jahody. Nejen o vaši ústní dutinu se skvěle postarají také obiloviny, které jsou plné proteinů. A nejzdravější nápoj pro dokonalý úsměv? Obyčejná voda!

3. Geniální pomocník v péči o vaše ústa

Věnujete vašim zubům všechnu možnou péči a výsledek pořád nikde? Mohli jste udělat chybu již při výběru zubního kartáčku! Obecně platí, že elektrický zubní kartáček odstraní více zubního plaku než kartáček manuální. Čištění zubů je s elektrickým kartáčkem nejen efektivnější, ale také jednodušší. Na trhu najdete několik typů elektrických zubních kartáčků. Víte, který z nich je ten nejlepší?

Na pomyslném vrcholu vývoje elektrických kartáčků je v současné době ten s pokročilou 3D technologií čištění. Tato unikátní technologie pulzacemi naruší zubní plak a oscilačně-rotačními pohyby poté plak z povrchu zubu odstraní. Podívejte se třeba na Oral-B Genius 10000, který navíc i báječně vypadá.

Kulatá čisticí hlava se dostane i do obtížně přístupných míst a díky tomu dosáhnete perfektního vyčištění i zadní strany zubů nebo třeba stoliček. Chcete péči o zuby přímo na míru? Vybrané zubní kartáčky nabízejí až 6 režimů čištění, včetně režimu péče o dásně, jazyk, o citlivé zuby a pro bělení zubů. Již po prvním použití jsou tak vaše zuby krásně hladké a viditelně bělejší.

Elektrické kartáčky by se ale měly dokonale postarat také o vaše dásně.  Vybírejte ideálně mezi těmi, co mají třeba technologii Gum Guard. Tato revoluční technologie dokáže důsledně odstranit zubní plak a pomáhá mimo jiné v ochraně dásní. Díky kvalitnímu elektrickému kartáčku tak návštěva zubního lékaře nemusí být stresujícím zážitkem, ale pouze nutnou prevencí. 

POZOR: Pokud na zuby vyvíjíte zbytečně velký tlak, poškozujete sklovinu a hlavně odíráte krčky zubů a dásně, které pak mohou krvácet. V dobré víře si tak můžete spíše uškodit a přivodit si nepříjemné následky. Pořiďte si tedy takový kartáček, který se může pochlubit i technologií na ochranu dásní, díky které nic takového nehrozí! Pokud budete během čištění vyvíjet přílišný tlak, kartáček vás pomocí světelné a zvukové signalizace upozorní, a zároveň bude regulovat rychlost pohybu kartáčkové hlavice. O zuby i dásně tak bude postaráno jako od profesionála! 

TIP: Oral-B GENIUS je možné pomocí mobilní aplikace napojit na váš chytrý telefon, a získat tak zpětnou vazbu o vašem čištění v reálném čase a sledovat i vaše pokroky. Po propojení s mobilní aplikací během čištění detekuje každý váš pohyb a dobu čištění, a dokáže vám také doporučit péči přímo na míru.

Pokud si osvojíte tyto návyky, již brzy se dočkáte zářivé změny, která vás bude bavit. Investice do krásného úsměvu se vyplatí. Navíc takový elektrický kartáček bude také perfektním dárkem pod stromeček! Protože krásný úsměv nikdy nevyjde z módy 🙂

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

foto: Oral-B
foto: Oral-B
foto: Oral-B
foto: Oral-B
foto: Oral-B
foto: Oral-B
foto: Oral-B
foto: Oral-B

Zdroj: / foto: Oral-B

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

 

Share