Tereza Mátlová a Dita Hořínková s dětmi podpořily dobrou věc

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Tereza Mátlová a Dita Hořínková s dětmi podpořily dobrou věc

O tom, že čtení je pro děti velmi důležité a s nástupem moderních technologií tento zájem u nich spíš upadá, je zbytečné hovořit. Co ale udělat proto, aby se to změnilo a děti opět četly a rozšiřovaly si tak mnohé obzory? O tom byla akce, kterou pořádala společnost Edenred ČR v Paláci knih Luxor v centru Prahy, kam ji přišly podpořit zpěvačky a herečky Tereza Mátlová a Dita Hořínková se svými dětmi. 

Operní a muzikálová diva Tereza Mátlová s dcerou Emily a zpěvačka a herečka Dita Hořínková s dětskými hereckými hvězdami, syny Filipem a Viktorem Antonio přiznali, že oni rádi čtou a baví je to. “My čteme, ale Emilka po třetí čtvrté větě usíná a já po páté šesté. Ale když to obě vydržíme, přečteme i několik kapitol. Myslím si však, že to, aby rodiče dětem četli, nebo aby si děti četly samy, je velmi důležité,” řekla Tereza Mátlová.

Stejného názoru je i Dita Hořínková. Té, stejně jako její kolegyni, když byly malé, četla pohádky babička. Muzikálová herečka a zpěvačka svým synům dnes už moc nečte, protože už to zvládnou sami. Ale když byli malí, tuhle maminkovskou činnost dělala ráda. “Je to hezké, když vám maminka nebo babička čte. Tatínci samozřejmě taky, ale ty maminky a babičky to umějí podat tak jako jemněji a nenapadají je různé hororové vsuvky do toho,” smála se Dita Hořínková.

Cílem akce, kterou pořádala společnost Edenred ČR v rámci podpory úspor při nákupu učebnic na začátku školního roku, spolu s Luxorem a Grand Optical, bylo připomenout, že tu vznikají krásné, nové knihy plné zajímavých pohádkových příběhů, které mohou dětem číst rodiče, prarodiče nebo si v nich mohou číst sami.

„Já čtu sám a mám rád Harryho Pottera,“ řekl asi osmiletý chlapec z Klokánku Chabařovická, který byl spolu s dalšími součástí akce. „Je důležité, aby děti četly, rozvíjejí si tím slovní zásobu i představivost, ale také city,“ doplnila Dita Hořínková.

Ze svých dvou nových knížek pro male čtenáře na akci předčítala mladá, talentovaná spisovatelka Lucie Šavlíková, a tak potěšila hosty zajímavým a dobrodružnými příběhy malých holčiček a kluků.

“Pomocí společných partnerských akcí jako je tato se snažíme budovat u mladých čtenářů návyky ke čtení, které nejsou v dnešní době samozřejmostí,“ řekla manažerka Ivana Oberhofnerová z Luxoru.

Akce měla upozornit i na to, že Edenred pomůže prostřednictvím svých benefitních karet ušetřit při nákupu učebnic. Zajímavé slevy při tradičních nákupech na startu nového školního roku lze získat při platbách prostřednictvím benefitních poukázek nebo s elektronickou platební kartou Edenred Benefit Card.

„Po celé září nabízíme v největší tuzemské síti knihkupectví LUXOR v rámci akce Do školy s radostí slevy ve výši 15 procent při nákupu učebnic a pracovních sešitů, ,” uvedl Zbyněk Vystrčil, produktový manažer společnosti Edenred.

Edenred se ale zároveň rozhodl podpořit také dětské čtenáře a slevu ve výši deseti procent poskytuje ve stejné síti knihkupectví i na nákup beletrie. Děti bohužel čtou stále méně a podle posledních zpráv Svazu českých knihkupců se v loňském roce snížil i počet vydávaných dětských titulů. Čtení je přitom důležité pro rozvoj osobnosti dítěte a my jsme se ho proto rozhodli podpořit.

Zajímavou akci připravil Edenred ve spolupráci se sítí očních optik Grand Optical. Žáci starší patnácti let zde mají až do konce září zdarma vyšetření zraku, kdy měření zraku probíhá na všech prodejnách, které jsou vybaveny vyšetřovací místností a pracují tam odborníci, kteří tuto odbornou činnost smějí vykonávat, tedy optometristé nebo oční lékaři. Měření zraku zdarma získá každý zákazník bez nutnosti nákupu. Stačí se prokázat kartou Edenred Benefits Card nebo poukázkami Edenred Benefits Multi a Medica.

“Snažíme se všem našim dětem poskytovat možnost nahlédnout do světa literárních příběhů, protože chceme rozvíjet jejich fantazii a velmi si vážíme, že můžeme být u taktových hezkých akcí, jako dnes. Mnohé děti, které se k nám do stacionářů okamžité pomoci Klokánek z jakéhokoli důvodu dostanou, vidí paradoxně knížku třeba vůbec poprvé,” uvedla ředitelka Klokánku Chabařovická Veronika Dudová.

 

Fotogalerie:

V Luxoru se nejenom prezentovala dětská tvorba, ale také se četlo
V Luxoru se nejenom prezentovala dětská tvorba, ale také se četlo
Spisovatelka Lucie Šavlíková četla ze svých poutavých příběhů
Spisovatelka Lucie Šavlíková četla ze svých poutavých příběhů
Tereza Mátlová s dcerou Emilly
Tereza Mátlová s dcerou Emilly
Akce v Paláci knih Luxor se zúčastnila celá řada dětí
Akce v Paláci knih Luxor se zúčastnila celá řada dětí
Po prezentaci byl zájem i o autogramy od Dity Hořínkové, jejích synů i Terezy Mátlové
Po prezentaci byl zájem i o autogramy od Dity Hořínkové, jejích synů i Terezy Mátlové

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Jaroslav Hauer

 

 

 

Share