Temný thriller GHOUL režiséra Petra Jákla slaví další úspěch !

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Temný thriller GHOUL režiséra Petra Jákla slaví další úspěch !

Minulý víkend GHOUL ocenila mezinárodní porota filmového festivalu Grossmann ve Slovinsku, kde Petr Jákl převzal hlavní cenu “Vicious cat” . 

Porota ocenila především stylové pojetí filmu a také výjimečné přirozené herecké výkony kombinované s poctivou filmařinou a režijním vedením. V závěrečné řeči porotci zmínili, že Ghoul je jedním z nejděsivějších filmů díky prolínání reality a fikce. 

Porotě předsedal legendární hororový režisér Richars Stanley (Dust Devil, Ostrov doktora Moreau atd.). Dalším členem poroty byl také britský scenárista a režisér Jonathan English, proslavený filmem zasazeným do středověku Ironclad. 

Cenu za celoživotní přínos, stejně jako na filmovém festivalu v Karlových Varech, dostal Udo Kier (známý ztvárněním postav Drákuly, Frankensteina nebo Hitlera). 

Petr Jákl se s Udo Kierem na festivalu potkali a probírali zde možnosti spolupráce.

GROSSMANN FANTASTIC FESTIVAL je jeden z největších Evropských festivalů fantastického filmu v rámci Evropské federace fantastických filmů, která čítá 22 festivalů z 16 zemí a je v současné době největší sítí festivalů na světě . 

GHOUL se stal s více než 125.000 diváky v kinech nejúspěšnějším filmem v žánru hororu jak mezi zahraničními, tak domácími horory v ČR. Dostal se do americké a další světové distribuce. Film je v prodeji na DVD a Blu-ray ve 2D i ve 3D s dalšími více jak 60 min. nezveřejněných záběrů a 7 různými konci. 

GHOUL je rovněž k dispozici na iTunes.

Čtyři roky pracoval režisér Petr Jákl na svém novém filmu. V naprostém utajení strávil měsíce natáčení na Ukrajině, v Kalifornii a v Česku a do GHOULa obsadil pouze zahraniční herce. „Někteří herci měli chvílemi strach a chtěli natáčení dokonce i vzdát. Příběh Čikatila byl všudypřítomný a natáčení na místech, kde žil, bylo někdy nepříjemné i pro mne,“ řekl režisér Petr Jákl. GHOUL vypráví o trojici filmařů, která se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o místě, kde došlo za velmi podivných okolností ke kanibalismu. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem kanibala Andreje Čikatila a odhalují se zneklidňující skutečnosti. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrálo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se ale z filmařů a jejich doprovodu brzy stanou vězni. Ze záměru natočit dokument se stáva hrůzyplný boj o život

Richard Stanley a Petr Jákl
Richard Stanley a Petr Jákl
Jonathan English a Petr Jákl
Jonathan English a Petr Jákl
Petra Jákl přebírá oceněné
Petra Jákl přebírá oceněné
Ghoul : Blu-Ray 3D a 2D
Ghoul : Blu-Ray 3D a 2D
Ghoul - 3D
Ghoul – 3D

 

Zdroj: AQS a.s. – kino divize Bioscop

Profilové foto: Udo Kier a Petr Jákl

Redakce Bulvar24.cz

Share