Teaser k filmu LAPUTA v hlavní roli s TEREZOU VOŘÍŠKOVOU

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Video

Teaser k filmu LAPUTA v hlavní roli s TEREZOU VOŘÍŠKOVOU

Co s životem na ostrově, kterému hrozí záchrana?

Johanka je mladá žena, která si zařídila kavárnu s názvem Laputa. Johanka má velké pochopením pro ty, které chce mít ráda. Těch, kteří se o její účast ucházejí, je celá řada. Básník Miki; bezprostřední, ale do sebe zahleděný Merlot; truhlář a utajený sochař, otec mladé rodiny a strážce bezpečí Šimon; muzikou nadšený a sexem zmatený Kokos; utopista Tony. A dívky – Andy, která si nedělá starosti se svou postavou, a Bára, která by ráda zpívala, ač neumí.

Laputa-fotosky00866602
Zdroj: AQS a.s. – kino divize Bioscop

Jako by se v Johančině kavárně, kterou zbudovala a vede, scházely v postavách přátel obrazy generace. Každý s nějakým svým nápadem a s nějakou svou potřebou a s nějakým svým sobectvím. Johanka je všech a se všemi, a přece je sama a v nejistotě. Stačí jí její ostrov, stačí si ona sama k pocitu úplnosti? Ke štěstí? Ani rodina, matka a babička, ani její zrcadlová a zcela jiná sestra Niko to za ni nevyřeší. Snad vracející se láska Felix, který umí přemalovat stěny, sehrát kapelu a zase zmizet? Před Johankou je bezbřehý prostor dospělého života a Johanka zkoumá, co si v něm počít.

Filmové vyprávění je pestré, postavy mají každá ohraničený charakter a svůj vlastní malý příběh. Kavárna Laputa, prostředí plné věrohodných detailů a událostí, je zároveň experimentálním polem uvnitř Johančiny duše. Vládne tam upřímnost, otevřenost a tichá obava.

Laputa-fotosky00878940
Zdroj: AQS a.s. – kino divize Bioscop

Režisér Jakub Šmíd o Laputě:

„Každá generace se potýká s novými problémy. Ta moje brala sice rozum v novém svobodném světě, ale stejně si myslím, že jsme nebyli pořádně připraveni na všechno, co na nás v dospělosti čeká. Nalézt rovnováhu mezi tím, co bychom v životě dělat chtěli a s tím co dělat musíme. Spousta z mých vrstevníků si s pocitem svobody a neomezených možností neumí poradit a různě se v tom plácá klidně i po třicítce. A o tom je náš film. Laputa je kavárna, kterou si hlavní postava Johanka (Tereza Voříšková) postavila, aby se v ní opevnila před okolním světem a získala pocit rovnováhy a naplnění. Ne nadarmo si Johanka jméno kavárny vypůjčila z Gulliverových cest Johnatana Swifta, který Laputou nazval létající ostrov, který se vznáší nad pevninou. Nalézt balanc se Johance z počátku vůbec nedaří zvlášť v závislosti na tom, s jakými partnery svůj život spojuje. Film ale směřuje k rovnováze, takže to nevidím s námi, kteří stojí na prahu dospělého života jako Johanka, nijak černě. Nějak se všichni protlučeme a zjistíme, kdo jsme a co opravdu chceme. Zároveň jsme se snažili výtvarnou stylizací filmu a stylizací jazyka postav vytvořit náš vlastní obraz a nikoli pouhou kopii reality.“

Laputa-fotosky00955143
Zdroj: AQS a.s. – kino divize Bioscop

Kdo je Jakub Šmíd?

Vystudovaný herec (JAMU v Brně) a režisér (FAMU v Praze) upoutal pozornost už svým bakalářský filmem Neplavci, který získal cenu Český lev Cena Magnesia pro nejlepší studentský film roku 2011. Kromě toho, že Neplavci sjezdili celou řadu mezinárodních festivalů, byl film vybrán francouzskou L’Académie des César mezi sedm nejlepších krátkých filmů roku 2011. Šmídův magisterský film Amanitas letos pro změnu získal na festivalu Famufest cenu pro nejlepší kameru, režii a cenu diváků. 

Laputa-fotosky00894268
Zdroj: AQS a.s. – kino divize Bioscop

Kreativní producent ČT Jan Maxa o Laputě:

„Laputa je nejen film, který mám rád, k němuž mám velmi osobní vztah a znám ho od prvních okamžiků jeho vzniku. Je to i film, který mi také přijde jaksi objektivně důležitý, protože nabízí velmi přesnou výpověď o životě generace Y, které se také anglicky říká “millenials”, tedy lidé přelomu tisíciletí. Přesnou a zároveň křehkou, trochu tajemnou, vzpírající se přesné interpretaci. Asi jako tarotové karty, které si vykládá hlavní postava filmu Johanka, i když ví, že to nemá cenu, protože jsou líné a ukazují jen to, co si sama myslí.“

Zdroj: Youtube, Bioscop CZ

V hlavní roli:
Tereza Voříšková

Dále hrají:
Marika Šoposká, Igor Orozovič, Petr Stach, Pavel Gajdoš, Luboš Veselý, Ivana Chýlková, Johanna Tesařová, Denisa Barešová, Alena Bazalová, Oldřich Hajlich, Jakub Gottwald a Klára Melíšková

Režie: Jakub Šmíd

Scénář: Lucie Bokšteflová

Zdroj: AQS a.s. – kino divize Bioscop

Redakce Bulvar24.cz

Share