Taťána Makarenko šéfuje národní soutěži krásy

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Taťána Makarenko šéfuje národní soutěži krásy

1) Taťáno minulý týden jsme psali, že se ze soutěže Miss Face stala národní soutěž krásy Miss Face Czech Republic, co nám k tomu povíš?

Odpověď: Ano, to máte zcela pravdu. Velice mě těší, že jsme se mohli stát národní soutěží krásy a máme to právo tak vysílat dívky na světové mezinárodní soutěže krásy. Sama jsem si dvě z nich loni vyzkoušela právě proto, abych se na soutěže podívala zevnitř, jak fungují, jaké dívky mají šanci uspět, co pořadatelé vyžadují od delegátek, jak u nich funguje celá soutěž, zda je soutěž čestná a zda se vyplatí platit za tyto licence. Další velké plus je, že já, jako National Director, pro dívky jsem a budu velkou oporou v tom, že je dokáži společně s mým týmem připravit, aby byly konkurence schopné, aby měli tu nejlepší průpravu, jak fyzickou, kam můžeme zařadit chůzi, společenskou etiketu, držení těla, správný posed, jaké oblečení si na soutěž vzít, jak rozplánovat oblečení do celého měsíce, jaké aktivity a večery jsou důležité v soutěži, co nepodcenit, tak také psychickou přípravu, která je nesmírně důležitá i když se lidé mohou ptát nač je dívce psychická příprava, tak si mnozí neuvědomují, že každý den je souboj, každý den se všechny dívky snaží, každý den jste v hledáčku organizátorů, každý den se musíte kamarádit se všemi dívkami, nesmíte mít špatnou náladu, nesmíte na sobě dát znát únavu, bolesti nohou (z celodenního nošení podpatků), nesmíte si ztěžovat ať už na jiné dívky, či na organizátory, nebo na Vám se nelíbící naplánovaný program soutěže. Je to soutěž a sice to vypadá jako krásná měsíční dovolená, ale jedná se o tvrdý boj a vyhrává ten, kdo přežije a je nejsilnější. Právě v samém konci soutěže se eliminuje ta pravá 20tka, 10tka nejlepších.

2) To vypadá dost přísně a tvrdě 🙂

Odpověď: Kdo chce vyhrát nesmí polevit a ukázat své nedostatky. Právě proto je psychická příprava velice důležitá. Ale abych jen neodrazovala dívky, tak musím říci, že soutěže krásy, které jsem si prošla byly to nejužitečnější a nejhezčí, co mě mohlo pracovně na poli modelingu potkat. Je krásné se seznámit s dívkami z celého světa. Nikdy nevíte, kdo se Vám může hodit a jakého kontaktu v budoucnu využijete, či kdo se Vám ozve s nabídkou práce právě od nějaké dívky, či organizátorů dané soutěže. Všem vřele doporučuji odcestovat na soutěž krásy, pokud se zajímá o oblast soutěží krás.


3) Říkáš, že jsi si sama prošla soutěžemi. Kterými a jaké země jsi navštívila?

Odpověď: Celkově jsem si zkusila 4 mezinárodní soutěže krásy. Víc jsem nestihla a je to škoda 🙂 Ale všechno má svůj konec 🙂 Na konci roku 2013 jsem byla v Istanbulu v Turecku na soutěži Miss Eurovision of the World, kde se mohly zúčastnit dívky z Evropské unie. Bylo nás tam tuším okolo 60. Skončila jsem v TOP 6. Poté jsem na přelomu roku 2013/2014 byla Soulu v Jižní Korei na soutěži Miss World University, což byla soutěž pro vysokoškolačky a bylo to zaměřené na intelekt a enviromentální pomoci. Bylo nás tak také okolo 60 a skončila jsem v Top 6 a dostala titul Miss Best Dresser, což je nejlépe oblékaná delegátka. Pak jsem se zúčastnila v říjnu loňského roku soutěže Miss Grand International Bangkok, Thajsko, kde jsem z 82 dívek skončila na 11. místě, tedy v TOP 20. Jako poslední jsem absolvovala v listopadu loňského roku soutěž Miss Supranational v Polsku, kde jsem z 83 dívek skončila na 12. místě v TOP 20 a získala titul Miss Photogenic. Za všechny tituly a umístění vděčím své píli a povaze. Nejsem nejkrásnější, ale umím dobře vynést to, co jiné dívky například nemají. Společenskou etiketu, beru soutěže vážně a chovám se tak podle toho, jsem přátelská a se všemi dívkami si naváži kamarádské pouto, nestydím se mluvit anglicky, rusky a španělsky a tak si rozumím s většinou dívek. Dobře se oblékám a mám své ,,kousky´´ do detailu promyšlené. Když už nějak jednu na měsíc, chci, abych obstála a organizátoři, soutěží si mě dlouho pamatovali 🙂 S tím vším se moc těším až budu dívkám pomáhat a budou ještě úspěšnější než já 😀

12729013_1121947327835995_1279389570392179563_n
Casting Miss Face 2016

3) V loňském roce, ale kromě 2 soutěží, kde jsi byla ty, také jely reprezentovat 3 z tvých dívek, jak uspěly?

Odpověď: Výborně a jsem na ně hrdá 🙂 Všechny dívky se umístily, či získaly vedlejší tituly. A rozhodně to není jednoduché mezi tolika krásnými dívkami. Šárka Karnetová, Miss Face 2013, vyjela už v září před finále Miss Face 2015 do Kanady na Miss Globe. Šárka získala titul Miss Elegance. Natálie Myslíková, Miss Face 2015 2 runner up, na Miss Tourism Queen International v Číně se probojovala až do TOP 10 a získala titul Miss Best Smile. Taktéž Veronika Thielová na soutěži Miss Interocntinental v Německu získala titul Miss Best Smile. Jsem na dívky pyšná. Opravdu to není tak jednoduché jak se zdá, ale uspět mezi cca 80 dívkami dá pěkně zabrat 😀 Všechno to jen dokazuje, že máme opravdu krásné a dobře připravené dívky, které jsou schopné uspět i na světovém poli krásy 🙂

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie:

Miss Supranational 2015
Miss Supranational 2015 – Global Beauties
Miss Supranational 2015 - Madebyponer - N.J.Poner - ateliér
Miss Supranational 2015 – Madebyponer – N.J.Poner – ateliér
Miss Supranational 2015 - Madebyponer - N.J.Poner - ateliér
Miss Supranational 2015 – Madebyponer – N.J.Poner – ateliér
Miss Supranational 2015
Miss Supranational 2015
Taťána Makarenko zabodovala na Miss Supranational 2015
Taťána Makarenko zabodovala na Miss Supranational 2015

Profilové foto: Nikola Bílková

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share