Taťána Makarenko: Která z finalistek Miss Face je její favoritkou?

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Taťána Makarenko: Která z finalistek Miss Face je její favoritkou?

Národní soutěž krásy Miss Face Czech republic je jednou z nejprestižnějších soutěží u nás, její vítězky každoročně jezdí reprezentovat ČR na světové soutěže krásy. Právě proto musí být finalistky připraveny nejen na finále, které se uskuteční již 30. září v hotelu Ambassador, ale také na mezinárodní konkurenci. Jak jejich příprava probíhá a jakou favoritku na vítězství  má ředitelka soutěže Taťána Makarenko?


1) Soutěž Miss Face už zná své finalistky. Jak jsi spokojená s finálovou desítkou? 

Odpověď: Jsem naprosto spokojená. Přihlásilo se mnoho dívek (pozn. cca 3000) a z deseti castingů po celé ČR jsme vybrali semifinalistky, které byly krásné všechny. Výběr do TOP 20, který proběhl po prvním dnu semifinále, byl velmi složitý. Druhý semifinálový den, kdy jsme vybrali už finálovou desítku, byl plný emocí a rozepří mezi porotou. Nakonec jsme se ale shodli a každý divák si přijde na své. 🙂  Dívky jsou nádherné a mají podle mě šanci uspět jak na světových soutěžích, kam poletí reprezentovat ČR, tak i ve světě modelingu, v  České republice i zahraničí.  

2) Podle jakých parametrů jste dívky vybírali a kdo se na výběru podílel? 

Odpověď: Dívky musí mít celkový balíček. Krásná tvář nestačí. Stejně jako v běžném životě je potřeba mít více kladných charakteristik, kterých je potřeba pro úspěch, tak i v soutěži krásy je důležité být nejen krásná dívka s charisma,  ale také být průbojná, inteligentní, mít chuť se učit a pracovat. Těžko se vše popisuje v pár větách, ale myslím, že čtenáři chápou, co tím myslím. 🙂 

3) Miss Face je známá tím, že jsou ve finále opravdu krásné dívky. Čím je tato soutěž vyjímečná?

Odpověď: Miss Face je dle mého pohledu vnímána nejen jako soutěž s krásnými finalistkami, ale jako soutěž, kde se dívky opravdu učí to, co v modelingu a na světových soutěžích potřebují k tomu, aby uspěly. Krása je 40 % a zbylých 60 % je jejich chování a další parametry, které jsou k úspěchu potřeba. Miss Face má tým odborníků, kteří se v branži, kterou dělají, pohybují léta a hlavně šéfku (mě), která byla na spoustu soutěžích krásy v ČR a také na čtyřech světových. Tedy si troufám říci, že vím co mám dívky učit a co je pro ně dobré. O tom vypovídá i fakt, že všechny naše dívky jsou výrazné na světových soutěžích a dosahují i úspěchů v podobě dobrých umístění. Jsem za to velmi ráda, protože svoji soutěž beru jako své životní poslání a věnuji tomu 365 dní v roce. 

4) Je ve finálové sestavě už některá z dívek velkou favoritkou? Máte Vy osobně už tajné tipy na vítězky? 

Odpověď: Dívky jsou různé typy a tak logicky mají i různé příznivce. Pořadí a preference se mění až do poslední chvíle. Dívky se projevují po celý čas našich soustředění a my jako porota máme dostatek času poznat, jaké doopravdy jsou. Všechny mají šanci a je už jen na nich, co nám předvedou a v jakém světle se ukáží.

5) Na soustředění v Itálii se dívky připravovaly nejen na samotné finále, ale také na modelingovou kariéru. Jak tyto přípravy probíhaly? Co je ještě čeká?

Odpověď: Soustředění bylo velmi aktivní a zvládli jsme vše, co jsme si vytyčili za cíl. První dny jsme byli na zámku, kde jsme začali fotit charitativní kalendář, pak jsme se přesunuli na jachtu, kde probíhalo focení do kalendáře. Naše oficiální fotografka Nikola Bílková byla s lokacemi velmi spokojená a i díky pomoci našich kluků z We Snap  (Adam Čada a Jakuk Bobuski) se nám podařilo vyfotit a natočit extra krásné záběry a fotografie. O celkový styling se postaral náš oficiální stylista Sam Dolce a jako vždy jeho nápady dopadly na jedničku a dívkám to moc slušelo. O profesionální make up se postarala Lucie Hejná, která je profík ve svém oboru a krása dívek ještě více vynikla. Po dofocení kalendáře jsme se přesunuli do Calabrie, kde jsme fotili fashion fotografie a také jsme natáčeli medailonky a spoty do přímého přenosu galavečera Miss Face, který proběhne 30.9. Medailonky dívek ale uvidíte už dříve, a to od září v TV několikrát denně. Supervizi nad natáčením zaujala naše stále ještě úřadující Miss Nikola Uhlířová, která pojede 4.10. do Vietnamu reprezentovat ČR na světovou soutěž Miss Grand International. Školení bylo zaměřeno na práci modelky a na reprezentaci na světových soutěžích. Proběhlo také školení a debata s Nikol Švantnerovou, která dívkám řekla své zkušenosti a radila jim, jak pracovat s Instagramem a prezentací vlastní osoby. Dívky také jako školení mohou brát každodenní fitness a běhání s naším trenérem Františkem Uvírou

6) Úroveň a prestiž soutěže se rok od roku zvyšuje. V  čem bude letošní ročník jiný?

Odpověď: Můj názor je ten, že si lidé čím dál více všímají, že naše soutěž je pořádaná profesionálně a zaměřená přesně na to, co diváci od Miss očekávají. Dívky jsou pod velením lidí, kteří jim předávají zkušenosti a posouvají je jako modelky a miss dále. Přístup k dívkám je individuální a probíhají u nás osobní pohovory několikrát během soutěže, abychom dívky nasměrovali správným směrem a co nejvíce jim pomohli. Individualita je důležitá, jen tak je možnost z každé z finalistek dostat přesně to, co je třeba, aby dívky ukázaly své silné stránky a uměly pracovat s těmi méně silnými. Naše soutěž je pořádaná s citem a láskou, a ne jen pro bussines, což je na soutěži cítit. Právě to se dle našeho názoru lidem líbí a vnímají to. Na naší Miss pracujeme každý den, i když nemáme soustředění, a náš mladý a kreativní tým celou soutěž posouvá dopředu. Děkuji jim za to. 🙂

Letošní ročník je jiný už jen díky tomu, že jsme dostali novou licenci na světovou soutěž krásy, o kterou jsme usilovali a od dob pana Zapletala se na Miss International nejezdilo. Dále je novinkou Preliminary, které bude probíhat den před Galavečerem 30.9. Oba dva dny budeme trávit v hotelu Ambassador na Václavském náměstí. Preliminary je takové předfinále, kde se zvolí doprovodné tituly. Důležitost hlavně vidíme v tom, že si dívky zkusí finálovou stage a celý štáb nazkouší jak svítit, zabírat dívky a také porota se podívá, jak dívky působí na pódiu a jak budou vypadat day after na Galavečeru. Hned po Preliminary budou následovat finální pohovory s porotou, při kterých porotci budou mít možnost dívky více poznat osobně a zeptat se jich na všechny otázky, které je zajímají. Už se velmi na vše těším a budu moc ráda, když nám zachováte přízeň. 🙂

Připomínáme, že finále Miss Face se uskuteční již 30. 9. v hotelu Ambassador v Praze a Galavečer MF můžete také sledovat i online na ÓČKO TV 30.9. od 20 hod. 

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

A která z dívek je tou Vaší favoritkou? Foto: FB Miss Face Czech republic
A která z dívek je tou Vaší favoritkou? Foto: FB Miss Face Czech republic
Dívky před finále pravidelně cvičí s Františkem Uvírou. Foto: FB Miss Face Czech republic
Dívky před finále pravidelně cvičí s Františkem Uvírou. Foto: FB Miss Face Czech republic
Taťána Makarenko při individuálních pohovorech s finalistkami. Foto: FB Miss Face Czech republic
Taťána Makarenko při individuálních pohovorech s finalistkami. Foto: FB Miss Face Czech republic
Finalistky se učí správné prezentaci před médii a správnému vystupování. Foto: FB Miss Face Czech republic
Finalistky se učí správné prezentaci před médii a správnému vystupování. Foto: FB Miss Face Czech republic


 


Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share