Takový kus masa se jí málem nevešel do pusy!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Takový kus masa se jí málem nevešel do pusy!

Konečně je v Rytířské pořádné lahůdkářství! Prodává přes ulici, má vlastní bistro, ale nakoupit lze i klasicky na váhu. Jmenuje se lahůdkářství Sváček a chodit se k němu naučily i naše VIP. A ty mají hodně mlsné jazýčky! A co oceňují nejvíc? Možnost rychle se najíst a na rozdíl od fastfoodů i zdravě, kvalitně a neuvěřitelně chutně!

Jíst pomalu a udělat si na jídlo čas by mělo být na denním pořádku. Občas se ale stane, že na jídlo čas prostě nezbyde. O tom něco ví i Klára Doležalová: „Bohužel se mi hodně často stává, že mám hlad, ale nemám čas. Klasické fastfoody jsou pro mě úplné tabu. Ideální je proto sehnat jídlo, které mi dá energii, a nebudu po něm unavená. Ideálně plátek masa v kombinaci se zeleninou či luštěninami třeba v pohankové placce,“ což je téměř na vlas to, co bistro, potažmo lahůdkářství Sváček, nabízí.

„Největším naším tahákem jsou jednoznačně kvalitní uzeniny a zahraniční sýry přímo od výrobců. Nově ale začínáme prodávat i kvalitní rychlé občerstvení, a to hlavně hotdogy, hamburgery, pastrami sendviče a vynikající domácí sekačku v housce,“ popisuje nabídku lahůdkářství a bistra Jan Sváček, majitel vyhlášeného lahůdkářství Sváček.

A proč si tajemství o skvělém lahůdkářství s bistrem nechat jen pro sebe? Klára Doležalová, Kristýna Janáčková, Kateřina Klausová, Vendula Křížová, Kamila Špráchalová, Aleš Háma a Petr Janda sice svou profesi milují, ale nabízet lidem ty nejlepší sendviče z celé Rytířské ulice v Praze a zvát je do své oblíbené prodejny je hřálo u srdce také.


Dokonce se někteří pokusili sendviče i sami vyrobit. Nebyly to ale ledajaké sendviče, byly to pravé pastrami sendviče. Tedy plátky hovězího hrudí bez kosti, které se nejprve nasolí, obalí v pepři a koriandru, zvolna uvaří na páře doměkka a úplně nakonec vyudí. Finální podobou sendviče je hora masa na plátky, kterou drží po hromadě jen pečivo. Kamila Špráchalová měla dokonce při ochutnávání co dělat, aby se jí sendvič pastrami vešel do pusy celý. „Sendvič pastrami jsem nikdy nejedla, byl vynikající, ale já jsem spíš sýrová. Nejraději mám dobrý chléb s plátky sýra a syrovou cibulí. To bych mohla jíst denně. Kdybych tedy nemusela denně mezi lidi!,“ prozradila svůj oblíbený recept Kamila Špráchalová. I u Venduly Křížové jsou sendviče téměř na denním menu. „Sendviče dokáží zahnat hlad velmi rychle. Připravuji je často pro své děti, a to zapečené s dobrou šunkou a sýrem,“ prozradila.

Lahůdkářství Sváček má ale i širokou nabídku holandských, francouzských a dalších světových sýrů prvotřídní kvality, takže si na své přijdou i milovníci sýrů a vegetariáni. „Vždy preferuji sýr. Nejsem moc masojed a jednou jsem dokonce byla i vegetariánka. Miluji všechny sýry včetně kozích a ovčích,“ vyzdvihovala svoje priority Kamila Špráchalová, zrovna když krájela a následně ochutnávala sýr, jehož nezaměnitelná vůně se linula po celé prodejně. Přitakala jí i Vendula Křížová: „Jak šunky, tak sýry jsou velká dobrota! Ale většinou dávám přednost sýrům. Moje chuťové pohárky si o to jednoduše řeknou.“

Aleš Háma  Kamila Špráchalová  a Vendulka Křížová
Aleš Háma Kamila Špráchalová a Vendulka Křížová

Veškeré lahůdky jsou navíc bez přídatných látek, náhražek, vody a tudíž jsou vhodné i pro bezlepkovou dietu. Víc než vhodné jsou jak na slavnostní, tak na každodenní stůl. „Šunku jím nejraději samotnou, ale miluju i sýry. K těm si dávám kuličky hroznového vína, ořechy, nebo žlutý meloun a zapíjím to sklenkou suchého lehčího kvalitního vína. Některé sýry pokapu bio olivovým olejem vlastní výroby,“ mlsně se oblizovala, jen na to pomyslela, Klára Doležalová.

Jak šunky, tak salámy, paštiky, sýry, olivy, sušená rajčata, prostě vše, co si z lahůdkářství Sváček odnesete, můžete servírovat i s domácími bagetkami, které pro vás mají přichystané. A abyste neměli sucho v krku, poradí vám i s výběrem kvalitního vína, které můžete vypít o samotě, s přáteli, nebo jej věnovat jako dárek. „Já vlastně nic jiného než víno a vodu nepiju. Takže mě nikdy neurazí dostat darem dobré víno, a proto ho s radostí kupuji i jiným. Vybírám výhradně ve vinotékách nebo luxusnějších lahůdkářstvích, jako je právě Sváček,“ radila s výběrem Klára Doležalová.

Rodinné lahůdkářství Sváček prodává na území Prahy uzeniny, sýry a další delikatesy již po dvě generace. V Praze ho můžete najít už na čtyřech místech: Štefánikova masna ve Štefánikově ulici, Prodejna zahraničních specialit v téže ulici, prodejna na Budějovické a nově otevřené lahůdkářství s bistrem v Rytířské ulici. Pravidelně je lze potkávat i na farmářských trzích na Petřinách, Kulaťáku a v Říčanech.

Fotogalerie:

1 Jan a David Sváčkov a kmotři nové prodejny IMG_1343
Jan a David Sváčkov a kmotři nové prodejny
Jan a David Sváčkovi a K. Klausová
Jan a David Sváčkovi a K. Klausová
Jan Sváček se synem Davidem
Jan Sváček se synem Davidem
Jenom masíčko, ale bez chleba
Jenom masíčko, ale bez chleba
K. Janáčková se z dobrot radovala
K. Janáčková se z dobrot radovala
K. Klausová K. Janáčková, P. Janda a V. Křížová
K. Klausová K. Janáčková, P. Janda a V. Křížová
K. Klusovou zaučuje David Svá
K. Klusovou zaučuje David Svá
Kamila Špráchalová  a Jan Sváček
Kamila Špráchalová a Jan Sváček
Kateřina Klausové  chutná kančí salám
Kateřina Klausové chutná kančí salám
Klára Doležalové voní bezlepkový salám
Klára Doležalové voní bezlepkový salám
Ochutnávka šunky od kosti Klára Dolažalová a Jan Sváček
Ochutnávka šunky od kosti Klára Dolažalová a Jan Sváček
Petr Janda se zastavil na ochutnávku
Petr Janda se zastavil na ochutnávku
Petr Janda, Kristýna Janáčková a Vendulka Křížová
Petr Janda, Kristýna Janáčková a Vendulka Křížová
Vendulka Křížová si vybírá co by si nakoupila
Vendulka Křížová si vybírá co by si nakoupila
Vendulka Křížová si vybrala salámek
Vendulka Křížová si vybrala salámek

www.lahudkarstvisvacek.cz

Profilové foto: krásná Klára Doležalová a chutný pastrami sendvičI

Foto: lahůdkářství Sváček

Zdroj: Orca s.r.o.

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Share