“Svůj smysl života nacházím v tanci, umění a hudbě”. Veřejně se přiznává tanečnice a choreografka Kateřina Holomková

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

“Svůj smysl života nacházím v tanci, umění a hudbě”. Veřejně se přiznává tanečnice a choreografka Kateřina Holomková

Přeje si být svobodná a svobodně tvořit. Na tanci a hudbě miluje, že se jí dá ztvárnit to, co sama prožívá hluboko v nitru. Zpověď tanečnice a choreografky Kateřina Holomková, alias Miss Kate.

Ačkoliv se Kate setkává s nepochopením, tak je to téměř to jediné co ji drží nad vodou a dává ji v současné době smysl. “Tento pocit mi nejspíše nic nenahradí. Kolikrát mám špatný den a nic mě nebaví a nic mi nedává smysl. Pak si prostě pustím hudbu a tančím”… svěřuje se nám Kate.

“Již nechci a už ani nedokáži být součástí stáda”… přiznává svou slabost Kateřina, která dnes vystupuje pod pseudonymem Miss Kate. Byla prostě vždycky trochu jiná. Ale krásné potom je, když potkáte člověka, který vaší odlišnosti rozumí, chápe ji a dokonce ji i podporuje.

1) Prozraď nám, jak vznikla tvoje přezdívka Miss Kate?

Odpověď: S mým kolegou Lukášem Paulinym z agentury Bee Creative jsme dumali nad tím, jak pojmenujeme moje webové stránky. Tento nápad vznikl celkem spontánně. Šlo zde o  vylučovací metodu. “Když máte blbý jméno, musíte mít pseudonym” … směje se Kate 😀

Mně osobně se na tom líbilo i to, že spojení Miss Kate se dá snadno zaměnit za anglické Miss take 😀 To se mému šéfovi Lukášovi nelíbilo a hned mě upozorňoval a kladl na srdce, že se takto hlavně nemám nikde prezentovat 🙂 …přiznává zákulisní informace Kateřina.

Ale já si zase říkám proč ne. Mýlit se je lidské – jak pravil již římský filosof Cicero. Dle mého názoru “Nikdo není dokonalý”. Myslím, že bez toho aniž bychom dělali chyby, se vlastně nikam nemůžeme posunout. A naopak – ráda si ze sebe někdy dělám srandu. Přiznávám se, že jsou i dny, kdy mě popadají záchvaty smíchu při myšlenkách na absurditu svojí vlastní existence.

A hlavně při mé cestě sleduji, že to, co jednomu přijde jako chyba, se druhému jeví jako genialita. Pak už Vám opravdu zůstává rozum stát nad tím, jak se jednotliví umělci navzájem kritizují a vy se snažíte najít nějaký průsečík tak, abyste vyhověli všem, ale nenacházíte jej.2) Co tě při tvé tvorbě nejvíc inspiruje?

Odpověď: Určitým paradoxem mé tvorby je, že z 99% vychází z reálných zážitků a převážně z nitra. Využívám vlastně nabyté zkušenosti, kterou ztvárňuji a předávám.

Nikdy nekopíruji ostatní tím způsobem, že se např. podívám na video a řeknu si to, že to udělám stejně. To u mě nikdy nefungovalo. K jedné z mých posledních choreografií mě inspirovala zpěvačka Mária Čírová se svojí písní UNIKÁT.

Myšlenka této písně mě velice nadchla. Nese poselství, se kterým se naprosto ztotožňuji. Choreografie v mém podání vypráví příběh o malé nesmělé baletce, která se snaží prosadit v tomto světě. Díky ní se dá procítit to, co si myslím. že prožívá mnoho lidí. Slova “Snažím se zachovat svoji tvář” jsou pro mě v současnosti tak rezonující, že víc už to snad ani nejde. Ve mně například tato píseň probouzí pocity dennodenního boje o zachování si vlastní identity v tomhle světě, který má neustálou tendenci nás určitým způsobem zapojit do nějakého systému a vyvolat v nás pocit nedostatečnosti.

Dále jsem si přála, aby moji studenti mohli prožít tu jedinečnost, kterou v sobě mají. Najít vlastní hodnotu a sebe ocenění.

Závěrem chci poděkovat všem účastníkům mých lekcí a milým kolegům a nyní zejména svému příteli a rodině.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

foto: Lukáš Stehlík
foto: Lukáš Stehlík
foto: Lukáš Stehlík
foto: Lukáš Stehlík
foto: Jan Devera
foto: Jan Devera
foto: Jan Devera
foto: Jan Devera
foto: Lukáš Stehlík
foto: Lukáš Stehlík


 


Profilové foto: Lukáš Stehlík, Jan Devera

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”

Linda

Share