Světové šampionáty poznaly na Slovakiaring své vítěze!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Sport

Orechová Potôň, 12. květen 2019 – Unikátní premiéra dvou světových seriálů na dvou a čtyřech kolech předvedla o víkendu na Slovakiaring sérii dramatických závodů. Prolomen byl dokonce i dosavadní traťový rekord okruhu.

Poprvé v historii se na stejné trati předvedli WTCR – Světový pohár cestovních vozů a FIM EWC Mistrovství světa vytrvalostní závod silniční motocykly. Světová špička na dvou a čtyřech kolech předvedla slovenská publikunapínavé souboje.

Races of Slovakia 2019 se začaly již ve čtvrtek 9. května tréninky a kvalifikacemi motocyklového seriálu FIM EWC. Deštivé počasí vystřídalo na závěr kvalifikace slunce a vysychající trať ukázala množství změn v průběžném pořadí. Pole position do sobotních závodů si nakonec vybojoval tým YART Yamaha před F.C.C. TSR Honda France a třetím SuzukaEnduranceRacing Team.
Pátek pro změnu patřil prvním tréninkem a oběma kvalifikacím automobilového seriálu WTCR. Obě kvalifikace v příznivém počasí vyhrál Holanďan Nicky Catsburg na Hyundai i30 N TCR z týmu BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team. Do prvních a třetích závodů v neděli tak odstartoval z pole position, zatímco první místo na startu druhého závodu patřilo Robovi Huff z Velké Británie, jedoucího na Volkswagen Golf GTI TCR týmu SébastienLoebRacing.

Závody 8 Hours of SLOVAKIA RING seriálu FIM EWC odstartovaly v sobotu o 12:00 startem ve stylu “LeMans”, kdy jezdci mávnutím vlajky proběhly ke svým motocyklem a vyrazili na svou osmihodinovou pouť s výměnami v boxech. Rakouský tým YART Yamaha (BrocParkes, Marvin Fritz a NiccoloCanepa ) nakonec suverénně zvítězil s jednokolová náskokem před druhým Suzuki EnduranceRacing Team. Pódium uzavřel F.C.C. TSR Honda France, jehož jezdec MikeDiMeglio prolomil v závodech dosavadní oficiální rekord okruhu a stanovil jeho novou hodnotu na 02: 03,886. Třídu Superstock vyhrál Junior Team LeMans Sud Suzuki (Louis Rossi, Hugo Clere and Alexis Masbou) před BMRT 3D MaccioRacing na Kawasaki a třetí skončil Team 33 CoyoteLouitMoto. Závody poznamenal mírný déšť a několik pádů bez zranění.

Neděle patřila troje závodem WTCR. Ty první poznamenalo množství dramatických momentů a předjíždění. Vítězství si ukořistil Frédéric Vervisch na Audi RS3 LMS (Comtoyou Team Audi Sport), který hned po startu vystřelil z 9. místa a na konci prvního kola se usadil na 2. příčce. Později předjel vedoucího závodníka Ma Qinghua, který stejně odstartoval lépe než vozidla Hyundai z první řady na startu – Nicky Catsburg a Norbert Michelisz. Poslední zmíněný maďarský jezdec obsadil konečnou třetí příčku.

Druhé závody patřily Argentině: Rob Huff neudržel své vedení po startu z pole position, když se před něj dostal už ve druhém kole Argentinec a vedoucí závodník šampionátu NéstorGirolami na Hondě Civic TCR (ALL-INKL.Com MünnichMotorsport). O kolo později se před Huffa dostal na druhé místo Girolamiho týmový kolega Argentinec EstebanGuerrieri. Třetí místo si nakonec vyjel Kevin Ceccon na Alfa RomeoGiulietta TCR (Team Mulsanne).