Světlomalíř Alex Dowis dobyl ‘americký Talent’! Před tím uchvátil i Banderase

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Světlomalíř Alex Dowis dobyl ‘americký Talent’! Před tím uchvátil i Banderase

Alex Dowis se jako 1. Čech dostal do amerického Talentu!

Mnozí si ještě Alexe Dowise pamatují z televizní show Česko Slovensko má talent, kde oslnil porotu, včele s Lucií Bílou. Ta si jej pak přizvala ke spolupráci na několik tour a koncertů. Nyní světlomalír dobyl USA. Jako první Čech se dostal do soutěže Amerika má talent! (America’s Got Talent). 
 

Ještě, než výtvarník odletěl do Los Angeles, kde se ‘americký Talent’ natáčí, zúčastnil se ve Španělsku velké televizní talk show ElHormiquero, kde svým uměním naprosto dostal slavného herce Antonia Banderase. Ten mu nejenom dlouho tleskal, zajímal se o light-art show, ale také se s ním vyfotil. „Byl úplně hotový a bylo to super. Je to bezva chlapík a bylo vidět, že ho to baví,” prozradil Alex Dowis, který následně tisíce diváků v Los Angeles nenechal v klidu, když vystoupil v Amerika má talent, stejně jako porotu ve složení Gabrielle Union, Julianne Hough, Simon Cowell a Howie Mandel. Zažil obrovský standing ovation. Jak dopadl a zda postoupil do dalšího kola se ukáže později. Respektive diváci se to dozví koncem května, kdy se díl s Dowisem bude na NBC vysílat.

„Bylo to vážně úžasné, nepopsatelné! Atmosféra, lidi, prostředí, zkrátka všechno. Tohle vystoupení je pro mě a můj tým z Dowis.cz takovým zásadním splněným snem! Letěli jsme tam vyloženě na pozvání. A je mi ctí, že jsem vlastně první Čech, který tam něco takového mohl prezentovat,” prozradil Alex Dowis, který se v Los Angeles, kde se pořad natáčí, setkal i se známou českou režisérkou a producentkou Pavlínou Moskalykovou, která žije střídavě tam i tady. „Vzali jsme ji s sebou na natáčení a byla to pecka. Moc nám s klukama držela pěsti…,” podotkl Dowis.

Ten nemaluje pouze světlem, ale třeba do písku nebo sprejem. Jeho show berou lidem dech. Kromě obrazců a nápisů, dokáže nakreslit i celé podobizny, které jsou až neskutečně věrohodné.  „Dělám to ve velkém formátu a vidím to na místě vlastně jen po ose své ruky. Ale makám na tom,” podotkl s úsměvem light-art výtvarník, který pracuje i pro privátní firmy, pro jejich prezentace show či různé večírky.

Dnes Alex Dowis se svým týmem vystupuje po celém světě a například v pražském Divadle Ta Fantastika jednou až dvakrát měsíčně prezentuje light-art show pro české i zahraniční diváky. Před sebou má několik zastávek projektu “ART OF Evolution”, jako třeb 4. května v Plzni. Jde o originální výtvarnou show – příběh vývoje našeho světa, který je vyprávěn pouze malovanými obrazy v reálném čase.

Před dvěma lety v rámci výročí slavných postaviček Pata a Mata nebo Boba a Bobka, které kdysi stvořil Vladimír Jiránek, prezentoval tyto večerníčkovské hrdiny na řadě míst. A vždy za obrovského ohlasu.

ALEX DOWIS 

se malbě a kresbě věnuje od dětství. Ještě před tím, než se objevil v CS Talentu se jako výtvarník, scénograf, textař, režisér i herec podílel na celé řadě divadelních a filmových produkcí u nás i v zahraničí. Podstatnou částí jeho tvorby jsou i velké nástěnné malby, jak exteriérové, tak i interiérové vycházejících zejména z oblasti umění graffiti a street art. V posledních letech se věnuje právě kreslení světlem. Kresba na luminiscenční plochu světleným paprskem, kterým je možné stvořit jednoduchou kresbu až po realistické portréty, a která před diváky vzniká a po chvíli zaniká, všechny fascinuje! 
 

 

Fotogalerie:

Alex Dowis dobyl americký Talent!
Alex Dowis dobyl americký Talent!
Se svými kolegy z Dowis.cz vystoupil v Los Angeles v Talentu
Se svými kolegy z Dowis.cz vystoupil v Los Angeles v Talentu
V Los Angeles se kluci potkali i s režisérkou Pavlínou Moskalykovou, kterou vzali s sebou na natáčení!
V Los Angeles se kluci potkali i s režisérkou Pavlínou Moskalykovou, kterou vzali s sebou na natáčení!
Alex Dowis je jednička ve svém oboru!
Alex Dowis je jednička ve svém oboru!
Ve Španělsku zase světlomalíř uchvátil hereckou star Antonia Banderase!
Ve Španělsku zase světlomalíř uchvátil hereckou star Antonia Banderase!

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv Dowis.cz

 

 

 

Share