Strhující román pokřtily známé osobnosti!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Strhující román pokřtily známé osobnosti!

Praha, 12. prosince 2018 – Spisovatelka Hana Hindráková přináší nový silný příběh z afrického prostředí, tentokrát zcela skutečný. Křest nové knihy Nezlomný proběhl toto úterý 11. prosince 2018 v rámci Afrického večera za účasti známých osobností. Večerem provedla herečka a moderátorka Tereza Kostková.V úterní podvečer se v pražské kavárně v centru města sešla pestrá společnost včetně známých osobností a milovníků africké kultury. V rámci Afrického večera hosté zhlédli bubenické vystoupení skupiny Emongo a africký tanec skupiny Kizomba Prague. K zakoupení byly africké knihy a šperky, které se prodávají v rámci projektu Dárky s myšlenkou.  Hlavním programem byl ale křest a čtení z nové knihy autorky Hany Hindrákové. Ukázku přečetli Jan Přeučil a Eva Hrušková. Následoval video pozdrav od hlavního hrdiny Josepha Njorogeho.

Knihu pokřtili známí herci Jan Přeučil a Eva Hrušková a známá dietoložka MUDr. Kateřina Cajthamlová. A jako překvapení se hosté dočkali dortu ve tvaru knihy s obálkou Nezlomného.

Pravdivý příběh keňského dítěte ulice

Nová kniha je založena na pravdivém příběhu Josepha „Njora“ Njorogeho, který byl v sedmi letech donucen opustit matku, protože byla závislá na alkoholu, týrala ho a místo jídla mu dávala pivo. Joseph se tak stal dítětem ulice. Začal žebrat, ale brzy mu nezbylo nic jiného než krást. Dostal se do dětského gangu, kde zažil znásilnění i lynčování. Zákon ulice ho poznamenal natolik, že je pro něj těžké dostat se z úplného dna, i když se objeví někdo, kdo mu podá pomocnou ruku.

S Josephem Njorogem se spisovatelka seznámila minulý rok prostřednictvím internetu, když se snažila získat detailní informace k problematice keňských dětí ulice. „Joseph působil jako ředitel centra pro děti ulice a byl velmi nápomocný. Vyplnil mi s dětmi na ulici dotazníky, abych měla co nejpřesnější informace k vytváření charakterů postav,“ říká autorka Hana Hindráková.

Když Hana Hindráková v lednu letošního roku navštívila po šesté Keňu, setkala se osobně i s Josephem Njorogem. „Jakmile mi odvyprávěl svůj příběh, hned jsem věděla, že ho chci napsat. Je to skvělý člověk, který si prošel něčím, co si vůbec nedovedeme představit, a přesto mu zůstal pozitivní náhled na život,“ pokračuje Hana Hindráková.

O autorce:

Autorka pochází z Trutnova, po vysokoškolských studiích založila vlastní neziskovou organizaci a přes deset let působila jako dobrovolnice v tomto sektoru. V rámci realizace projektů rozvojové spolupráce se několikrát dostala do africké Keni a od roku 2018 pomáhá prostřednictvím projektu Dárky s myšlenkou. Keňu si velmi oblíbila a umístila tam děj většiny svých románů. Mezi další příběhy autorky patří například Smrtící byznys, Očarovaná, Dobrovolnice.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Hana Hindráková a Tereza Kostková
Hana Hindráková a Tereza Kostková
Křest knihy Nezlomný, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Kateřina Cajthamlová, Hana Hindráková, Tereza Kostková
Křest knihy Nezlomný, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Kateřina Cajthamlová, Hana Hindráková, Tereza Kostková
Tereza Kostková, Hana Hindráková, skupina Emongo
Tereza Kostková, Hana Hindráková, skupina Emongo

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

Share