Spisovatelka se vydává na dobrodružnou cestu!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Spisovatelka se vydává na dobrodružnou cestu!

Hana Hindráková, autorka románů z afrického prostředí, odlétá v druhé polovině ledna do Keni, aby tam získala informace pro svou novou knihu. Jedná se již o její šestou cestu do této subsaharské země.

Po prozatím posledním úspěšném románu Smrtící byznys, který vyšel v září minulého roku a přibližoval čtenářům beletristickou formou obchod s falešnými léky, se spisovatelka věnovala zejména besedám a autorským čtením.Během podzimu navštívila mnoho knihoven i základních a středních škol. Nyní se chystá pustit do psaní sedmého románu, který se bude také odehrávat v Keni. Téma nové knihy však zatím prozradit nechce. „Mohu jen říct, že se bude jednat o daleko závažnější problematiku, než jsou falešné léky,“ říká s vážným výrazem. „V Keni mám domluvených několik schůzek s investigativními novináři, jejichž kontakty se mi podařilo získat přes různé aktivistické organizace.“ Na otázku, kdy kniha vyjde, odpovídá pokrčením rameny.„To zatím nedovedu říct, protože jsem teprve ve fázi průzkumu a získávání informací. Chtěla bych, aby stejně jako v případě Smrtícího byznysu netvořil knihu jen napínavý příběh, ale i reálné základy.“ 

Během pobytu v Keni plánuje také spisovatelka setkání se skupinami žen v nairobských chudinských čtvrtích, které vyrábějí šperky. Hana Hindráková, která po deseti letech působení v oboru rozvojové spolupráce ukončila činnost neziskové organizace Fair, chce nyní pomáhat Keni jinak. A to obchodem. Bude spolupracovat právě s těmito skupinami, nakupovat od nich výrobky a prodávat je během besed a autorských čtení v České republice. „Myslím si, že obchod je jedinou cestou, jak pomoci Africe postavit se na vlastní nohy,“ zdůrazňuje. Součástí spisovatelčiny cesty do Keni bude i odpočinek, během něhož plánuje podniknout túru v Ngongských horách, vylézt na kráter Mount Longonot a podívat se ke Kilimandžáru.

Své zážitky z Keni a doporučení pro cestovatele bude zveřejňovat na nových webových stránkách zaměřených na africkou Keňu: http://kenaocimaspisovatelky.webnode.cz/.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

foto: hindrakova.cz
foto: hindrakova.cz
foto: hindrakova.cz
foto: hindrakova.cz
foto: hindrakova.cz
foto: hindrakova.cz


 


 foto: www.hindrakova.cz

Redakce Bulvar24.cz

Linda

Share