SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřela herecká legenda LUDĚK MUNZAR!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřela herecká legenda LUDĚK MUNZAR!

Do hereckého nebe odešla další legenda. V sobotu ráno zemřel ve svém domě v pražských Modřanech herec, dabér Luděk Munzar. Letos 20. března by se dožil 86 let. Dlouhá léta bojoval se zákeřnou nemocí, která se bohužel po několikáté vrátila. Na tomto světě kromě milující rodiny, která se o něj včele s dcerou Bárou starala, zanechal těžce nemocnou manželku, herečku Janu Hlaváčovou. 
 

Luděk Munzar bojoval řadu let s rakovinou, prodělal operaci srdce i potíže s ledvinami. „Zemřel ráno ve svém domě. Už je na druhém břehu. Pomodleme se za jeho duši. Byl to dobrý člověk, a výborný herec,” napsal na sociální síť fotograf Jan Josef Rosenberg, který se s hercem přátelil.

Herec se narodil v jihočeské Nové Včelnici na Jindřichohradecku, dětství však prožil ve východních Čechách. Na jih Čech se však čas od času a rád vracel.

Absolvoval Vyšší hospodářskou školu v Hradci Králové, poté studoval herectví na pražské DAMU. Po škole byl jednu sezónu v angažmá Městského divadla v Mladé Boleslavi, již v říjnu 1957 se stal členem činohry Národního divadla v Praze. Zde vytvořil řadu významných rolí, například Merkucia v Romeovi a Julii, Mefistofela ve Faustovi, Jindřicha V. v Shakespearově stejnojmenné hře či Agamemnona v Orestei.

Své uplatnění našel v televizi i filmu, často po boku své manželky Jany Hlaváčové. Herecký koncert rozehráli třeba v životopisném filmu o Leoši Janáčkovi Lev s bílou hřívou. Munzar hrál například i ve filmu podle Kunderova Žertu, k dalším jeho filmům patří Dědeček automobil či Srpnová neděle. Věnoval se létání a historickým vozúm, veteránům. Z veřejného života se před lety téměř stáhl. Jediné médium, kde ještě vystupoval, byl Český rozhlas, který měl rád, a kde se cítil jako doma…
 

Fotogalerie:

Luděk Munzar odešel do hereckého nebe, tady zanechal svou těžce nemocnou manželku, herečku Janu Hlaváčovou.
Luděk Munzar odešel do hereckého nebe, tady zanechal svou těžce nemocnou manželku, herečku Janu Hlaváčovou.
Luděk Munzar vytvořil v divadle, televizi i ve filmu desítky rolí!
Luděk Munzar vytvořil v divadle, televizi i ve filmu desítky rolí!
Luděk Munzar odešel v nedožitých 86 etech!
Luděk Munzar odešel v nedožitých 86 letech!

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv ČT

 

 

Share