SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel MILOŠ FORMAN!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel MILOŠ FORMAN!

Ve věku 86 let zemřel v noci na sobotu v USA oscarový režisér Miloš Forman. Smutnlu zprávu oznámila jeho žena Martina, s níž měl filmař dva syny, dvojčata, podobně jako kdysi s herečkou Věrou Křesadlovou.

Formanová uvedla, že její manžel odešel náhle po krátké nemoci. Co přesně bylo příčinou úmrtí, není jasné. Podle celé řady jeho přátel trpěl Forman v minulosti i onkologickým onemocněním, potíže měl se srdcem a nejspíš se přidaly i další komplikace.

Už vloni se slavný režisiér slavného Amadea a celé řady dalších děl nechal slyšet, že do rodné vlasti se už bohužel nikdy nevrátí. Jeho zdravotní stav to nedovoloval. 

Miloš Forman, původním jménem Jan Tomáš Forman je držitelem dvou Oscarů za nejlepší režii, tří Zlatých glóbů a ceny BAFTA ve stejné kategorii.

Je tak druhým slavným filmařem, který v tomto týdnu odešel. Před ním skonal režisér Spalovače mrtvol, Krásky a zvíře, Holek z porcelánu, T.M.A., Habermannova mlýna Juraj Herz. Bylo mu 81 let. 

Fotogalerie:

Miloš Forman při režii slavného Amadea.
Miloš Forman při režii slavného Amadea.
Miloš Forman je režisérsky podepsán pod celou řadou slavných filmů.
Miloš Forman je režisérsky podepsán pod celou řadou slavných filmů.

 

Redakce Bulvar24.cz

Foto: ČT, archiv

 

Share