Sabina Doležalová již v 17 letech mluví o zkušenostech s bulímií

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Sabina Doležalová již v 17 letech mluví o zkušenostech s bulímií

Slovem “krásná” se slečna označuje pokud splňuje 2 základní kritéria. Krásný obličej i krásná postava. Obličej je nám daný a dopomoct si můžeme make-upem. S postavou se dá ale krásně kouzlit… říká mladá dívka Sabina Doležalová.

Jak jsi se dostala ke sportu?… “Se sportem a cvičením jsem začala snad už od toho, co jsem začala chodit. Moje rodina byla sportovně založena a tak mě k tomu vedli taky. Nejdříve jsem dělala aerobik, pak latinu a standart a nakonec jsem od roku 2008 začala dělat bojové sporty. Stala jsem se několikanásobnou mistryní ČR a závodila v zahraničí. Časem jsem začala trénovat i thai box. To vše však do roku 2013, kdy jsem se začala o postavu zajímat už opravdu hodně a bláznila s hubnoucími dietami. Akorát jsem si huntovala tělo.”

“Boxerské rukavice jsem vyměnila za činky v posilovně a běhací pás. A tehdy to vše začalo. Tělo bylo na velkou zátěž zvyklé, takže s tréninky problém nikdy nebyl. Se stravou to ale bylo horší. Honba za krásnou postavou mě oslepila natolik, že jsem začala mít s příjmem potravy problém. Nejdřív jsem jíst nechtěla… ale časem jsem se naučila jíst a poté směr toaleta, to však víte, co myslím.”

foto: Ondra Konas
foto: Ondra Konas

Jak jsi se s tím vypořádala?… “Dlouho jsem se bála o tomto problému veřejně mluvit, ale anorexie a bulimie jsou mezi mladými slečnami čím dál tím rozšířenější a společnost s tím nic nedělá. Vlastně za to sama může vystavováním podvyživených modelek. S pomocí svého okolí se časem dalo vše do pořádku a já si našla nový, lepší životní styl. Začala jsem jíst pravidelně a dostatečně, zaměřila jsem se na vysoký příjem bílkovin, aby moje postava byla štíhlá, ale také pevná a na menší příjem sacharidů.”

Kdy jsi začala přemýšlet o modelingu? “V tuto dobu už mne sice začaly napadat myšlenky typu – co takhle zkusit modeling. S tímhle jsem ale měla vždy velký problém kvůli své výšce – jsem dost malá. Mockrát se mi stalo, že mne oslovila nějaká agentura, ale po zjištění, kolik měřím centimetrů, zavírali dveře. Kromě jedné reklamy, focení na letáčky a jednoho focení oblečení do časopisu ještě roky zpět, jsem v tomhle oboru nikam nesměřovala.  Nakonec mne sám oslovil jeden fotograf, nafotili jsme pár fotek a od té doby se nabídky jen hrnou 🙂

Samotnou mne to překvapilo, ale hrozně si ten pocit užívám. Momentálně jsem nemocná, mám mononukleózu a tak nějaké focení a už vůbec ne cvičení nepřipadá v úvahu, musím teď v první řadě dohnat školu. Nemůžu se už ale dočkat, až budu zase ve svém režimu a myslím si, že letošní prázdniny by pro mě mohli být dost významné :-)”

foto: Ondra Konas
foto: Ondra Konas

Rada pro mladé dívky, které se chtějí stát modelkou?“A co bych řekla pro ostatní mladé slečny, které nad něčím takovým přemýšlí? Jděte si za svým cílem a nevzdávejte se. Zároveň ale myslete na to, že zdravý máte jen jedno a nejhorší ze všeho je začít zcela neinformovaně bláznit s dietami různých hvězd nebo běhat maratony a uhánět se za vytouženou postavou. Být krásná JE těžké. Není to nic jednoduchého, chce to dřinu a odříkání. ALE, všechno má svou správnou cestu a najít ji je to nejjednodušší, těžší je už po ní jít. Ale kdyby to bylo jednoduché, dělal by to každý! 🙂

Sama píši jídelníčky na redukci hmotnosti nebo nabírání svalů, můžete kontaktovat mne nebo jakéhokoli jiného/jinou nadšence fitness, trenéra, modelku a já nevím co. Ale nechte si radit od někoho, kdo tomu alespon trošku rozumí, nepouštějte se do toho samy 🙂 Já sama se o spoustě věcech radím se svým přítelem, který je fitness trenér a moc mu děkuji, že mne motivuje k tomu nepřestávat. “

Ondra Konas 3
foto: Ondra Konas
Ondra Konas 4
foto: Ondra Konas

Profilové foto: Ondra Konas

Redakce Bulvar24.cz

Share