Rozhovor s majitelkou modelingové agentury a ředitelkou soutěže krásy Miss Haná s Hankou Smolíkovou

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Rozhovor s majitelkou modelingové agentury a ředitelkou soutěže krásy Miss Haná s Hankou Smolíkovou

Chystá se další ročník soutěže krásy Miss Haná a my vám přinášíme exkluzivní rozhovor s modelkou, majitelkou modelingové agentury a ředitelkou soutěže Miss Haná s Hankou Smolíkovou.

1) Co vás přivedlo na dráhu modelingu… jako modelku a následně, jako majitelku modelingové agentury?

Odpověď: Na dráhu modelingu mě přivedl můj tatínek. Jako hrdý otec ve mně viděl potenciál a chtěl ho uplatnit. Následně začal boj na dlouhou trať. Ve třinácti letech mě přihlásil do dívčí soutěže krásy Miss Poupě ČR a zde jsem se umístila na druhém místě. Po tomto úspěchu si mě vybrala modelingová agentura a já jsem si pomalu plnila svůj sen. Začala jsem se učit potřebným náležitostem jako je chůze, osobní prezentace, herectví, prostorové vnímání a v neposlední řadě i fotodokumentace – vytvoření booku. Trvalo pak několik let než jsem mohla všechny své nabité zkušenosti zúročit. Díky Miss ČR 2002 a účasti v semifinále a následného postupu do baráže jsem získala mnoho kontaktů a nabídek, které jsem využila ve svůj prospěch. Začala má spolupráce s agenturou Styl Olomouc a panem Zdeňkem Pánkem, který mi při odchodu do penze přenechal její vedení.

2) Poraďte dívkám a chlapcům, jak začít v modelingu?

Odpověď: Poradila bych jim, aby vyzkoušeli všechny možnosti co se jim nabízejí. Ze své zkušenosti musím říci, že mi velice pomohl kurz modelingu, v kterém se mohou naučit všechny potřebné znalosti na to, aby se z nich stali profesionálové. Samozřejmě musejí mít ambice chtít se učit novým věcem a poslední řadě jim nesmí chybět pokora.

3) Je lepší pro modelky být na vlastní noze nebo být pod agenturou?

Odpověď: Toť těžká otázky. Všechno má své pro a proti. Pro někoho, kdo v modelingu začíná a nemá dostatečné zkušenosti a kontakty bude začátek na vlastní noze velice těžký. Spíše bych poradila začátečníkům, aby si tento krok velice dobře promysleli. Našli si agenturu, která by jim v začátcích pomohla a po nějaké době se mohou rozhodnout o změně. Já sama dívky v agentuře mám pod neexklusivní smlouvou a to z důvodu, abych jim nebránila v jejich kariéře a rozletu. Modelky a modelové využívají pak více agentur popřípadě serverů, jako je třeba portál Job4models.cz, který je perfektní, které jim zprostředkovávají práci.

4) Jaké dívky mají šanci se stát modelkou? Stále platí 90x60x90 a komerční obličej?

Odpověď: Pojem krásy je velice pomíjivý… každopádně pokud chce modelka prorazit do světa, měla by se těmto mírám přibližovat a s tím jde ruku v ruce i výška, kdy by měla mít modelka výšku nad 175cm s konfekční velikostí 34. V ČR je to trochu benevolentnější 🙂

5) Jaká bude letos Miss Haná? Co se chystá?

Odpověď: Doufám, že samozřejmě lepší než ty předcházející ročníky. Vždy se snažím o něco nového a modernějšího. V letošním ročníku bude novinkou volba dívky MISS Hlas, o kterou budou dívky soutěžit prostřednictvím upoutávek v Rádiu Haná. Jsem velice zvědavá, jak budou posluchači rádia reagovat na finálovou 10 dívek.

6) Pomůže soutěž Miss Haná dívkám nastartovat dráhu modelky?

Odpověď: Beze sporu ano. Kromě nových přátel a zkušeností, které si dívka odnese jsou tu i ceny a ty se snažíme vybírat tak, aby vítězky, ať už jsou zkušené modelky nebo začátečnice mohly využít pro svou prezentaci a dráhu modelky i do budoucna. V cenách se objevují modelingové kurzy pro začátečnice v modelingu, fotomodelingu a hostesingu, prezentace na webech, kde si dívky v této branži hledají práci, a také mediální podpora prostřednictvím regionálního deníku či Rádia Haná. Cen je samozřejmě více, ale ty bych nerada prozradila. Mohu jen říci, že se dívky mají na co těšit a věřím, že tyto ceny jim jako dívkám a ženám udělají radost.

7) Kdo se může do soutěže Miss Haná přihlásit a kde?

Odpověď: Do soutěže se můžou přihlásit dívky ve věku od 14-26 let, která jsou svobodné, bezdětné, mají čistý trestní rejstřík a jsou občankou České republiky.

Přihlásit se dívky mohou na : http://www.stylolomouc.com/nase-akce/souteze/

foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Lubomír Hradil
foto: Lubomír Hradil
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek
foto: Jiří Matýsek

Profilové foto: Jiří Matýsek

Redakce Bulvar24.cz

Share