Road show TOTALITA předčila očekávání, je o ni obrovský zájem. S příslušníky VB pózují i známé osobnosti!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Road show TOTALITA předčila očekávání, je o ni obrovský zájem. S příslušníky VB pózují i známé osobnosti!

Unikátní road show TOTALITA aneb Československo 1948 – 1989 má už dvě zastávky za sebou a dvě před sebou. Multimediální prezentaci dob minulých už v Českých Budějovicích a v Brně v ojedinělém projekčním stanu navštívilo přes 40 000 lidí! Nyní 3D video-mappingová projekce startuje na plzeňském Náměstí Republiky. Součástí projektu jsou i socialističtí strážci zákona, s nimiž pózují i známé osobnosti.  

Projekční ´dóm´, jak pořadatelé ze společnosti Media Park Praha říkají nafukovacímu stanu s kupolí říkají, navštívily denně tisíce a tisíce žáků a studentů. K tomu další tisíce lidí z řad běžné veřejnosti. Dvacetiminutové video o nejdůležitějších milnících z období 1948 – 1989 v tehdejším Československu je velmi poutavé. Naprostá většina diváků se shoduje na tom, že jde o důležitý počin zvláště pro mladé generace.

„Cílem projektu je přiblížit především dnešní mladé generaci události z dob minulých. Řada sociologických výzkumů totiž ukazuje, že značná část mladé generace nemá historické znalosti o komunistickém režimu, jeho totalitní podstatě a klíčových událostech přelomového roku 1989. Náš projekt multimediálního průvodce totalitou v Československu 1948–1989 chce pomoci tuto situaci změnit. Našim cílem je zprostředkovat především žákům a studentům atmosféru tohoto období,” říká iniciátor projektu Lukáš Nádvorník.

Vysvětlil také, v jakých časech lze projekt v Plzni navštívit. „Instalace je přístupná každý den od 8:30 do 19 hodin (sobota od 9:30 do 18:00) s tím, že dopolední hodiny ve všední dny jsou určeny především školám, které si konkrétní čas návštěvy mohou rezervovat na webu www.totalitnistat.cz, zbylé časy a pak celou sobotu nejširší veřejnosti.”

Součástí projektu je také několik „dobových detailů“ jako například příslušníci Veřejné bezpečnosti (VB). Tyto postavy dokreslují atmosféru let (ne)dávno minulých. Pořadatelé mají z Českých Budějovic i z Brna zkušenosti, že především starší generaci při pohledu na příslušníky se vybavují události, které prožívala včetně různých represí.

“Právě toto mladá generace nezažila a nezná a bohužel se v mnohých školách nijak zvlášť nevyučuje. Také proto je dobré, že žáci a studentu navštěvují tuto road show a na vlastní oči vidí a zažívají, jak to tenkrát bývalo,“ uvedl René Kekely PR manažer projektu a jeden z „esenbáků“.

S nimi zapózovala třeba už zpěvačka Petra Janů, nebo Dušan Sitek, herec, kterého nyní diváci vídají v seriálu Policie Morava jako majora Racka. “Je to hezky udělané, velmi sugestivně a díky těm technologiím je to pro ty mladé hodně atraktivní…,” shodli se oba umělci.

U příležitosti 30. výročí listopadové revoluce vznikla tato road show ve spolupráci s historikem Petrem Blažkem, ředitelem Ústavu soudobých dějin Akademie věd ČR Miroslavem Vaňkem a pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery a Platformy evropské paměti a svědomí unikátní vzdělávací multimediální projekt TOTALITA Multimediální průvodce Československem 1948–1989.

Road show Totalita ukončí své putování od 11. do 17. listopadu v Praze na Karlově náměstí. Všechny potřebné informace najdou zájemci na webu www.totalitnistat.cz nebo také na Facebooku https://www.facebook.com/totalita1948.1989/

 

Fotogalerie:

Zatknout se dobrovolně nechala i zpěvačka Petra Janů
Zatknout se dobrovolně nechala i zpěvačka Petra Janů
Také Dušan Sitek zapózoval s "esenbáky"
Také Dušan Sitek zapózoval s “esenbáky”
Příslušníci VB takto tvrdí opravdu byli!
Příslušníci VB takto tvrdí opravdu byli!
O projekci 3D dokumentu Totalita je všude obrovský zájem
O projekci 3D dokumentu Totalita je všude obrovský zájem
3D - videomapping je velmi sugestivní
3D – videomapping je velmi sugestivní

 

Redakce:Bulvar24:cz

Foto: Totalitnistat.cz

 

Share