Režisér Tomáš Magnusek hubne, roztáčí nový seriál a rozšiřuje své Herecké muzeum!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Režisér Tomáš Magnusek hubne, roztáčí nový seriál a rozšiřuje své Herecké muzeum!

Bodrý, “plnorostlý” a stále dobře naladěný filmař Tomáš Magnusek, který jak sám o sobě říká je východočeským patriotem, je tak trochu přírodním úkazem. Mladý, dnes 34letý režisér, producent i scénárista dokázal něco, o čem se mnohým “slavnějším” i zkušenějším a dokonce podle některých uznávanějším režisérům nepovedlo – a sice dostat před kameru herecké bardy, kteří spíš už chtěli odejít do důchodu a žít v ústraní, než stát zase před kamerou. 
 

Někteří už bohužel nejsou mezi námi, a právě i díky Magnuskovi si mohli zahrát. Jiné naopak před kameru po létech vrátil, jako třeba Reginu Rázlovou. Nicméně Magnuskovi se podařilo dostat do svých filmů a seriálů jména jako například Ladislav Chudík, Lubomír Kostelka, Vladimír Čech a další, i ty žíjící.

Už v roce 2009 natočil Magnusek svůj první film plný hereckých osobností s názvem Pamětnice. Sešlo se v něm na 22 hereckých legend, jako třeba Zita Kabátová, Josef Somr, Lubomír Kostelka, Libuše Švormová, Stanislav Zindulka, Jan Skopeček, Antonie Hegerlíková, prostě lidé, z nichž někteří už nejsou mezi námi, včetně Lubomíra Kostelky, který odešel před Vánocemi, Pak se pustil do filmů, které jako jedny z mála opravdu reálně mapují romskou problematiku na školách s názvem Bastardi. První dva financoval a podílel se produkčně, třetí sám režíroval. Vysloužil si za to jak slova velkého uznání, tak ale i kritiky a nadávek do rasistů a podobně.

„Je to až komické, protože s Romy nemám problém, moje žena je dokonce napůl Romka a ti Romové, kteří hráli, to rozhodně nepovažovali za projev něčeho takového. Hodně jsem se inspiroval i vlastnými zážitky a prožitky, coby učitele,” prozradil filmařský samouk Magnusek.

Pro televizi Barrandov pak udělal velmi povedený, skvěle obsazený a úspěšný seriál Stopy života a povedlo se mu něco nevídaného. „Je pravdou, že se mi díky tomu podařilo před kameru dostat úžasné herce, kterých si nesmírně vážím profesně i lidsky, jako jsou Josef Abrhám s Libuškou Šafránkovou, Jan Kačer s Ninou Divíškovou, Jana Třísku a mnohé další. Když jsem je původně oslovoval, počítal jsem s tím, že mi logicky řeknou, že ne, ale nestalo se tak. Nikdo mi neodmítl a o to si toho více vážím,” říká Tomáš Magnusek, autor a režisér i zatím svého nejnovějšího počinu s Jiřím Lábusem a Martinem Dejdarem v hlavních rolích s názvem Kluci z hor

„Ten film se, musím neskromě říct, velmi povedl. Kdo ho viděl v kině, řekl mi nebo napsal, že je to nádherný příběh ze života. On opravdu ze života je, stejně jako doposud vše co jsem natočil. Potěšilo mě, že i mnohdy obávaná kritička paní Spáčilová napsala veskrze pozitivní hodnocení právě na tento film,” podotkl Tomáš Magnusek.

Z toho, že občas naráží na kritiku, slova neuznání a až zlobu, si  Magnusek zase tak moc nedělá a jde si dál za svým. „Nedělám filmy pro kritiky nebo jiné režiséry, ale pro diváky. Samozřejmě, že mi není jedno, co ti kritici píší a říkají, ale beru si z toho jakési ponaučení a více přemýšlím. Myslím si však, že jedině sám divák může být tím správným a objektivním kritikem. Buď na film přijde a líbí se mu, nebo ne a už se na něj nikdy nepodívá, i kdyby měl padesát cen. V tomto ohledu strašně moc držím palce Zdeňku Troškovi, kterého si velmi vážím už proto, že nenajel na tu vlnu “líbivosti” jen pro někoho, ale chce mít v kinech a před televizní obrazovkou diváky, což se mu skvěle daří. Já si ze všeho snažím brát to dobré a naopak mě to ještě více nakopává a posouvá dál,” vysvětluje bodrý muž z Náchoda, který dokázal, že když člověk něco chce a jde si za tím, jde to.

„Momentálně začínám točit nový seriál. Je to takový “český Dallas”, který se mi zase podařilo obsadit skvělými herci, na což jsem snad právem hrdý. Je to zase věc ze života a možná budou diváci velmi překvapeni, jaké zápletky a s jakým rozuzlením tam na ně čekají. Více zatím prozradit nemohu…” řekl s úsměvem Tomáš Magnusek. 

V hlavních rolích se objeví třeba Kateřina Macháčková, Miroslav Mejzlík, Petr Batěk, Libuše Švormová, Regina Rázlová, Martin Dejdar a mnozí další, pro diváky i producentské partnery atraktivní jména.

Kromě toho, že se Magnusek věnuje filmařině, je také předsedou Obce spisovatelů. Před dvěma lety vybudoval se svou ženou a přáteli Herecké muzeum Viktorka v Babiččině údolí. Zachránil tím nejenom secesní, zchátralou vilu, které horzila zkáza, ale dokázal filmovým i televizním fanouškům přiblížit jejich herecké vzory a legendy způsobem, který se tu doposud nikomu nepovedl.

„Pro muzeum jsme už získali řadu artefaktů, které nám umělci sami zapůjčili nebo věnovali. Za zmínku asi stojí, že tím prvním byl nedávno zesnulý Lubomír Kostelka. Když jsem byl na jeho pohřbu, velmi mě zamrzelo, že tam v podstatě až na dvě výjimky nepřišel nikdo z jeho profese, z kolegů.. Přitom pan Kostelka byl opravdu herecký bard, PAN HEREC,” povzdechl si režisér.

Muzeum, kde nechybí ani penzion s wellness navštívily desítky tisíc lidí. Magnuskovi se kvůli němu na roky zadlužili, aby si mohli svůj sen splnit. Vymysleli něco, co mohli už dávno klidně udělat jiní, kterým padají desítky milionů ze šosu, ale ani je to nenapadlo.

„Strašně moc mi s tím pomohl a pomáhá Martin Dejdar, který je stejný nadšenec a riskartér, jako já. Ale ničeho nelitujeme a máme radost z toho, že Viktorku navštěvuje celý rok stále více lidí, že se jim tam líbí a vrací se. Na příští rok už tam máme připraven opravdu bohatý program. Každý měsíc tam jsou nějaké osobnosti, herci, zpěváci, besedy, vaření a chystáme i vlastní festival,” vyjmenoval plány Magnusek, kterému mnozí drží palce a tleskají za to, s jakým nadšením vše, do čeho se pouští, dělá. Režisér, pověstný i svou láskou k jídlu, jde poslední hodně do sebe a úspěšně pod odborným dohledem hubne! „Musí to jít a jsem za to rád. Člověk má hned víc energie…,” podotkl plnorostlý filmař.

„Tomáš Magnusek je neskutečně milý, pracovitý, šikovný člověk, kterému se kromě jeho filmů a seriálů, jenž se divákům opravdu líbí, podařilo něco výjimečného. Herecké muzeum je dnes již fenoménem. To je něco úžasného a je tam neustále plno. Svůj pověstný klobouk smekám před vším, co tento mladý kolega dělá, protože to opravdu není časově ani finančně jednoduché. A on si přitom vůbec nestěžuje, nenaříká, vždy jen mluví s nadšením o tom, co udělal, co se zase povedlo a padá z něj jeden nápad za druhým,” vysekl Magnuskovi poklonu herecký a dabérský bard Jan Přeučil, který si i s manželkou Evou Hruškovou měl možnost v některých jeho věcech zahrát a i v novém seriálu mají své místo. 

Tomáš Magnusek má v plánu natočit v brzké době i další dvě věci, o nichž má už jasnou představu, jak budou vypadat. Jen o nich blíže zatím nechce mluvit. „Až přijde ten pravý čas, moc rád se s tím ‘pochlubím’. Tak držte pěsti, ať se všechno podaří,” dodal s prosbou Tomáš Magnusek. 
 

Fotogalerie:

Tomáš Magnusek s Martinem Dejdarem založili v Babiččině údolí Herecké muzeum Viktorka.
Tomáš Magnusek s Martinem Dejdarem založili v Babiččině údolí Herecké muzeum Viktorka.
Do Hereckého muzea věnovaly různé artefakty různé osobnosti, jako třeba Jan Dolanský a Lenka Vlasáková.
Do Hereckého muzea věnovaly různé artefakty různé osobnosti, jako třeba Jan Dolanský a Lenka Vlasáková.
Magnusek má mezi významnými osobnosti řadu přátel a podporovatelů.
Magnusek má mezi významnými osobnosti řadu přátel a podporovatelů.
Na Viktorce poŕádá Magnusek řadu akcí s celebritami, včetně besed i vaření.
Na Viktorce poŕádá Magnusek řadu akcí s celebritami, včetně besed i vaření.
Do svých filmů a seriálů dokázal Magnusek dostat řadu velkých hereckých jmen.
Do svých filmů a seriálů dokázal Magnusek dostat řadu velkých hereckých jmen.
S jednou z hereckých legend, se Svatoplukem Matyášem.
S jednou z hereckých legend, se Svatoplukem Matyášem.
V Hereckém domě a muzeu začíná Magnusek točit svůj nový seriál, takový "český Dallas".
V Hereckém domě a muzeu začíná Magnusek točit svůj nový seriál, takový “český Dallas”.
Takhle secesní vila v Ratibořicích vypadala původně...
Takhle secesní vila v Ratibořicích vypadala původně…
A takový stav je dnes!
A takový stav je dnes!
Magnuskův zatím poslední filmový počin se jmenuje Kluci z hor.
Magnuskův zatím poslední filmový počin se jmenuje Kluci z hor.
Magnusek má jídlo velmi rád, ale poslední dobou jde do sebe a hubne, velmi zdárně!
Magnusek má jídlo velmi rád, ale poslední dobou jde do sebe a hubne, velmi zdárně!

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv T. Magnuska, Herecký dům Viktorka.

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

Share