Recept: Zapečené avokádo

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

S Alishou v kuchyni

Recept: Zapečené avokádo

Zapečené avokádo

Jak jsem již v nedávném příspěvku „Jak na avokádo“ psala – jsem milovnicí avokáda na všechny možné způsoby. Toto zapečené avokádo doprovázelo i vznik mého blogu AlishaEasyCooking.com, ale to se můžete dočíst v rubrice „O MNĚ“.

Alisha Easy Cooking

Avokádo na tento způsob můžete mít, jak na snídani, tak i na oběd či večeři doplněné o míchaný salát. Pojďme si teda ukázat tento opravdu lehký a rychlý recept. Který i přes svoji banalitu chutná výborně a dokáže udělat velkou parádu 😊

Časová náročnost: 5minut příprava/ 5minut pečení na 200°c

Počet porcí: 2

Ingredience:

  • 1 avokádo (nemusí být úplně zralé – pečením dozraje)
  • 2 vejce
  • 1rajče
  • 1 lžíce libovolného tvrdého sýru (já nejraději dávám parmezán)
  • koření: sůl, pepř

Krok č.1: Dáme si předehřívat troubu na 200°C.

Krok č.2: Nachystáme si zapékací misky (pokud nemáte zapékací misky, taky si vytvořte „ala zapékací misku“ za pomoci alobalu). Na dno nasypeme nadrobno nakrájené rajče a jemně osolíme a opepříme.

Krok č.3: Avokádo rozkrojíme na dvě poloviny a vyndáme z něj pecku (postup, jak oloupat avokádo naleznete dole v „něco navíc“.). Poté vezmeme lžíci a krouživým pohybem oddělíme avokádo od slupky a vložíme na rajčata do zapékacích misek. Jemně osolíme a opepříme.

Krok č.4: Do důlku, který zbyl po pecce v avokádu, vyklepneme vajíčko. Žloutek by měl zůstat v důlku a bílek se rozlije po misce a steče na kousky rajčete. Jemně opepříme – nesolíme! Nyní posypeme celé nastrouhaným parmezánem – ten je dostatečně slaný.

Krok č.5: Nyní vložíme do předehřáté trouby a pečeme 5minut na 200°c (já mám raději žloutek tekutější, pokud ho máte rádi úplně uvařený nechte v troubě péct raději 8 – 10 minut).

Nyní můžete servírovat. Enjoy your avokádo 😊

Přeji Vám #zdravejsiVareni a hlavně #sRadostiABezStresu

Vaše #AlishaEasyCooking

Alisha

Další recepty a rady naleznete:

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie:

1) Ingredience
1) Ingredience
2) Rozpůlené avokádo
2) Rozpůlené avokádo
3) Avokádo misky
3) Avokádo misky
4) Avokádo+parmesan
4) Avokádo+parmesan
Zapečené avokádo
Zapečené avokádo

Redakce Bulvar24.cz

Share