Recept: Rychlé těstoviny se zeleninou

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

S Alishou v kuchyni

Recept: Rychlé těstoviny se zeleninou

S Alishou v kuchyni: Sezóna cuket je v plném proudu a musím se přiznat, že jsem velký fanda téhle tykvovité zeleniny. Miluji její jemnou chuť a variabilitu při vaření. Na rozdíl od lilku ji nemusíme potit, abychom se zbavili hořkosti a ani nemá tak pevnou slupku.

V těchto horkých dnech člověk nemá chuť na těžké jídlo. Natož chuť stát hodiny u plotny. Pojďme si tedy ukázat recept na rychlé těstoviny se zeleninou, které jsou hotové do 20 minut a v případě, že vynecháte slaninu, tak jsou vhodné i pro vegetariány.

Alisha Easy Cooking
foto: Alisha Easy Cooking

Časová náročnost: 20minut

Počet porcí: 2-3 porce

Ingredience:

 • 250g čerstvých těstovin (kupuji v Lidlu – poměr cena/kvalita super)
 • ½ sklenky bazalkového pesta (také kupuji v Lidlu, když jsou Italské dny)
 • 1 větší cibule
 • 1 větší paprika
 • 1 menší cuketa
 • 3 stroužky česneku
 • hrst rukoly
 • 100g slaniny/uzeného (pro vegetariány nemusí být)
 • koření: sůl, pepř, tymián

Krok č.1: Nejprve si nakrájíme všechnu zeleninu (jelikož máme tagliatelle, tak zeleninu krájím na proužky, když mám například farfalle, tak zeleninu krájím na větší kostky).

Krok č.2: Na pánev (nejraději používám wok, jelikož v něm pak vše pěkně smíchám a nic mi nikam nevypadává) naliji olivový olej a nejprve cca 3 minuty restuji cibulku, posléze k ní přidám česnek, restuji minutku a postupně přidám i cuketu a papriku.

Krok č.3: Nyní si dáme ohřát vodu na těstoviny (já si ji vždy nechám ohřát ve varné konvici, aby to bylo rychlejší a poté ji přeliji do hrnce). Čerstvé těstoviny se vaří 3minuty, takže je to opravdu rychlovka.

Krok č.4: Mezitím co se mi vaří těstoviny vhodím k zelenině slaninu/uzené a nechám prohřát (tento krok můžete úplně vynechat, aby těstoviny byly vegetariánské). Já kupuji zauzenou v Lidlu, takže není potřeba nijak dlouho smažit a škvařit. Pokud byste používali slaninu nevyuzenou, tak ji přidávejte na pánev jako první.

Krok č.5: Nyní směs okořeníme solí, pepřem a tymiánem a necháme vše ještě smažit na pánvi. Pozor na sůl – nesolte moc, jelikož budeme do těstovin ještě přidávat pesto a parmezán a tyto přísady jsou dost slané.

Krok č.6: Z uvařených těstovin sliju vodu a přidám k nim pesto. Některá pesta bývají hodně hustá, tak se nebojte k těstovinám ještě kápnout trochu olivového oleje, jelikož „kdo maže, ten jede“ 😊

Krok č.7: V pánvi smíchám společně zeleninovou směs s těstovinami. Těsně před podáváním natrháme hrst rukoly na menší kousky a promícháme ji s těstovinami (opravdu ji přidávejte těsně před podáváním, aby vám v jídle vlivem tepla „nezvadla“).

Nyní už jen stačí postrouhat parmezánem a můžete se pustit do jídla. Enjoy your těstoviny 😊

Vaše #AlishaEasyCooking

Něco na víc:

 • u těchto těstovin se kreativitě při kombinaci zeleniny meze nekladou – pouze doporučuji kombinace s měkčí zeleninou, abyste vše stihli uvařit do 20 minut,
 • slaninu/uzené můžete vynechat, aby byly těstoviny vhodné pro vegetariány.

Další recepty a rady naleznete:

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na FacebookuFotogalerie:

1) Ingredience
1) Ingredience
2) Nakrájená zelenina
2) Nakrájená zelenina
3) Smažení zeleniny
3) Smažení zeleniny
4) Testoviny + pesto
4) Testoviny + pesto
5) Těstoviny + mix + rukola
5) Těstoviny + mix + rukola
Těstoviny se zeleninou
Těstoviny se zeleninou

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

Share