Recept: Malinová zmrzlina s kousky čokolády

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

S Alishou v kuchyni

Recept: Malinová zmrzlina s kousky čokolády

Malinová zmrzka s čokoládou

Léto v plném proudu, tak je potřeba se trošku zchladit. K tomu všemu mám akorát zrají maliny, tak proč si neudělat rychlou malinovou zmrzlinu s kousky hořké čokolády. Tato zmrzlina sice není úplně “fitness” kvůli smetaně, ale její chuť, krémovitost a hlavně jednoduchost a rychlost vás naprosto dostane. Zaručeně už nikdy nebudete chtít kupovanou zmrzlinu. Tato zmrzlina se zaručeně stane vaší záchranou pojistkou, když v létě přijde nečekaně návštěva, jelikož je hotová za 5minut 🙂

Alisha Easy Cooking

Časová náročnost: 5 minut

Počet porcí: 8 porcí

Ingredience:

  • 1 smetana ke šlehání (minimálně 33%)
  • 1 bílý jogurt (já dávám řecký – je hutnější)
  • 8 čtverečku hořké čokolády (cca na 1 porci – 1 čtvereček)
  • 1 hrnek malin
  • 1 lžíce medu (já měla sladké maliny, takže jsem vynechala)

Krok č.1: Nejdůležitější na této zmrzlině je, abyste měli maliny zmrzlé. Já mám vždy zásobu mražených(v bodě něco na víc, najdete odkaz na postup, jak a proč mrazím ovoce). Pokud nemáte zásobu mražených malin, tak je den dopředu dejte do mražáku zmrznout.

Krok č.2: Věděli jste, že jde šlehačka vyšlehat za pomoci mixéru? Zkuste to u tohoto receptu a uvidíte (alespoň člověk nemusí špinit, jak mixér, tak metličku). Takže vlijeme všechnu smetanu do nádoby (šlehejte vždy, ihned po vyndání z lednice – při pokojové teplotě se nechce smetana vyšlehat), ve které budeme vše mixovat (já nejraději používám uzavíratelnou nádobu se sekáčkem, ale můžete použít i klasický ponorný tyčový mixér). Našleháme šlehačku. Jakmile je šlehačka skoro vyšlehaná, tak přidáme jogurt a ještě jemně prošleháme.

Krok č.3: Nyní do vyšlehané směsi smetany a jogurtu vsypeme maliny a rozmixujeme (pokud máte rádi kousky malin, tak mixujte jen pár sekund).

Krok č.4: Do rozmixované malinové směsi nastrouháme čokoládu a jemně promícháme (už nemixujeme, abychom neudělali ze zmrzliny čokoládovou).

Krok č.5: Pokud nechcete zmrzlinu servírovat ihned, tak vyložte libovolnou formu/misku potravinářskou fólií, vlijte zmrzlinu a nechte zmrznout.  díky fólii budete moci zmrzlinu krásně vyndat z formy a naporcovat).

A máme hotovou vynikající malinovou zmrzlinu s kousky čokolády. Enjoy your zmrzlinka 😊

Něco na víc:

Přeji Vám #zdravejsiVareni a hlavně #sRadostiABezStresu

Vaše #AlishaEasyCooking

Alisha

Další recepty a rady naleznete:

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie:

1) Ingredience
1) Ingredience
2) Krém+maliny
2) Krém+maliny
3) Zmrzlina+čokoláda
3) Zmrzlina+čokoláda
4) Hotová zmrzlina
4) Hotová zmrzlina
Malinová zmrzka s čokoládou
Malinová zmrzka s čokoládou

Redakce Bulvar24.cz

Share