Recept: Domácí fit nutella

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

S Alishou v kuchyni

Recept: Domácí fit nutella

Domácí nutella - zdravější verze

Kdo by si rád občas nezamlsal a obzvláště děti. Blíží se vysvědčení, tak proč je nepřekvapit NUTELLOU, ale domácí, která je zdravější, bez éček, konzervantů a s minimem cukru. Není to nic složitého a výsledek opravdu stojí za to. Tak pojděte zkusit Domácí fit nutellu a nemějte už nikdy špatné svědomí z toho, že hřešíte sladkostmi 😊

Alisha Easy Cooking

Časová náročnost: 30 minut

Počet porcí: 2 menší skleničky

Ingredience:

  • 200 g lískových ořechů
  • 2 lžíce kokosového oleje (nebo jiný neutrální olej)
  • 2 lžíce kakaa
  • 2 lžíce medu
  • par kapek vanilkového extraktu
  • pár kapek rostlinné mléko

Krok č.1: Do předehřáté trouby na 200°C dáme na pečící papír ořechy a pečeme 10 minut. Tento krok udělejte ať máte ořechy se slupkou nebo bez ní. Nejenže díky pečení se vám podaří ořechy snadno oloupat (po upečení je vložte do utěrky a pořádně promněte a slupky se samy oddělí), ale především díky pečení se ořechy krásně rozvoní a nutella bude ještě lepší.

Krok č.2: Po zchladnutí dejte ořechy do mixéru a mixujte. Bude to chvíli trvat cca 5minut. Průběžně mixér zastavujte a kuchyňskou stěrkou vždy setřete ořechy ze stěn mixéru, aby se vše důkladně rozmixovalo.

Krok č.3: Až máte ořechy rozmixované přidejte zbylé ingredience a vše ještě rozmixujte do úplného hladka. V případě, že je nutella moc tuhá/ hutná, tak přidejte pár kapek rostlinného mléka. Díky přidání mléka získáte požadovanou konzistenci.

Něco navíc:

  • pokud máte rádi nutellu/oříšková másla s kousky ořechu, tak ji nemixujte až úplně do hladka,
  • pokud jste opravdu gurmáni, tak místo kakaa může dát do nutelly cca ½ tabulky kvalitní vysokoprocentní čokolády (rozpusťte ji společně s olejem ve vodní lázni a vmíchejte do rozmixovaných ořechů)

Přeji Vám #zdravejsiVareni a hlavně #sRadostiABezStresu

Vaše #AlishaEasyCooking

Alisha

Další recepty a rady naleznete:

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie:

Domácí nutella - zdravější verze
Domácí nutella – zdravější verze

Redakce Bulvar24.cz

Share