Recept: Celozrnné nudle do polévky

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

S Alishou v kuchyni

Recept: Celozrnné nudle do polévky

Celozrnné nudle do polévky

Před nedávnem jsem vám psala, že mám doma maroda a zima je v plném proudu, tak co jiného uvařit než pořádně silný vývar, který člověka postaví na nohy a zahřeje (recept na něj již máte na blogu www.alishaeasycooking.com). Takový domácí pomalu tažený vývar nemůže být přece bez domácích poctivých nudliček, aby v něm pořádně stála lžička.

Alisha Easy Cooking
Alisha Easy Cooking

Vždy jsem si myslela, že udělat domácí nudle je složité, ale opak je pravdou. Takže pojďte zkusit moje celozrnné nudličky s pažitkou, které z vašeho vývaru udělají gastro bombu. Tyto nudličky jsou díky celozrnné špaldové mouce zdravější, více vás zasytí, neobsahují žádný tuk ani barviva a můžete si je udělat do zásoby na horší časy.

Časová náročnost: 30minut

Počet porcí: 8-10 porcí

Ingredience:

  • 200g celozrnné špaldové mouky (můžete použít i klasickou hladkou)
  • 2 větší vejce
  • 2 lžíce vody
  • 2 lžíce pažitky (můžete vynechat- já dávám pro barvu)

Krok č.1: Nejprve smícháme všechny ingredience (pokud máte kuchyňského robota s hákem, tak můžete v něm nebo ručně: doprostřed mouky si udělejte důlek, vyklepněte vajíčka, přilijte vodu a vše smíchejte, aby vám vzniklo hladké nelepivé těsto jako na perníčky). Pokud je těsto lepivé, tak se nebojte a přidejte ještě trošku mouky jako já.

Krok č.2: Nyní do nerezové nebo keramické misky nalijeme vroucí vodu a chvilku ji v ní necháme, aby se miska ohřála. Na těsto přiklopíme misku a necháme 10 minut odpočívat.

Krok č.3: Těsto si rozdělíme na 4 díly a vyválíme na tenké pláty cca 2mm – skoro průhledné (já díky bohu mám strojek na těstoviny, který těsto vyválí za mě, ale i válečkem to jde úplně bezproblémů). Pokud se těsto lepí, tak jej podsypte moukou. 

Krok č.4: Z vyválených plátů nakrájíme dlouhé úzké nudle, které posléze nakrájíme na krátké nudličky (já mám u robota nádstavec na tagliatele. takže na nudličky do polévky využívám jeho pomoci). Pokud se vám nechce s nudličkami krájet, tak můžete těsto nastrouhat na hrubé straně struhadla a budete mít takové ala slzičky.

Krok č.5: Hotové nudličky můžeme buď dát ihned vařit (cca 8 minut, jelikož jsou z celozrnné mouky) nebo je můžeme rozprostřít na čistou utěrku a nechat do druhého dne uschnout. Poté je přendáme do krabičky s víkem, zavřeme a máme zásobu na horší časy.

Já vždy vařím nudličky zvlášť a poté je až dám do vývaru. Enjoy your vývar s nudličkama 😊

Přidáme domácí nudličky a můžeme podávat. Enjoy your vývar 😊

Vaše #AlishaEasyCooking

Alisha

Něco na víc:

  • nebojte se experimentovat a přidejte do těsta trošku papriky na obarvení či jiné bylinky místo pažitky,
  • výborný je i na hrubo mletý pepř, ale není vhodné pro děti.
  • pokud chcete dětem udělat radost, tak z vyválených plátů můžete za pomoci vykrajovátek vykrájet různé obrazce, aby vývar byl veselejší.

Další recepty a rady naleznete:

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie:

1) Ingredience
1) Ingredience
2) Hnětení těsta
2) Hnětení těsta
3) Odpočívání těsta
3) Odpočívání těsta
4) Válení těsta
4) Válení těsta
5) Krájení nudliček
5) Krájení nudliček
6) Hotové nudličky
6) Hotové nudličky
7) Nudličky v polévce
7) Nudličky v polévce
Celozrnné nudle do polévky
Celozrnné nudle do polévky

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

Share