Radost jako malý kluk měl Martin Chodúr: Podruhé v životě se potkal se svým idolem!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Radost jako malý kluk měl Martin Chodúr: Podruhé v životě se potkal se svým idolem!

Tom Jones je pojem a tak druhé setkání v životě s tímto skvělým zpěvákem je jistě zážitkem. Takové štěstí měl ve čtvrtek zpěvák Martin Chodúr v rámci koncertu v Bratislavě. Poprvé se se svým idolem potkal před devíti lety v Kodani. 
„Toma Jonese jsem objevil relativně pozdě. Respektive dlouho jsem ho nemohl ani vystát – taková je síla předsudků. Když jsme nahrávali s kapelou Robson na naše album Who is Martin? píseň Rabbit, kluci z kapely mi radili, abych ji zkusil zazpívat trochu jako Tom Jones. “Tom Jones?”, řekl jsem si s hrůzou: Spíše jako Ian Gillan nebo Robert Plant, ne? Nicméně mi to nedalo a nějaké písně jsem si od něj poslechl. To, co mě na Tomu Jonesovi zajímá, je pěvecká technika a feeling. Pokud člověk odhlédne od mnohdy podprůměrných písní a někdy poněkud podivné image, je skutečně Tom Jones jedním z nejpozoruhodnějších zpěváku 20. století,” prozradil Chodúr.

Zejména v 60. letech byly a také v posledních cca 20 letech jsou podle českého zpěváka Jonesův zpěv a jeho jevištní projev vskutku strhující. „Navíc, když si člověk uvědomí, že se vše natáčelo živě, je to o to víc obdivuhodné. Mám rád jeho album From the Heart z roku 1966, kde zpívá spoustu standardů, avšak vyloženě po svém. První album, které jsem od něj měl, bylo album duetů Reload z roku 1999 a postupně jsem posbíral a sbírám všechna jeho alba a DVD. Je fascinující poslouchat, jak se jeho hlas za neuvěřitelných více než pětapadesát let vyvíjí. Když jsem před deseti lety vyhrál talentovou soutěž Česko Slovensko hledá Superstar, pořadatelé mi v roce 2010 splnili jeden z životních snů a já se s Tomem Jonesem osobně sešel,“ prozradil Martin

Bylo to tehdy v Kodani krátce před jeho exkluzivním koncertem ve velmi malém prostoru. Bylo to na propagaci jeho tehdy aktuálního alba Praise & Blame. Proto byl Chodúr velmi rád, že mu pořadatel letošního koncertu v Bratislavě, agentura Vivien, který se konal v rámci jeho celosvětového turné na podporu jeho čtyři roky starého alba Long Lost Suitcase a jeho autobiografie Over the Top and Back, která vyšla v Česku a na Slovensku pod názvem Tom Jones (Znovu na vrcholu), umožnili sejít se s Tygrem z Walesu podruhé.

„Tom Jones mne znovu nezklamal. Krátce jsme si popovídali, je to skutečně nesmírně milý a vstřícný člověk. Je skutečně v dechberoucí formě“…,“ dodal Martin Chodúr. 
 

 

Fotogalerie:

S Tomem Jonesem se Martin Chodúr setkal poprvé v roce 2010 v Kadani
S Tomem Jonesem se Martin Chodúr setkal poprvé v roce 2010 v Kadani
Martin Chodúr a jeho idol Tom Jones v Bratislavě
Martin Chodúr a jeho idol Tom Jones v Bratislavě

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv M. Chodúra

 

 

 

 

Share