Přichází netradiční  muzikál Tick, Tick… BOOM!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Přichází netradiční muzikál Tick, Tick… BOOM!

Pouze tři herci a kapela. Jonathan Larson ožije díky muzikálu. Tak jednodušše lze charakterizovat nový, netradiční český muzikál Tick, Tick,… Boom, který bude mít už tento čtvrtek v pražském Divadle Na Prádle. 

„Bohémský život neúspěšného umělce je skvělý. Je skvělý, když je vám dvacet. Je v pohodě, když je vám dvacet pět. Ale co když je vám už třicet. Třicet – ten věk, kdy byste měli už dělat dospělá rozhodnutí. Mít dobrou práci. Koupit si auto. Koupit si byt. Zkrátka stabilizovat celý svůj život,” uvedl producent muzikálu, zpěvák a herec Tomáš Vaněk který hraje roli Jona.


V představení se objeví i “český Rocky”, herec a zpěvák Peter Pecha, který tam přijal nabídku jako velkou výzvu. „Je to něco, co nás všechny strašně moc baví. Není to klasický velký, komerční muzikál, jaký znají diváci z velkých, slavných pražských scén, ale o to více jen propracovaný a určitě bude pro ty, kteří na něj přijdou, hodně zajímavý,” uvedl Peter Pecha. 

„Ačkoli je Tick, Tick… Boom! v současné podobě komorní jednoaktovkou pro tři herce, je zároveň naprosto plnokrevným muzikálem, kde se, stejně jako v RENTu, střídá nespoutaná rocková energie, s mistrně vystavěnými baladami, v nichž nechybí emoce a až provokující niternost. Zároveň je skvělým pohledem do duší třicátníků, i proto je náš realizační tým ze stejné generace. Může to být příběh každého z nás.” říká o díle dramaturg Ondřej Doubrava.

Tick, Tick…BOOM! je autobiografické dílo skladatele Jonathana Larsona, které odhaluje pochybnosti, úzkosti, nejistoty, které prožíval v období před uvedením RENTu, svého nejslavnějšího muzikálu. Poprvé uvedl toto dílo sám Larson jako sólové představení v roce 1990. Po jeho smrti se dramatik David Auburn rozhodl Tick Tick Boom! rozepsat pro tři herce – premiéra této verze se uskutečnila v r. 2001 na Off-Broadwayi. Následovala premiéra v Londýně, americké národní turné, dva Off-Broadway návraty v r. 2014 a 2016, mnoho dalších lokálních i mezinárodní produkcí. Hrají:

V hlavních rolích uvidíte Jona – Tomáše Vaňka, jako Susan Lucii Jagerčíkovou a jako Michaela Petera Pechu. Stephena Sondheima ze záznamu ztvární Josef Somr.




Fotogalerie:

(zleva) Peter Pecha, Tomáš Vaněk a Lucie Jagerčíková na zkoušce muzikálu.
(zleva) Peter Pecha, Tomáš Vaněk a Lucie Jagerčíková na zkoušce muzikálu.
Tick. Tick. Boom je netradiční muzikál, který vás určitě dostane.
Tick. Tick. Boom je netradiční muzikál, který vás určitě dostane.
Tick. Tick, Boom má premiéru 15. 2. v Divadle Na Prádle.
Tick. Tick, Boom má premiéru 15. 2. v Divadle Na Prádle.

Redakce Bulvar24.cz

foto: Petr Mráček 

Linda

 

Share