Před třemi lety odešel jeden z největších českých hlasů! Poslední rozhovor s Věrou Špinarovou ZDE!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Před třemi lety odešel jeden z největších českých hlasů! Poslední rozhovor s Věrou Špinarovou ZDE!

Věra Špinarová. To byl pojem. Jeden z největších hlasů v českém a vlastně i Česko Slovenském showbyznysu. Uplynuly tři roky od chvíle, kdy tato bodrá žena z Ostravy odešla do hudebního nebe. Zemřela tak, jak si to vlastně vždycky přála, na jevišti. Přesto, že to bylo velmi dramatické, splnilo se jí vesměs její přání. Měla přitom velké plány a před sebou skvělé tour s kamarádkou a kolegyní Heidi Janků.

Dva velké hlasy, dvě výrazné osobnosti českého šoubyznysu a dvě zpěvačky, které prostě mají grády – Věra Špinarová a Heidi Janků měly vyrazit na podzim 2017 na koncertní šňůru s 8 zastávkami pod názvem VĚRA HEIDI TOUR. Slibovaly skvělý hudební zážitek, v kterém si každý najde to své… A kromě toho měly k němu mít i exkluzivní zajímavost, a sice – vlastní víno! Autorem projektu vín slavných osobnostní pod značkou “Celebrity line” je už řadu let producent Martin Novák.

Víno bylo představeno a pokřtěno na únorové tiskovce k chystané koncertní šňůře. Zde také Špinarová natočila svůj asi poslední větší rozhovor, na který se můžete podívat zde.

„To víno je fakt krásný! Já sice nejsem moc ´vinařka´, ale vypadá to skvěle. A na šňůru s Heidi se moc těším. Je to skvělá baba, moje kamarádka a vlastně rodina,“ řekla Věra pár týdnů před smrtí.

Jenomže člověk míní a ten nahoře mění. Jen dva dny před svým kolapsem v čáslavském divadle se pár přátelům svěřila, že jí nebylo dobře, byla u doktora a dostala nějaké prášky na srdce, s nímž měla do té doby a podle ní jen drobné potíže. „Bez komplexního vyšetření jsi dostala takové silné prášky?,“ ptali se její kamarádi, ale nebyla by to ´Špinarka´, aby neřekla: Nemám teď čas někde lítat po doktorech. Až bude chvilka, nechám se celkově vyšetřit, ale teď na to s…u,“ dodala jadrně zpěvačka, těšíc se na koncertní tour.

Na svůj poslední koncert odjížděla z Ostravy, kde žila, se svým synem, kapelníkem Adamem Pavlíkem v dobré náladě. „Nic jí nebylo, jen říkala, že je trochu unavená, ale přičítala to tomu, že za námi byly další koncerty,“ zavzpomínal syn Adam Pavlík, který dnes jezdí právě se svou „macechou“ Heidi Janků a novou kapelou HeidiBand.

Během vystoupení v divadle v Čáslavi se Špinarové po druhé písničce udělalo zle. Omluvila se divákům, že je jí zle a musí si jít odpočinout. V zázemí scény zkolabovala. Ani 40 minut trvající resuscitace nebyla nic platná. Přivolaným lékařům se sice podařilo srdeční činnost u zpěvačky obnovit, ovšem v kritickém stavu ji sanitou a následně vrtulníkem přepravili do pražského Motola, kde o čtyři dny později zemřela.

Na pohřeb, který se konal paradoxně 1. dubna, tedy na Apríla v Ostravě, přišlo na 40 tisíc lidí, včetně Marie Rottrové, Jarka Nohavici, Petra Bendeho a celé řady přátel. Její bývalý manžel, otec jejich syna, hudebník Ivo Pavlík přežil Věru o pouhých pět měsíců.

Věra Špinarová sice odešla a zůstala po ní prázdnota, ale například její hity Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád, tu zůstanou navždy.

Asi největším hitem se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě. Jako prestižní záležitostí v roce 2007 bylo pozvání na koncert Joe Cockera, který nemá nikdy na svých koncertech hosty ani předskokany. Věra Špinarová byla pozvána jako host na Ostravský koncert. Věra Špinarová patřila ke stálicím naší rockové i populární hudby a pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech se stala jednou z nejoblíbenějších zpěvaček.

Fotogalerie:

Tiskovka k chystanému projektu Věra-Heidi tour
Tiskovka k chystanému projektu Věra-Heidi tour
Věra Špinarová měla radost z chystaného tour s kamarádkou Heidi Janků, ale i z vlastního vína
Věra Špinarová měla radost z chystaného tour s kamarádkou Heidi Janků, ale i z vlastního vína
Na společnou šňůru se Věra s Heidi moc těšily, ale osud zasáhl
Na společnou šňůru se Věra s Heidi moc těšily, ale osud zasáhl
Jen pět měsíců po Věře Špinarové odešel navždy i její bývalý manžel Ivo Pavlík (druhý zleva)
Jen pět měsíců po Věře Špinarové odešel navždy i její bývalý manžel Ivo Pavlík (druhý zleva)

Redakce:Bulvar24.cz

Foto a video: Jaroslav Hauer

Share