Pražské Rudolfinum zažije galakoncert fenomenálních operních pěvců  – basbarytonisty Abrazakova a sopranistky Shaguch.

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Pražské Rudolfinum zažije galakoncert fenomenálních operních pěvců – basbarytonisty Abrazakova a sopranistky Shaguch.

Milovníci vážné hudby a nebo ti, kteří nevědí, co dát svým blízkým, kteří milují klasické tóny, letos pod stromeček, nemusejí dlouho přemýšlet. Nejlepším dárkem je zážitek a ten zcela jistě prožijí, pokud se 3. března 2019 od 19:30 vydají do pražského Rudolfina na galakoncert fenomenálních ruských operních pěvců – basbarytonisty Ildara Abrazakova a sopranistky Mariny Shaguch, včele s dirigentem Alexandrem Khaidravou.
 

Spojení těchto skutečně fenomenálních hlasů slibuje jedinečný zážitek. Pro Ildara Abrazakova není vystoupení v Praze novinkou, ale opět se na něj velmi těší. Operní diva, sopranistka Marinského divadla v Petrohradu Marina Shaguch poslední roky v Praze převážně žije a působí.

Tito dva fenomenální umělci zazpívají árie ke skladbám, které vytvořili hudební velikáni Giuseppe Verdi, Gioachino Rossini, Wolfgang Amadeus Mozart, Sergej Rachmaninov a Nikolaj Rimský-Korsakov.

„Velmi se do Prahy opět těším, jak na úžasné publikum, které tam máte, tak i na svou kolegyni Marinu Saguch,” prozradil Ildar Abrazakov, který, pokud zpívá divadelní – operní role, o sobě říká, že se vždy “stává tak trochu jiným mužem”.

Ildar Abdrazakov se na českých pódiích objevil již několikrát, v roce 2015 s Annou Netrebko, o dva roky později s Rolandem Villazónem. Od svého debutu v roce 1990 v milánském Teatro alla Scala se stal významnou oporou předních světových operních domů, včetně metropolitní opery v New Yorku, Pařížské národní opery, Vídeňské státní opery a Mnichovské bavorské státní opery. Jako aktivní koncertní umělec vystoupil na londýnských BBC Proms a v Carnegie Hall v New Yorku, stejně jako s předními mezinárodními orchestry, včetně Chicagského symfonického orchestru a Vídeňské filharmonie.

Na vystoupení v Rudolfinu se už velmi těší i Marina Shaguch, která sice hlavní město ČR dobře zná, protože zde žije, nicméně koncert je zážitkem i pro ni. Její specializací jsou ruské, italské, francouzské a německé koncerty a operní repertoáry, operní role s Kirovským divadlem (v současné době známém jako Mariinské divadlo) zahrnují roli Marfy v Carské nevěstě; Tatiany v Evženu Oněginovi, Oksany v Noci před Vánocemi; Markétky ve Faustovi; Parassii v Trhu v Soročincích; Volchovny v Sadkovi, Ludmily v Ruslanu a Ludmile a Fevronie v Legeně o neviditelném městě Kitěži. Nahrávala též pro hudební vydavatelství Philips, GMB, Conifer, Chandos, Octavia, Supraphon a Hanssler.

VSTUPENKY, které mohou sloužit i jako luxusní a velmi originální vánoční dárek, lze zakoupit       v předprodejních sítích. K dispozici jsou jak VIP vstupenky obsahujicí malý raut, přípitek a lepší výhled na jeviště, tak také vstupenky pro držitele průkazek ZTP, ZTP/P a TP, kteří mají vstupné levnější. Získat je zájemci mohou on-line ZDE 
Fotogalerie:

Ildar Abrazakov nevystoupí v Praze poprvé.
Ildar Abrazakov nevystoupí v Praze poprvé.
Marina Shagusch v Praze poslední roky žije.
Marina Shaguch v Praze poslední roky žije.
Galakoncert se uskuteční v pražském Rudolfinu.
Galakoncert se uskuteční v pražském Rudolfinu.
Abrazakov a Shaguch slibují jedinečný zážitek.
Abrazakov a Shaguch slibují jedinečný zážitek.

 

Redakce Bulvar24.cz

Foto: Music Factory

Share