Poslední hospodyně rodiny Jana Wericha křtila knihu plnou vzpomínek!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Poslední hospodyně rodiny Jana Wericha křtila knihu plnou vzpomínek!

Eva Tůmová, hospodyně a přítelkyně rodiny Werichovy.

Vzpomínky, to je něco, co vám nikdo nevezme. Eva Tůmová, bývalá hospodyně Jana Wericha a jeho rodiny má rozhodně na co vzpomínat. Spolu s nakladatelem Pavlem Mészárosem napsala knihu A taky jsem vařila u Werichů, která není jen pouhou kuchařkou. Publikaci pokřtili společně s kmotry na půdě půdy slavné Werichovy vily na pražské Kampě. 
 

„Evička Tůmová se vlastně po letech ocitla “doma”. Když tu před lety žila společně s Werichovic rodinou, měla tady v podkroví svůj pokojík,” prozradil jak spoluautor a nakladatel Pavel Mészáros, tak také syn Jana Wericha, herec, kantor a moderátor Jiří Werich Petrášek.

„Ale nebýt pár lidí, tato kniha plná nádherných, dosud neznámých vzpomínek by nevznikla, a to by byla veliká škoda,” poznamenal vydavatel a nakladatel.

„Díky tomu, že jsme si s fotografem Jarouškem Hauerem a Jirkou Werichem Petráškem na otevŕení Werichovy vily před dvěma lety všimli nádherné, krásně ustrojené dámy, sedící v rohu, se podařilo, že jsme se s Evičkou Tůmovou seznámili a zjistili, jaká tajemství skrývá. A pak už stačilo, aby se seznámili s Pavlem Mészárosem a povedlo se tohle nádherné dílo,” zhodnotila situaci první československá televizní Popelka, herečka Eva Hrušková. Ta se spolu s moderátorkou Marií Tomsovou a členkou Werichovců Evou Gutovou stala jednou ze tří kmoter této unikátní knihy.

„Já jsem u Werichů byla nesmírně ráda. Byli jako moje rodina. Měla jsem svou práci v nemocnici a vždy po skončení pracovní doby jsem jela sem a pomáhala s čím bylo potřeba. A taky jsem u Werichů vařila. A od pana Wericha jsem pak pod stromeček na Vánoce dostala tu nejkrásnější a asi tehdy nejdražší kabelku z krokodýlí kůže, kterou jsem pár týdnů před tím, tenkrát v nové luxusní prodejne obdivovala. Když jsem se pak poznala s jeho synem Jirkou, tak jsem mu ji věnovala, protože to je něco, co bytostně s jeho tatínkem souvisí….,” prozradila Eva Tůmová, dáma, která si i přes svůj již pokročilý věk pamatuje datumy, časy i situace, což ostatně oceňuje i její manžel a řada jejich přátel.

„Jsem velmi rád a je mi velkou ctí, že jsem tu důvěru paní Evičky dostal já a byl jakýmsi zpovědníkem jejích zážitků a událostí. A že se mi podařilo zaznamenat někdy až neuvěřitelné situace, které ona jak sama, tak s Werichovic rodinou prožila. Je celá řada významných a zajímavých osobností, které odcházejí a řada krásných vzpomínek zůstane neodhalena a spousta otázek nezodpovězena. Zde se nám podařilo poodhalit kousek soukromí Mistra Jana Wericha, jeho rodiny i atmosféry tady v této legendární vile,” dodal nakladatel Pavel Mészáros. 
 

 

Fotogalerie:

Křest knihy A taky jsem vařila u Werichů se uskutečnil na půdě Werichovy vily.
Křest knihy A taky jsem vařila u Werichů se uskutečnil na půdě Werichovy vily.
Také na křtu knihy se povídalo a vzpomínalo...
Také na křtu knihy se povídalo a vzpomínalo…
... a také se tu zpívalo...
… a také se tu zpívalo…
Jiří Werich Petrášek, Eva Tůmová, Pavel Mészáros, Karel Štolba, Marie Tomsová, Eva Hrušková a Eva Gutová při křtu knihy.
Jiří Werich Petrášek, Eva Tůmová, Pavel Mészáros, Karel Štolba, Marie Tomsová, Eva Hrušková a Eva Gutová při křtu knihy.

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Jaroslav Hauer

 

 


Share