Poetika a Lipo vyrazí na společné turné. Představí mix rapu a popu s přidanou hodnotou.

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Video

Poetika a Lipo vyrazí na společné turné. Představí mix rapu a popu s přidanou hodnotou.

Rádiové hity s miliony přehrání na YouTube, sdělné texty plné osobních prožitků i snaha dodat spojení rapu s popem umělecký přesah. To vše jsou společné jmenovatele skupiny Poetika a rappera Lipa. Není divu, že se v listopadu a prosinci spojí a vyrazí na POETIKA LIPO TOUR. 


Tvorba obou zástupců labelu SinglTon vychází ze silného důrazu na obsah slov, což naznačuje i název kapely z Vysočiny, jejíž základ tvoří rapper Eduard Rovenský, zpěvák Ondřej Brejška a producent Daniel Hrdlička. Liberecký hiphoper Jonáš Červinka zase před lety přijal svůj pseudonym jako poctu čínskému básníkovi Li Po. Ne nadarmo si vysloužil označení „básník před mikrofonem“. 

Spojuje je také skutečnost, že jako jedni z mála u nás dokázali rap jakožto žánr žijící si převážně vlastním internetovým životem dostat do rádií. Velké hity vyslali do éteru jak Poetika (Zkouším žít, Každou vteřinou), tak Lipo (Ležím v tvé blízkosti, Štěstí nebo aktuální Svoboda). Sledovanost jejich videoklipů se navíc pohybuje v řádu milionů. Všechny jistě na společných koncertech zazní. 

V neposlední řadě zmiňme skutečnost, že na turné představí to nejlepší ze svých aktuálních desek. Poetika vydala svůj debut Trinity loni a sklidila s ním pozitivní ohlasy. Zaujala především kombinace rapu a zpěvu orámovaná současným zvukem i nakažlivými melodiemi. Lipova novinka Lyrika vyšla letos v dubnu a pracuje s četným zapojením živých nástrojů, na jejichž pozadí pulsují jeho často velmi osobní výpovědi. 

„Toto léto jsme odehráli spoustu skvělých koncertů, hráli na velkých festivalech, jako je Sázavafest nebo Vysočina Fest a projeli křížem krážem snad celou republiku. Jsme rádi, že na letní vystoupení můžeme navázat společným turné s Lipem. Už teď se těšíme na klubovou atmosféru i na všechny návštěvníky, kteří za námi dorazí,“ neskrývá nadšení z blížících se koncertů Poetika. 

Lipo má v plánu odehrát svoje skladby v novém pojetí„Hodlám zařadit své starší hity, ale také písně z nové desky Lyrika. Moc se těším jak na jedinečnou klubovou atmosféru, tak na fakt, že songy zahrajeme v novém provedení s živými bicími,“ slibuje. 

Turné zahrnuje sedm zastávek, v pražském Paláci Akropolis se Poetika a Lipo zastaví 2. prosince. Šňůru završí těsně před Vánoci – 15. prosince vystoupením v Plzni.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Zdroj: Youtube, Poetika

Zdroj: Youtube, LipoBPMFotogalerie:

Lipo 2018, foto: Radek Kudláček
Lipo 2018, foto: Radek Kudláček
Poetika Lipo
Poetika Lipo
Poetika, Foto: Ondřej Kudyn
Poetika, Foto: Ondřej Kudyn

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

Share