Plášť od Rumburaka, poslední diář Růžičkové nebo košile Šejbalové: To mají v Hereckém muzeu

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Plášť od Rumburaka, poslední diář Růžičkové nebo košile Šejbalové: To mají v Hereckém muzeu

Třetího výročí Hereckého muzea Viktora se zúčastnila řada vzácných hostí

Herecké muzeum Viktorka v „Babiččinýcch“ Ratibořicích na Náchodsku, oslavilo o víkendu neuvěřitelné 3. narozeniny. Jeho provozovatel, režisér Tomáš Magnusek, který nedávno zhubl  neuvěřitelných 70 kilogramů, měl hned několik důvodů k radosti. Především kvůli skvělým hostům, ale i novým artefaktům, do expozice. A taky fakt, že se po koronavirové situaci vše zase vrací do starých kolejí.

Nápad na vybudování muzea uměleckých legend mu pomohl zrealizovat jeho kamarád, herec Martin Dejdar. Ze staré secesní vily Viktorka v Babiččině údolí, která byla v dezolátním stavu, je dnes Herecký dům s muzeem, penzionem, restaurací a hlavně místem, kde to žije.

„Když jsem s tím nápadem kdysi přišel, hodně lidí si klepalo na hlavu a říkali, že jsem blázen. Dobrá věc se podařila a my slavíme třetí výročí a já mám radost, že tu máme celou řadu neuvěřitelných věcí po slavných lidech, kdy z většinou z nich jsem měl tu čest pracovat,“ řekl Tomáš Magnusek.

Kromě „Rumburakova pláště“ ze seriálu Arabela, posledního diáře Heleny Růžičkové, nebo rukaviček Zity Kabátové, je tu celá řada zajímavých artefaktů. Od ocenění, přes scénáře, například od Zdeňka Trošky a dalších kolegů, až po soubory fotografií. K novým raritním věcem přibyla v sobotu i noční košile herečky Jiřiny Šejbalové nebo 1. vydání knihy Popelka 50, která obsahuje podpisy autorů i všech, kteří ji vloni v rámci 50. výročí od natočení legendární televizní pohádky, pokřtili a nechybí ani pamětní razítko. Díky tomu se na Viktorce o víkendu objevila i představitelka Popelky, herečka Eva Hrušková s manželem, hercem Janem Přeučilem a Pavlem Mészárosem, nakladatelem unikátní knihy, která je souhrnem vzpomínek, zážitků, postřehů i fotografií na natáčení. Eva Hruškové dostala také opožděně i svůj „Popelčí“ zarámovaný obraz od autorky Zuzany Jesenské-Kubicové.

Přijel pochopitelně i herec a spoluzakladatel muzea Martin Dejdar s rodinou a desítky návštěvníků. A podívat se přijela z nedaleké sousední obce, kde má chalupu i režisérka a scénáristka Pavlína Moskalyková, dcera režisérské legendy Antonína Moskalyka, který v 70. letech v Babiččině údolí natáčel dvoudílný televizní film Babička.

Košili se podařilo vydražit na aukčním serveru od Marie Stibůrkové z Krhanic na Benešovsku, kde měla Jiřina Šejbalová mnoho let chatu. Noční košili věnovala tato slavná herečka její mamince. Když u ní jednou na chatě maminka paní Stibůrkové byla, postihl ji ledvinový záchvat, a když jí odvážela sanitka do nemocnice, tak jí paní Šejbalová dala s sebou dvě košile, protože v tu chvíli u sebe ta paní neměla nic.

“A pak jí paní Šejbalová tu jednu košili věnovala. Na chatu do Krhanic jezdila slavná představitelka mnoha divadelních, filmových a televizních rolí i se svým manželem, právníkem panem Pipkem. Oba odpočívají na zdejším hřbitůvku. K nim na chatu jezdili často i přátelé z branže, třeba Bohuš Záhorský s Vlastou Fabiánovou a řada dalších,“ prozradil Magnuskův kamarád, který s ním dlouho spolupracuje, PR manažer a novinář René Kekely, který tuto raritu vydražil a do muzea věnoval.

Do Hereckého muzea by se v brzké době měly dostat i některé drobnosti z pozůstalosti po nejmenší české herečce a dabérce Aťce Janouškové a přislíbeny jsou i další artefakty. Právě ty davy lidí, kteří Viktorkou každoročně projdou, obdivují, fotí se s nimi a vyprávějí pak o nich svých přátelům.

 

Fotogalerie:

Herecké muzeum získalo získalo i noční košili po Jiřině Šejbalové.
Herecké muzeum získalo získalo i noční košili po Jiřině Šejbalové.
Herecké muzeum získalo získalo i noční košili po Jiřině Šejbalové.
Řada přišla i na slavnostní dort
Muzeum Tomáše Magnuska získalo i pokřtěnou a podepsanou knihu Popelka 50.
Muzeum Tomáše Magnuska získalo i pokřtěnou a podepsanou knihu Popelka 50.
Za Hereckým muzeem stojí režisér Tomáš Magnusek a herec Martin Dejdar
Za Hereckým muzeem stojí režisér Tomáš Magnusek a herec Martin Dejdar

 

 

 

Share