Petra Janů se rozhodla pro adopci a pak odjela na dovolenou!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Petra Janů se rozhodla pro adopci a pak odjela na dovolenou!

Jaké to je, být ošetřovatelkou zvířat, si vyzkoušela zpěvačka Petra Janů. V jihlavské Zoo Nakrmila žirafy a asistovala také u očkování mláďat pand červených a levharta sněžného. Pak se dokonce rozhodla pro adopci a odjela na dovolenou…
 

Petra Janů je známá milovnice zvířat. Sama sice žádné nemá, protože jak sama často říká, ráda by pejska, ale nemá na něj tolik času, kolik by chtěla, je svědomitá a nechce, aby zvířátko “trpělo”. Jak ale může pomoci jinde, neváhá ani minutu.

„Bylo to něco úžasného. Jihlavská zoo je opravdu moc pěkná, zrovna tam měli spoustu mláďat. Opravdu jsem si to moc  užila,“ prozradila zpěvačka.

Jak ale říká, ve výběhu se žirafami se i pěkně zapotila. „Dávala jsem jim akátové lupeny, samy si je okusovaly z větví. A nikdy by mne nenapadlo, jak velkou mají v té tlamě sílu, když zatáhnou. Byla jsem ráda, že jsem neskončila dole mezi žirafíma nohama,“ smála se Petra Janů. 

Asistovala také u očkování malého levharta sněžného a kotě se pak v její přítomnosti po injekci skvěle uklidnilo. „Nejsme takzvaná mazlící zoo, není běžné, aby u nás někdo mláďata choval, nebo se s nimi dokonce mazlil. Proto paní Petra, která nám u vakcinace asistovala, držela malého levharta jen krátce po dobu, než jsme naočkovali i jeho sourozence,“ vysvětlil ředitel zoologické zahrady Jan Vašák.

Snad nejdéle se zpěvačka zdržela u výběhu pro pandy červené. I tady pomáhala při očkování mláďátek. Ty pak opouštěla jen velmi nerada. 

„Panda červená je moje nejoblíbenější zvíře. No uznejte, není nádherná?. Poprvé jsem tady viděla i její mláďátka a jsou opravdu úžasná. Domluvili jsme se s panem ředitelem, že bych je, jak se v zoologických zahradách říká, adoptovala. Chtěla bych je prostě nějakým způsobem podpořit,“ vysvětluje zpěvačka. 

„Zájem paní Petry stát se adoptivním rodičem pand červených nás velmi potěšil. Doufáme, že i díky tomuto jejímu rozhodnutí by se její návštěvy v naší zoo mohly stát tradicí. A vzhledem k jejímu nepředstíranému zájmu o zvířata se třeba i jejím prostřednictvím dozví veřejnost některé palčivé problémy, které souvisí s tím, co děláme, nebo se snažíme dělat,“ dodal ředitel zoologické zahrady.

Krátce na to, se zpěvačka sbalila a odletěla s kamarádkou a její malou dcerou na týdenní dovolenou na řeckou Lefkadu, kde si užívaly sluníčka, moře a výletů s vypůjčeným “miniiautíčkem”, v kterém si spolu pořídily fotku.
 

Fotogalerie: 
Petra Janů se do žirafích kamarádek doslova zamilovala.
Petra Janů se do žirafích kamarádek doslova zamilovala.
Do jihlavské Zoo se Petra Janů rozhodně ještě vrátí!
Do jihlavské Zoo se Petra Janů rozhodně ještě vrátí!
Zpěvačka se rozhodla, že si v Zoo adoptuje některá zvířata a bude na ně přispívat.
Zpěvačka se rozhodla, že si v Zoo adoptuje některá zvířata a bude na ně přispívat.
Petra Janů si na řecké Lefkadě užila slunce, moře i výlety...
Petra Janů si na řecké Lefkadě užila slunce, moře i výlety…
Redakce: Bulvar24.cz
 

Foto: Jan Foltán a V. Pohanková

 

Linda-1024x317

Share