Petr Riedl přistihl boháče a sexy holky na startu Diamond Race

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Petr Riedl přistihl boháče a sexy holky na startu Diamond Race

Petr Riedl, profesionální fotograf, nám prozradil, jaké to je fotit auta a také holky 🙂 , ale především, co je jeho cílem, jako fotografa a jaké to bylo na startu prestižního závody Diamond Race, kterého se pravidelně účastní…

1) Co vás přivedlo k focení a jak dlouho již fotíte?

Odpověď: Focení je v naší rodině dědičné. Strýc a děda byli nadšení fotografové a já, jako malý jsem se jim motal pod nohama. Nosil jim brašničku s Flexaretem, anebo lezl nečekaně do fotokomory. V devadesátých letech jsem si jako mladík paradoxně pořídil videokameru (Hi8) a rozhodl se pro pohyblivé obrázky jakožto milovník filmu. Vidina úspěšného režiséra v době otevřených možností ovšem vzala za své a po pár amatérských videoklipech a “uměleckých” bizarnostech jsem kameru a video opustil. Pak se ale objevily první digitální fotoaparáty a to mě zaujalo – fotit s možností hned vidět výsledek. Chvíli ovšem trvalo, než jsem se dostal k digitální zrcadlovce a pořizoval si nejdřív kompakty, ultrazoomy a ty postupně prodával a kupoval lepší. Focení se tedy věnuji s přískoky přes 20 let. 

2) Jakou techniku používáte a proč?

Odpověď: Pár let jsem ve fázi full frame. Nikon D610 k mému žánru zcela postačuje a v kombinaci se skvělými objektivy: lehkým všeumělem Nikkor 70-200mm f/4 a labužnickou kráskou Sigmou 35mm f/1.4 ART si vystačím ve většině situací. Sem tam blýsknu SB-910. 

foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl

3) Jaký máte cíl, jako fotograf?

Odpověď: Fotím pro lidi a snažím se ukázat nějakou událost, akci, obličej člověka lépe, než fotkou z mobilu. Konkurence je ale velká i ve světě zrcadlovkářů a tak jsem vždy potěšen, když se nějaká moje fotka prodere nad ostatní fotografy. Cílem každého tvůrce je tedy být v rámci možností lepší a zlepšovat se, tak, aby jednou mohl třeba poskytovat rozhovory, nejlépe placené 😉 

4) Co říkáte na aktuální trend “fotí každý, kdo má foťák”

Odpověď: Focení je móda, úchylka, seberealizování, možnost se vyjádřit rychleji než malíř obrazů a to velmi věrohodně a dnes už i levně. Je to i snobství machrovat se zrcadlovkou i když to bude přístroj za pár tisícovek. Problém vidím, že každý kopíruje každého, anebo se právě snaží stát se fotografem tím, že obkoukne nápad, téma a se svojí novou zrcadlovkou se pustí do díla. Případně hospodyňka v domácnosti si zřídí ateliér na focení newborn na umělé ovčí kožešině se zrcadlovkou od Ježíška. Zkrátka fotit je tak snadné a tolik populární jak se stát váženým umělcem přes noc. Zajímavým trendem je i čím dál častější úkaz – Žena fotografka, která rozumí focení a ovládá techniku.

foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl

5) Co fotíte raději… holky nebo auta a proč? 🙂

Odpověď: Obojí je krásné a fotogenické. Odpověď by zněla: nejlíp holky v bouráku. Ale rád fotím auta, stojí poslušně na místě a ani po dvacátém cvaknutí spouště nevykazují známky únavy.

6) Jaká byla atmosféra na Diamond Race, váš nej úlovek z tohoto “závodu”?

Odpověď: Atmosféra jehož startu se už po několikáté zúčastňuji je v duchu malé velké show. Svět boháčů, frajerů, dámiček, značkových oblečků a přesto pohodových lidí, kteří mají víc na kontě než ostatní, ale zvykejme si veřejně na tu “Ameriku”. Kde jinde by zas člověk viděl tolik sporťáků na pár metrech, hezkých koček a vykulených diváků. To vše se snažím zachytit právě u tak zajímavé fotografické akce, jakou právě Diamond Race je. Celá akce je pro můj oblíbený žánr a lásku k fárům úlovek.

7) Chystáte v nejbližší době nějaký projekt / focení? 

Odpověď: Fotím akce v Brně, lidi i tématické focení. Mám rád černobílou fotografii a styl fotek hollywoodských hvězd, plakátů, takže něco v tomhle duchu chci zrealizovat.

foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl
foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl
foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl
foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl
foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl
foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl
foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl
foto: Petr Ried
foto: Petr Riedl

Zdroj / foto: Petr Riedl – profil na Facebooku

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Share