Pavlásek jako Hurvínek moderoval zahájení Komedy festu, kde ceny dostali Kolářová, Svěrák i Kolečko

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Pavlásek jako Hurvínek moderoval zahájení Komedy festu, kde ceny dostali Kolářová, Svěrák i Kolečko

Cenu za přínos českému humoru získali v rámci zahájení 6. ročníku Komedy festu v Plzni významné české osobnosti. Cena Zlatý velbloud od výtvarnice a sklářky Gordany, která tvoří pod značkou Gordana Glass, patří herečce Daniele Kolářová, herci Zdeňku Svěrákovi, scénáristovi Petru Kolečkovi a taky Spejblovi a Hurvínkovi, kteří v podstatě ze západočeské metropole pocházejí. 
Daniela Kolářová se jako jediná na slavnostní večer nedostavila. Důvodem je zdravotní indispozice. “Paní Kolářová všem vzkazuje, že je oceněním velmi nadšená, velmi si ceny váží a hned jak to bude možné, cenu jí osobně doručíme dodatečně,“ prozradil stroze PR manažer festivalu René Kekely.

Z ceny Komedy festu byl trochu zaskočen i autor seriálu Most, scénárista a dramatik, ale i režisér i jiných děl Petr Kolečko. „Já jsem si ještě nedávno snad ani nepřipustil, že bych mohl stát vedle takových velikánů, jakými jsou ti, kteří dnes spolu se mnou byli oceněni. Je to pro mě obrovská čest. A chci dál dělat to, co umím, co mě baví a živí – tedy humor. Takže pracuji na dalších věcech…,“ podotkl Kolečko, který do Plzně dorazil i se svou krásnou přítelkyní, modelkou Anetou Vignerovou.

“Já to Petrovi moc přeji, cenu si rozhodně zaslouží. Oba máme rádi humor, takže přejeme festivalu i do dalších let hodně diváků, oceněných a pořád velkou legraci,” podotkla kráska.

V rolích předávajících byli i další herci – Martin Zounar a Martin Kraus, mj. dva herci ze čtveřice, která momentálně brázdí doslova desítky měst po republice s fenomenálním komediálním představením Dva nahatý chlapi. „Někde hrajeme dvakrát třikrát, lidi se chechtají od začátku do konce, a to je dobře. To je smysl toho, proč to děláme, aby se lidi bavili, smáli, protože ten smích je v životě strašně důležitý. Komedy festu přeji, aby i v dalších letech měl tolik spokojených diváků, další významné oceněné osobnosti a hodně humoru,“ řekl Martin Zounar.

Vloni cenu za přínos českému humoru také z dílny designérky Gordany získala Jiřina Bohdalová a také ještě i Stanislav Zindulka. Pro něj to byla v jeho životě úplně poslední cena a měl z ní tehdy velikou radost…

Komedy fest pokračuje v Plzni celý týden a zakončí jej sobotní Open Air v amfiteátru OC Plaza, kde vystoupí třeba kapela The Tap Tap, Zdeněk Izer, herečky Sedláčková, Hybnerová, Hrachovcová a Zázrůrková s komedií Můžem i s mužem a večer na diváky čeká unikátní DJ show Leoše Mareše…

Více informací včetně rezervace vstupenek najdou zájemci na webu festivalu: www.komedyfest.cz. 
 

Fotogalerie:

Zdeněk Svěrák převzal cenu Zlatý velbloud za celoživotní přínos českému humoru
Zdeněk Svěrák převzal cenu Zlatý velbloud za celoživotní přínos českému humoru
Ocenění si z Plzně odvezl i scénárista Petr Kolečko
Ocenění si z Plzně odvezl i scénárista Petr Kolečko
Lukáš Pavlásek chvíli vypadal jako Hurvínek
Lukáš Pavlásek chvíli vypadal jako Hurvínek
Na zahájení Komedy festu v Plzni vládla dobrá nálada
Na zahájení Komedy festu v Plzni vládla dobrá nálada

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Komedy fest/Jaroslav Hauer

 

 

 

 

Share