Ostrovy od M, které milují nejenom celebrity

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Cestování

Ostrovy od M, které milují nejenom celebrity

foto: invia.cz

Tři populární ostrovy, které vám nyní představíme, mají mnoho společného. Jsou to tak skvělá místa pro trávení dovolené, že si je oblíbily i celebrity. Nezapomenutelné prázdniny si na nich přitom může dopřát prakticky každý. A jejich názvy začínají na písmeno M.Mallorca

Španělská Mallorca je největším z Baleárských ostrovů. Nalézá se v západní části Středozemního moře, přibližně 200 km od Valencie a Barcelony. Největším a hlavním městem je Palma de Mallorca na jižním pobřeží.

foto: invia.cz
foto: invia.cz

Dominuje mu katedrála Panny Marie zvaná La Seu, druhá nejvyšší gotická katedrála v Evropě. Sousedí s ní maurský palác Almudaina, sídlo mallorských panovníků. Asi 3 km od hlavního města stojí gotický hrad Bellver s muzeem a zhruba 17 minut jízdy autem od Palma de Mallorca leží malebné město Valldemossa.

V pokojích zdejšího kláštera strávili zimu 1838/9 polský skladatel Frédéric Chopin a francouzská spisovatelka George Sandová. Mezi největší kulturní události tak patří tradiční Chopinův festival, probíhající v červenci a srpnu. Valldemossu nicméně proslavil i americký herec Michael Douglas, jehož bývalá žena pocházela právě z Mallorcy. Zřídil ve městě kulturní centrum, kde si můžete zajít do baru a podívat se na fotografie dalších známých osobností spjatých s Mallorcou.

foto: invia.cz
foto: invia.cz

Malta

Proč by právě Malta mohla být perfektním cílem pro vaši dovolenou? Místní obyvatelé jsou známí pohostinností a vstřícností, navíc skoro všichni mluví anglicky. Je tu spousta zajímavých míst k vidění, např. množství obdivuhodných muzeí věnovaných historii ostrova.

foto: invia.cz
foto: invia.cz

Ten můžete prozkoumat klidně i na vlastní pěst, díky pohodlným autobusovým linkám a přehledným silničním značkám. Malta má aké bohaté možnosti ubytování, příznivé počasí a nádherné pláže. Podél severního a západního pobřeží se táhnou některé z nejhezčích. Nejpozoruhodnější a největší je Mellieha Bay.

Maltské kořeny má např. rockový zpěvák a kytarista Bryan Adams, zpěvačka Britney Spears, legendární hudebník Andy Partridge či vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle.

Madeira

Madeira je rájem na zemi. Ostrov, podle něhož se jmenuje i celé souostroví, bývá nazýván ostrovem věčného jara, ostrovem květů či zelenou perlou Atlantiku.

foto: invia.cz
foto: invia.cz

Díky Golfskému proudu zde panuje příznivé klima okolo 18 °C. Oblast je ideální zejména pro aktivní dovolenou díky mnoha trasám pro pěší turistiku. Vyhledávaný je rovněž ostrov Porto Santo s několika kilometry krásných pláží, kde si po náročných výletech můžete příjemně odpočinout.

Zřejmě nejznámějším rodákem z Madeiry je slavný fotbalista Cristiano Ronaldo, narozený ve Funchalu. Ve světě prosluli také zpěvák Carlos Nóbrega, skladatel Pedro Macedo Camacho nebo herec Pedro Sousa.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Zdroj: Invia.cz

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

Share