Oslavenec Jiří Menzel se dočkal prestižní ceny, zdravotně je na tom lépe!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Oslavenec Jiří Menzel se dočkal prestižní ceny, zdravotně je na tom lépe!

Prestižní festival Berlinale ocenil čerstvého oslavence, 80letého režiséra Jiřího Menzela za jeho přínos světovému filmu cenou Berlinale Kamera. Stalo se tak u příležitosti světové premiéry filmu Martina Šulíka Tlumočník, v den jeho kulatých narozenin. Film Tlumočník byl vybrán do hlavního programu letošního festivalu Berlinale, do sekce Berlinale Special, která představuje mimořádné kinematografické počiny či pocty světovým filmařským osobnostem.

„Festival Berlinale mám rád, a to z mnoha důvodů. Provází mě dlouhá léta životem. Uváděly se tady filmy, ve kterých jsem hrál, filmy, které jsem točil, byl jsem v mezinárodní porotě, přijel předat cenu Zlatého medvěda Kenu Loachovi za celoživotní dílo. Za významnou událost považuji rok 1990, kdy byl můj film “Skřivánci na niti” oceněn nejvyšší cenou. Nikdo tehdy nevěřil, že byl 20 let v trezoru. Potěšilo mě i uznání filmu Obsluhoval jsem anglického krále cenou FIPRESCI. A jsem rád, že tady je promítán zatím poslední film, ve kterém jsem hrál – Tlumočník.Škoda, jen, že za ocenění Kamera Berlinale, které mi je letos uděleno, mohu poděkovat jen na dálku. Ale věřím, že se za kamarády na Berlinale ještě někdy podívám,“ vzkázal všem oceněný Jiří Menzel. Oscarový režisér Jiří Menzel se ve snímku Tlumočník představuje v jedné ze dvou hlavních rolí po boku rakouského herce Petera Simonischeka, držitele Evropské filmové ceny 2016 pro nejlepšího herce za roli ve filmu Toni Erdmann. Právě Peter Simonischek přijal z rukou ředitele Berlinale Dietera Kosslicka cenu Berlinale Kamera pro Jiřího Menzela. Přislíbil, že tuto cenu také předá při příležitosti slavnostní české premiéry filmu v úterý 27. února v Praze. Do českých kin bude pak film uveden od 15.března.

Slavný režisér byl z nemocnice přeložen na speciální rehabilitační kliniku. „Z nejhoršího je venku, nyní bude nějakou dobu trvat jeho rekonvalescence, ale dělá velmi dobré pokroky,” podotkla jeho žena Olga Menzelová. 
Fotogalerie:

Jiří Menzel slaví 80. narozeniny!
Jiří Menzel slaví 80. narozeniny!
Jiří Menzel v nemocnici se svými dvěma dcerami.
Jiří Menzel v nemocnici se svými dvěma dcerami.

 

Redakce Bulvar24.cz

Foto: ČT, Facebook

Linda

Share