Nový Magnuskův seriál bude mít také svou knihu! Co v ní bude?

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Nový Magnuskův seriál bude mít také svou knihu! Co v ní bude?

Režisér Tomáš Magnusek před nedávnem dokončil natáčení seriálu Čechovi. Letos na podzim vstoupí na obrazovky. Rodinná sága o čtyřgenerační podnikatelské rodině, zvaná Český Dallas, dostane i svou knihu. Nepůjde však o ´přepis´ příběhu, ale o velmi zajímavé a pikantní informace ze zákulisí seriálu i některých věcí týkající se samotného režiséra.
Seriál Čechovi vznikal ve východních Čechách, hlavně ve vile Viktorka v Ratibořicích, kde Tomáš Magnusek provozuje pension i Herecké muzeum. Nyní se spojil s nakladatelem a spisovatelem  Pavlem Mészárosem (který nedávno vydal i knihu 50 let Popelky či sbírku básní herce Petra Baťka Mezi svými rýmy) a pustili se do psaní.

Seriál Čechovi, který nese podtitul „Český Dallas“, a který svým námětem i formou zpracování tak trochu vybočuje z řady nekonečných seriálů, bude mít svou knihu. „Ta bude vypovídat nejen o vzniku seriálu a jeho zákulisí, ale také o samotném režisérovi, o jeho osobnosti, dosavadních projektech i plánech. Teď na tom intenzivně pracujeme,“ potvrdil i její autor a vydavatel Pavel Mészáros.

„Mám z toho velkou radost. Co víc si scénárista a režisér může přát, než aby se seriál divákům líbil, a taky, aby se zajímali o jeho vznik. No a my jim dáme tuhle exkluzivní šanci. Tam se dozvíte věcí…,“ řekl s nadsázkou Tomáš Magnusek, který je mj. předsedou Obce spisovatelů ČR.

„Jsem moc rád, že společně se seriálem vyjde i kniha. Když jsem Tomáše poznal, bylo mi jasné, jaká je to všestranná a kreativní osobnost, je neuvěřitelné, co doposud dokázal – a tím nemám na mysli jen jeho filmy. A jak tak odhaduji, jeho další plány jsou ještě během na dlouhou trať. Těší mě takové lidi potkávat a jejich pohled na svět a životní postoje zprostředkovávat čtenářům. V knize se například i dozvíte, že nebýt jedné slavné stavebnice, možná by Čechovi nikdy nevznikli,“ nakousl zákulisní zajímavosti Pavel Mészáros.

V Čechových hrají Libuše Švormová, Miloslav Mejzlík, Petr Batěk, Robert Cejnar, Tereza Petrášková, Bára Šťastná, Regina Rázlová, Jaroslava Obermaierová, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Felix Slováček, Jan Rosák, ale třeba také Ivana Jirešová nebo Josef Zíma.

Už pasáž v knize z natáčení o tom, jak mistr rétoriky a herec Jan Přeučil skončil ve vířivce s prostitutkou, bude pro diváky zajímavým počtením…!

„Natočením seriálu jsem si splnil jeden velký sen. Snažil jsem se nabídnout divákům něco, co vybočuje z běžných seriálových klišé, co není seriálovou ´konfekcí, která se dnes často točí podle víceméně jednotného střihu. A jsem rád, že je to seriál z českého prostředí. Že souběžně vzniká i kniha, je pro mne i pro diváka příjemné zpestření, protože jejím prostřednictvím se o seriálu doví i to, co v něm při jeho sledování nenajde. Když mi Pavel pročítal první stránky z knihy, trochu mě překvapilo, že ji pojal tak trochu i jako moji osobní zpověď – ale musím říct, že jsem byl překvapen příjemně…“´podotkl Magnusek, který začíná pracovat i na dvou dalších filmových projektech, kromě toho, že na Viktorce provozuje i pension s wellness a unikátní Herecké muzeum s artefakty celé řady slavných českých osobností.

Kniha by měla vyjít na podzim a měla by téměř kopírovat začátek vysílání seriálu. Kdy přesně to bude a na které stanici, se diváci včas dozvědí…

Ti, kteří se přesto chtějí dozvědět něco víc ze zákulisí seriálu i Tomáše Magnuska, mohou příští čtvrtek 13. června večer přijít do pražského Divadla Karla Hackera na Hovory W Pavla Mészárose a Jiřího Wericha Petráška, kde hosty bude právě režisér Magnusek i s herečkou Libuší Švormovou, která v Čechových hraje matku celého rodu.
 

Fotogalerie:

Seriál Čechovi se na obrazovce objeví už letos na podzim!
Tomáš Magnusek a Pavel Mészáros na Viktorce v místech, kde se seriál natáčel
Tomáš Magnusek a Pavel Mészáros na Viktorce v místech, kde se seriál natáčel
Tomáš Magnusek si hrát hraje..
Tomáš Magnusek si hrát hraje..
Seriál Čechovi přinese řadu zajímavých situací
Seriál Čechovi přinese řadu zajímavých situací

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv, AOS Publishing, Čechovi seriál

Share