Nová ukázka z filmu Masaryk – v hlavní roli s Karlem Rodenem

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Video

Nová ukázka z filmu Masaryk – v hlavní roli s Karlem Rodenem

Očekávaný film MASARYK uvidí diváci v limitované premiéře již letos. Podívejte se na novou ukázku jeho bohémského života.

Nový snímek režiséra Julia Ševčíka MASARYK, věnovaný jednomu životnímu období  diplomata a politika Jana Masaryka vstoupí do kin 9. března 2017. Již letos se však uskuteční premiéra  filmu v limitovaném nasazení v Praze.


Film představuje Jana Masaryka jako bohéma, který miloval ženy, hudbu a vedl trochu extravagantní život, který byl protipólem jeho diplomatické dráhy. Historikové se shodují na tom, že Jan Masaryk byl ve dvacátých letech vídán v řadě nočních podniků, kde „…patřil k těm, kteří nechávali v separé stoupat sekt v sladkých fontánách…“ Zatímco jeho otec, T.G.M. byl vnímán jako ušlechtilý puritán, jeho synovi se přezdívalo „Veselý Jan.“ Byl také vyhledávaným objektem žen. Ve filmu jednu z jeho příležitostných lásek, herečku a zpěvačku Madlu, která je fiktivní postavou, hraje modelka Eva Herzigová. A kdo mohl být inspirací? Dobové dokumenty dosvědčují, že noviny často spekulovaly o Masarykově vztahu k herečce Adině Mandlové nebo zpěvačce Jarmile Novotné, s nimiž byl často vídán, psalo se také o jeho poměru s partnerkou Karla Čapka, herečkou Olgou Scheinpflugovou.

Zdroj: Youtube, BIOSCOP CZ

V titulní roli filmu Masaryk se představuje v jedné ze svých nejlepších úloh v kariéře mimořádný český herec Karel Roden. V dalších úlohách uvidíme plejádu domácích hereckých osobností v roli skutečných historických postav – Oldřicha Kaisera jako prezidenta Edvarda Beneše, Jiřího Vyorálka jako Konráda Henleina, Roberta Jaškówa jako Emanuela Moravce. V roli jedné z Masarykových přítelkyň se vrací do českého filmu modelka Eva Herzigová. Dále hrají Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová,  Martin Hoffman.

Česko-slovenský film Masaryk vznikl v produkci společnosti IN Film a Rudolfa Biermanna s účastí řady zahraničních herců. Psychiatra Steina hraje německý herec a spisovatel Hanns Zischler, jeden z hereckých představitelů slavného Spielbergova dramatu Mnichov.  Další se objevují jako významné osobnosti dobové politiky a kultury – spisovatelku a Masarykovu pozdější snoubenku Marcii Davenportovou vytvořila španělská herečka Arly Joverová (Blade, Muži, kteří nenávidí ženy), ministerského předsedu Chamberlaina hraje britský herec Paul Nicholas, britského ministra zahraničí Halifaxe Dermot Crowley, (Babel, seriály Luther, Raw), francouzského ministra Bonneta  Milton Welsh (Grand Hotel Budapest, Muž ve stínu).

Koproducentem filmu  je Česká televize, dalšími koproducenty jsou  RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska a ZDF / Arte. Vznik filmu podpořil: Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond. Distributorem filmu  Masaryk v ČR je společnost Bioscop, na Slovensku společnost Garfield Film.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

MASARYK - Jiří Vyorálek
MASARYK – Jiří Vyorálek
Masaryk - Julius Ševčík (rež.),Martin Štrba (kamera)
Masaryk – Julius Ševčík (rež.),Martin Štrba (kamera)
MASARYK - Karel Roden, Julius Ševčík
MASARYK – Karel Roden, Julius Ševčík
MASARYK - Karel Roden
MASARYK – Karel Roden
MASARYK - Natáčení
MASARYK – Natáčení
MASARYK - Oldřich Kaiser, Martin Hofmann
MASARYK – Oldřich Kaiser, Martin Hofmann
Masaryk - Oldřich Kaiser
Masaryk – Oldřich Kaiser
Foto: Masaryk – BIOSCOP CZ

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share