Neuvěřitelná kondička: 81letý Přeučil nesleze přes hodinu z jeviště!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Neuvěřitelná kondička: 81letý Přeučil nesleze přes hodinu z jeviště!

Objevil snad Jan Přeučil tajný recept na mládí, dopuje se energetickými tabletami nebo je za tím něco jiného? Herecký mistr, dabér a profesor herectví a rétoriky totiž ve svém úctyhodném věku podává neskutečné výkony, na které by si možná netroufl jeho kdejaký mladší kolega. Přes hodinu totiž nesleze z pódia, na kterém je navíc zcela sám. 
 

Letos, padesát let od premiéry Gogolových Bláznových zápisků, grotesky, která dává nahlédnout do mysli malého bezvýznamného človíčka, který se stále více propadá do svého šílenství, se totiž “Johny Sprey”, jak mu někteří kolegové dodnes v legraci říkají, rozhodl přimout nabídku a oprášit toto velmi těžké a náročné divadelní téma. A tak 81letý Přeučil předvádí herecké výkony, které si zaslouží obrovský obdiv.

„Letos jsme měli obnovenou premiéru v Kobyliském divadle, jezdím s tím občas po zájezdech a nyní si to ve čtvrtek opět po padesáti letech zahraju v pražské Viole. Musím říct, že je to nádherné představení, v mnohém hodně současné, ale náročné. Ovšem to publikum, ta energie, to mne neskutečně dobíjí,” prozradil Jan Přeučil, který točí, hraje se svou ženou Evou Hruškovou pro malé i velké loutkové divadlo a stále vyučuje herectví a dokonce jednou za měsíc dojíždí do Banské Bystrice, kde působí jako kantor a vedoucí oddělení.

„Vždycky tam i zpět jedu vlakem, což je príma, něco si čtu, píšu a tak různě přemýšlím, a když je čas, přeříkávám si role, třeba tuhle úžasnou Gogolovu záležitost,” podotkl herec s nezaměnitelným hlasem a nepostradatelnými klobouky, které k němu už prostě patří. Jak mnozí kolegové, tak i diváci obdivují herce v seniorském věku, jak dokáže táhnout celé Bláznovy zápisky na jevišti sám, kdy křičí, směje se, brečí, klečí, leží, vstává s kondičkou atleta.

„Je to asi i proto, že se o to své tělo starám. Jezdím pravidelně plavat, každé ráno cvičím, a taky proto, že mě baví život, který je neuvěřitelně barevný a krásný, i s tím, co vše nám kolem toho přináší. Nechci se rouhat, ale nemohu si stěžovat a žiji opravdu rád,” dodal Jan Přeučil, který kromě Gogolovy hry, jezdí po republice i s dalším představením, se Světáky a každý rok v létě účinkuje v Letních Shakespearovských slavnostech…
 

Fotogalerie:

Že je Janu Přeučilovi už 81 let, tomu snad nikdo nevěří!
Že je Janu Přeučilovi už 81 let, tomu snad nikdo nevěří!
Bláznovy zápisky v podání Jana Přeučila jsou neuvěřitelným zážitkem!
Bláznovy zápisky v podání Jana Přeučila jsou neuvěřitelným zážitkem!
Herec se do role dokonale ponořil, až by jeden nevěřil, že to jen hraje...
Herec se do role dokonale ponořil, až by jeden nevěřil, že to jen hraje…
Kromě hereckého výkonu nelze než obdivovat také neuvěřitelnou hercovu kondičku!
Kromě hereckého výkonu nelze než obdivovat také neuvěřitelnou hercovu kondičku!
Jan Přeučil a jeho životní divadelní role!
Jan Přeučil a jeho životní divadelní role!

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Jaroslav Hauer, archiv

Linda-1024x317

Share